Ljudi sta mislite o McAfee antivirusu...

sajmonfox@hotmail.com:
Moja najtoplija preporuka ti je Norton Antivirus 2004 Professional

E a moj najtopliji savet je nemoj vise ljudima davati preporuke!
Ma norton ne moze da uhvati ni "macku u dzaku" a ne virus a dokaz za to je skorasnja pojava virusa sasser
odmah nakon pojave sam cistio racunare ljudima koji su koristili norton!
Ja trenutno koristim Bullguard i zadovoljan sam a pored njega glas dajem Kaspersky Labs-u!
 
nisaM PAMETAN, ALI
SVI TI ANTIVIRUSNI PROGRAMI SU TAKVI KAKVI JESU....
MISLIM DA JE SVE TO BESPREDMETNO JER KAD SE POJAVI NOVI VIRUS SVI SU RANJIVI OD KASPERSKOG ,NORTONA, .......NOD 32(ZBOG INCOGNITA ZNAM DA GA PREFERIRA) .... I SVA OSTALA GAMAD..... ZNACI NEMA PRAVOG RESHENJA...JEDAN AVP NADJE DRUGI NE NADJE ILI NE MOZE DA OBRISE,CEMU SVE TO.???? AKO TI SISTEM RADI NE VIDIM RAZLOG BAS NIKAKAV DA NEKO TVRDI KAO OVAJ ILI ONAJ BOLJI A DRUGI LOSIJI....
 
Normalno da su svi jednako ranjivi kad se pojavi nova napast koju jos niko nema u svojoj bazi virusa (mada neki umeju da prepoznaju potencijalne viruse (i tu je NOD32 najjaci) u sta se naravno ne treba uzdati).

Dakle, sto se tog dela tice, svi su manje-vise isti... Sledeci deo su resursi... Norton jednostavno GUTA resurse. Sa aktivnim Norton-om obarate performanse svog sistema za vise od 20% (20% su mu dali ugledni AV magazini, k'o zna koliko pojede na masini koja nije dobro podesena - citaj na masini nekog laika). Po resursima, zesce udara i Kaspersky, pogotovo prilikom search-a. Za njim sledi McAffee, pa Panda, pa KAV, pa Avast, pa eTrust... i na kraju NOD32, koji (a ovo nije zato sto ga preferiram, jer za vasu informaciju, koristim Kaspersky - cekam da mi istekne preplaceni period do Oktobra, pa da kupim NOD32... Doduse, ja ni NOD32 nikad ne bih drzao aktivnim, jer mi je AV potreban samo da proverim s' vremena na vreme neki sumnjivi fajl) po pitanju resursa zaista se moze porediti sa FreeCell-om... Program necete ni osetiti cak ni na starijim masinama.

Druga stavka je brzina pretrage/nalazenja virusa - tu NOD32 jednostavno nema premca. U stanju je da iskenira 120GB hard disk krcat programima, arhivama i cime vec za manje od 15 minuta... Evo, kad sam poredio trial NOD32 i Kaspersky koji vec imam, NOD32 mi je iskenirao celi sistem za manje od 15 minuta... Kaspersky sam ugasio nakon 40 minuta gnjavaze...

Sto se poredjenja NOD32 vs McAffee tice, evo, covek ih uporedio: http://www.kickstartnews.com/reviews/utilities/nod32_antivirus.html

A za ostale informacije: www.virusbtn.com

Dakle, itekako ima razlike izmedju AV softvera...
 

Back
Top