PAncevci losi vozaci?

Прво то није мит јер митови означавају нешто што се давно догодило и више се не догађа већ се само препричава с колена на колено ;) Друго, о томе се прича јер панчевци ЈЕСУ НАЈлошији возачи. ;)

Е сад једино ако хоћеш да елаборирамо тему онда можемо (бар ја) писати данима о томе зашто су лоши, а пар минута о томе зашто су добри возачи ;) А писао сам ја на овом пдф-у чини ми се у неколико наврата своје ''одушевљење'' ПА возачима ;)
 
Ma dosta zavisi i od auto-skola.Npr u BG-u su uvek guzve i cim sednes u kola odmah te uce da se ubacujes,uguravas itd...dok u PA ides 35-40 km i uvek desnom trakom,pa kad se neko parkira u JNA onako retardirano moras da sacekas pa pogled preko ramena i te gluposti...Sreca pa je mene instruktor pustao da vozim kako sam hteo,jeste da svako malo popijem neku kaznu al bar znam gde mogu da prodjem,da se parkiram...
Da ne pricam o tome kako svakog meseca imam novu ogrebotinu na kolima koju nanese neki iskusni vozac.
 
Poslednja izmena:
У 2008. години, највише казни је наплаћено возачима из Панчева (укључена је територија целе Србије) тако да мислим да не треба даље дискутовати :)
 
Mislim da to nema veze sa time da su najlošiji već da tu najveći negativni udeo ima početak plaćanja parkinga u gradu i nenavikavanja naših sugrađana na to...svaki grad nosi sa sobom svoje pozitivne i negativne karakteristike što se tiče vožnje i svega što ga okupljuje,od same konfiguracije grada do rada raznih službi u tom gradu.
 
Хахахахахахахаа,..... пријатељу ово је најјачи коментар који сам до сада чуо у одбрану панчевачких возача :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Види...

- када неко не зна да вози кроз кружни ток томе није узрок почетак наплате паркинга.
- када неко не уме да разликује приоритете семафора и саобраћајног знака томе није узрок почетак наплате паркинга
- када неко не зна да се на новом путу за БГ вози ДЕСНОМ траком а не левом, томе није узрок почетак наплата паркинга

И тако даље и тако даље... мрско ми сад за писање, али контам да разумеш поенту ;)
 
Ne stojim u zaštitu pančevačkih vozača već sam posebno naglasio ovo za 2008 jer si baš tada naveo da smo se nadobijali najviše kazni u celoj Srbiji.
Inače ove tvoje činjenice koje si naveo su tačne ali takvih nebuloznih stvari imaš u svakom gradu i to nije ništa novo.
 
Дакле, статистика коју сам навео се односи на возаче из Панчева на територији целе Србије и односи се на казне које је наплатила соабраћајна полиција што значи да казне за паркирање које наплаћује Паркинг сервис немају везе са поменутом статистиком... укључене су само казне за саобраћајне прекршаје типа, прекорачење брзине, пролазак на црвено, неуступање првенства пролаза, невезивање појаса итд ;)
 
A kada se neko parkira na sred pesackog prelaza odmah uz stazu pa ja moram da zaobilazim iduci putem da bih presla na drugu stranu ulice i ima registarsku tablici BG on je onda sta?ili kad se vozi kroz park npr.Onda je on dobar vozac:eek:???
 
Само једна ствар... свака прича која се прича ИМА некакво порекло... зашто се баш за ПА и РУ табле каже да не знају да возе? Тај са БГ што стане на пешачки је бахат, али то не значи да је лош возач... лоши возачи су они који се могу препознати у мом трећем посту на овој теми. Лоши возачи су они којима је возило неисправно а они тога нису ни свесни. Обишао сам Србију, Босну и ЦГ уздуж и попреко... и све сам доживео и све сам видео и све могу да истолеришем... али како уђем у ПА или видим ПА табле моментално ми је мука. Срећа па не морам у центар често иначе мислим да бих тукао сваког трћег у граду. Па станите само на паркинг Максија и биће вам све јасно ;)
 
Само једна ствар... свака прича која се прича ИМА некакво порекло... зашто се баш за ПА и РУ табле каже да не знају да возе? Тај са БГ што стане на пешачки је бахат, али то не значи да је лош возач... лоши возачи су они који се могу препознати у мом трећем посту на овој теми. Лоши возачи су они којима је возило неисправно а они тога нису ни свесни. Обишао сам Србију, Босну и ЦГ уздуж и попреко... и све сам доживео и све сам видео и све могу да истолеришем... али како уђем у ПА или видим ПА табле моментално ми је мука. Срећа па не морам у центар често иначе мислим да бих тукао сваког трћег у граду. Па станите само на паркинг Максија и биће вам све јасно ;)

