Kako...`

za php ne znam evo ti html: (au choveche otkud ti da pitash :shock: )

<form name="Anketa" action="mailto:me@me.com" method="POST" title="Anketa" enctype="text/plain">

<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><u>Pitanje ankete?</u></p>


<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center">&</p>
<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><input type="radio" value="Da" name="Opcija1">Da&</p>
<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><input type="radio" name="Opcija2" value="Ne">Ne</p>
<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="Justify">&</p>
<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><input type="submit" value="Posalji!" name="B1"> </p>
</form>

stim da izmenish sadrzaj forma ;)
 
Ne znam koliko se razumes u php...ipak cu biti kratak i necu ici u detalje.
Koristi mail() funkciju npr.
mail("slux_mon@hotmail.com","Subject-predmet/naslov poruke","Telo poruke-tekst koji zelis da posaljes","From:adresa posiljaoca");

Nadam se da je ovo pomoglo.
 
Hmmm...
Nisam sigurna sta podrazumevas pod "sacuvati podatke ili proslediti iste sebi mail-om"? Da li mislis na to kako napraviti formular?
Postoji mnogo nacina, a ja ne preporucujem "mailto", jer, prakticno, zahteva od korisnika specifican mail program (Outlook), a sta ces ako korisnik to nema?
Ako vez pitas za PHP, nabavi neku besplatnu skriptu, tipa http://regretless.com/scripts/scripts.php#dodosmail ili http://www.codegrrl.com/scripts/nlphpmail/index.php

Instaliras to na server i podesis parametre.

U HTML smislu, to bi izgledalo slicno ovome (za jednostavni formular koji trazi ime, email i komentare korisnika):

*form fajl se zove, npr: form.php

<form method="post" action="form.php"></p>
Ime<input type="text" name="name"><br>
<br>
Email<input type="text" name="email"><br>
<br>
Komentar<br>
<textarea rows="9" name="message" colls="35"></textarea><br>
<br>
<input type="submit" value="Submit" name="b1"> <input type="reset" value="Reset" name="b2"><br>
<br>
</form>

Nravno, izgled pojedinih form elementata treba navesi u CSS fajlu.
 
Ma svaka vam cast sve web dizajner do web dizajnera....samo sto ne radi....ili aktivira outlook a ako se slozimo to nije prakticno....pa nazad na citanje literature.....ako ne znate ne javljajte se!!!!!!!!!
Svi nesto znaju.....
 
Red_Zmaja:
Ma svaka vam cast sve web dizajner do web dizajnera....samo sto ne radi....ili aktivira outlook a ako se slozimo to nije prakticno....pa nazad na citanje literature.....ako ne znate ne javljajte se!!!!!!!!!
Svi nesto znaju.....

Kao prvo ovo i nije posao web dizajnera. Posao web dizajnera je da napravi izgled sajta da to lici na nesto, naravno u to spada i forma a to kako ce i gde ce ici sadrzaj to je vec pitanje za programera. Naravno nije lose znati i ovaj deo posla ali sve moze da se odradi krajnje jednostavno. Skines bilo koji od form email skripti koja je u perlu, prepravis podesavanja, podignes na server, das joj CH mod dozvolu i caos.
 
Ljudi ajde budite carevi pa mi objasnite kako i sta da prepravim kod ovih primera sto je Buvica navela.Downloadovao sam oba i jos neke ali stvarno ne znam sta gde da prepravim.Znam mnogo je tesko da mi sad sve objasnite ali rekoh hajde da ih zamolim mozda neko i ispadne CAR.Molim Vas ako iko moze barem malo da mi pomogne bilo bi odlicno :!:Havla puno i pozdrav :!:
 

Back
Top