registracija kola

makinemo

Početnik
Poruka
1
Zanima me da li neko zna da li mogu da vozim auto sa srpskim tablicama u Austriji?Prijavljen sam ovde(u Becu)-zivim tu vec par godina i za koji mesec cu prevesti i dozvolu,a posto sam planirao da uzmem kola interesuje me sta mi je bolja opcija-da li da ih registrujem dole(ako smem uopste ovde da ih vozim?)ili da ih vozim na Austrijske tablice,tj.uz njihovo osiguranje i sve sto ide uz to!??
Kako se uopste krece registracija i osiguranje ovde u Austriji,tj.kolika je cena?
 
moj ti je savet da uzmes njihov auto i da ga registrujes kod njih,ako ces vec da zamenis dozvolu,sta ces se cimati sa nasim tablicamam.Po nekom nepisanom pravilu mozes da vozis nase table,ALI nesme biti registrovan na tebe,tj na bilo koga drugog i mora ti dati punomoc,ali ajd znaj na kakvog ces pandura naleteti.....
 
moj ti je savet da uzmes njihov auto i da ga registrujes kod njih,ako ces vec da zamenis dozvolu,sta ces se cimati sa nasim tablicamam.Po nekom nepisanom pravilu mozes da vozis nase table,ALI nesme biti registrovan na tebe,tj na bilo koga drugog i mora ti dati punomoc,ali ajd znaj na kakvog ces pandura naleteti.....
Koliko ja znam, ako imas privremeni ili stalan boravak u EU,ali ne i drzavljanstvo EU, mozes da vozis auto registrovan u stranoj zemlji. Ja sam licno vozio svoj auto, registrovan na moje ime u NSadu, tri godine u Madjarskoj. Nakon boravka duzeg od sest meseci si duzan da prevedes vozacku dozvolu u zemlji u kojoj boravis. Voznja sa tablicama Srbije mi je bila isplativija jer je registracija i osiguranje bilo jevtinije nego ovde. Sada se situacija promenila i sada vozim auto madjarski (EU) tablica.
 

Back
Top