RU tablice se voze i u Nišu,Novom Sadu,Pirotu,Kikindi...Rumski vašar nadaleko poznat i njihove tablice.Pančevac stane na pešački je bahat i za pančevca i za beograđanina ali beograđanin-samo van Pančeva.Vozilo neispravno-šta uopšte znači totalno ispravno danas,ja ne znam...obiđoh i ja CELU STARU JUGU i video uglavnom ono sve što i vidim u Pančevo...meni je muka od idiota balavandera kojima su očevi u ranoj fazi sazrevanja nakupovali luksuzne automobile ili džipove i misle da su oslobodili grad.
 
Потпуно исправно возило можеш видети испред моје куће.

И ја све што видим вани видим и у Панчеву, али оно што видим у Панчеву то не видим вани :)

А ови са очевима... таквих све мање виђам и по БГ-у, а у ПА одавно нисам видео сличног... мислиш на неког конкретно?
 
Ok za ispravno vozilo,što bi rekli sa juga "ne mogu gi svi da gi imaju" :lol:
Moguće je da baš ja naletim na to što vidim u PA da vidim i u drugim gradovima :think:
Ja takvih sa očevima viđam sve više...i to ne samo po gradovima.
 
Ne bih se slozio da je mit nesto sto se vec dogodilo,mit se verovatno nije dogodio i to je pravo znacenje mita,sve u svemu ne moze da se kaze da ni za jedan grad u globalu da ima najlosije vozace,to sto su platili najvise kazni ne znaci nista.
 
Хајде да остваримо један демагошки приступ проблему... одговори ми милим те на следећа два питања:

1. Који факултет сматраш најтежим? (дакле твоје мишљење)
2. На ком факултету се најдуже студира? (овде мислим на статистику да ли је знаш?)

Ево да не бих чекао твоје одговоре, одмах и образложење...

1. Вероватно ћеш рећи Медицински, Електротехнички, Машински... није ни важно... одакле ти то знаш? Па из прича, тј. митова... јесам ли у праву? Јеси ли пробао да студираш више факултета па знаш који је тежи или си своје мишљење о најтежем факултету формирао на основу прича?

Дакле, мит или прича ЈЕСУ постојали. Можда не и облику у ком се сада причају, али су се десили у НЕКАКВОМ облику сигурно!

2. Правни факултет статистички се најдуже студира, са неким просеком (не сећам се тачно) преко 8 година. Шта то говори о студентима тог факултета? Шта то говори о факултету?

Према твом резоновању, та статистика не говори ништа ни о факултету ни о студентима, а реално говори МНОГО и да су студенти лоши и да је МОЖДА и факултет преобиман, захтеван и сл.


Ако се сада вратимо на тему питам ја тебе, ЗАШТО се баш за панчевце и румљане прича да су најгори возачи? Зашто не Крагујевац? Крушевац? Ниш? Кикинда? Суботица? Него БАШ Панчево и Рума? Дакле, није то друг Тито дошао и рекао па сад остало да се преноси с колена на колено ;)

Статистика о броју плаћених казни коју сам навео се односи на целу Србију. Значи, као што сам рекао, односи се на територију целе Србије... дакле, ако си из Панчева ишао у Кикинду и у Кикинди су ти наплатили казну ти се убрајаш у ову статистику. Тиме је искључена могућност да полиција неког града ради боље или лошије... просто сви возачи су равноправни. У Кикинди тај исти прекршај је могао да направи и неко из Новог Пазара рецимо...

 
А колико их је било у ПА?
Колико је у тих 90 учествовало панчеваца?
Колико Панчево има регистрованих возила?
Колико Панчево има регистрованих возача?

Мислим... ок је све то али... будимо реални и свеобухватни ;)
 
Ajde bicu realna samo neznam koji je cilj ove teme?!Da se svi mi Pancevci kolektivno slozimo da smo najgori i postidimo???Ili mozda da se izvinemo ostalim gradjanima ove drzave zato sto im ugrozavamo bezbednost na ulicama:sad2:???Ko jos ima nekih korisnih predloga da da ovde na razmatranje.
 
Uh,to sto si mi objasnio stvarno ne mogu da povezem sa mitom...tu nema ni M od mita,ne kazem da ni jedan mit nije tacan ali uglavnom to je nesto preuvelicano(sto kazes ti u drugom obliku) ili pak nesto sto se nije desilo(bar ne tako kao sto su oni ispricali)...a u vezi sa statistikama...te naplacene kazne sigurno nisu sve naplacene zbog toga sto je vozac los,vecina njih je naplacena zbog bahatosti,a bahatost nije ne znanje u voznji vec nesto drugo.To sto su neki ljudili imali losa iskustva sa vozacima iz PA,pa ispricali drugim ljudima,ne znaci da grad pancevo ima lose vozace,ja bih to nazvao predrasuda.Neko je imao losih iskustava sa plavusama,potekli su vicevi,da li cemo reci sad za svaku plavusu da je glupa?
 
@crazy

Не. Човек је питао зашто се за панчевце каже да су лоши возачи па је поента теме објаснити човеку да зна ;)

@dejaаn88

Ја само могу да те позовем да се возиш са мном кроз целу Србију, Босну и ЦГ па да сам закључиш у ком граду највише цимам волан у дркам кочницу не бих ли избегао будале које не умеју да спознају првенство пролаза. Прелазим преко 60 000км годишње кроз ове три државе и обишао сам најзабитије крајеве, али кад год се вратим у Панчево буде неки белај. Хеј, па шта да кажем више од тога да сам од 5 удеса СВИХ 5 имао у Панчеву и то туђом кривицом :eek: а у Панчеву возим на релацији БГ-Стрелиште-БГ... до града да л' одем ил' не одем... значи 99% километраже ми је ван Панчева. И баш у оних 1% се нашло ПЕТ удеса? Назови то бахатошћу, незнањем или како год ти се свиђа, али ни у једном граду нисам видео већи степен незнања и нетолеранције... неколико пута су ми ТАКСИСТИ (који као треба да знају правила саобраћаја) излазили из кола да се расправљају, а враћали се погнуте главе јер сам ипак ја био у праву...

Е и да... панчевци имају ОГРОМАН комплекс. И возачи и такстисти и полицајци. Све три категорије су имале нешто против мојих таблица, а НИКАД нису били у праву за то што су ми приговарали. ПРВО што кажу ''шта бре ти хоћеш дошао си из БГ-а па се баханалишеш овуда мислиш да је сав пут твој''... а јадни нису чули за лизинг, службена возила и слично :roll: Ем нису у праву, ем се проваљују и сами испадају кретени.
 
Hmm.. Dovla je jedinstven slucaj ovde, a u odbrani svoje teorije.
Par prijatelja koji su radili u Pa, inace 'zakleti' beogradjani, imali su neprijatnosti u voznji po Bg-u iskljucivo zbog Pa tabli sluzbenih automobila, a ne zbog njihove voznje. Mogao bi Dovla da 'okaci' Pa table na svoj auto ( laik nisam, ali jasan je smisao toga),pa da se malo provoza po metropoli. Poenta: ne postoje generalno pancevci -losi vozaci,vec Pa table,na koje ce svaki vozac obratiti paznju, (jer je iz MITA nastala opsta odrednica o pancevcima kao losim vozacima),i onda,posle prvog, klasicnog prekrsaja za sve vozace,reci "eto, pancevac!", a nije video da su pored tog vozaca u kog su oci bile uprte, jos 10 njih za redom ucinili isti prekrsaj.
 
Чекајте људи... а КАКО се створе стереотипи на ПА тебле? И зашто БАШ ПА и РУ зашто нису КИ и СУ? Или НИ и НС? Него БАШ ПА и РУ... :think: Мислим оно... слажем се ја да да људи имају појачану моћ примећивања и критиковања панчеваца и рецимо таксиста (који спадају у бахату категорију), али како то да су баш панчевци запали за око? Својевремено кад сам возио ауто на ПА табле, мени у ПОДГОРИЦИ на семафору стане лик црногорац поред мене и каже како је сигуран да ја нисам из ПА јер су панчевци очајни возачи и праве хаос по граду... еееејјјј у ПОДГОРИЦИ... о чему ми онда причамо? :lol:

Рекох већ и поновићу опет... 1% километраже ми је у Панчеву, а 99% широм бивше Југе и имао сам 5 удеса и СВИХ пет ТУЂОМ кривицом и то у ПАНЧЕВУ!!! Случајност? Па не знам баш...
 

Back
Top