Cista Bartolinijeve zlezde

Sama cista ne daje simptome ali se ipak tretira hiruski.
Ne utice na mogucnost seksualnog odnosa.
Najcesce se radi incizija u lokalnoj anesteziji kako bi se sacuvala zlezda, mada neki lekari vade i celokupnu zlezdu.
U svakom slucaju ne stvara probleme vezane za seksualni odnos.
 
sunflower25:
Vec godinu dana imam cistu Bartolinije zlezde velicine oraha. Nemam nikakvih bolova. Interesuje me koliko je opasno,kako se otklanja,hoce li biti problema prilikom sexualnog odnosa, posto sam nevina.Unapred hvala!
A da li se osecas malaksalo?
da li se brzo umoris?

To nije opasno, ali ne treba gajiti tako nesto kad se pojavi.
Moze da postane kancerogeno u nekom kasnijem periodu ako se ne tretira na ovaj ili onaj nacin.
To je zlezda zaduzena za lubrikaciju. Tako da moze da utice a ne mora na seksualni zivot.Meni ne utice.
ja sam izvadila jednu tu cistu jer je bila upaljena jer mi nije bilo dobro dok sam je imala.
U pocetku sam bila na antibiotskoj terapiji, te se sa velicine oraha smanjilo na velicinu graska. To je bilo ohrabrujuce, medjutim, to se lepo vratilo za 15 dana na svoju 'normalnu' velicinu.
Ginekolog hirurg(vrhunski strucnjak) mi je savetovao da to izvadim, jer lecenje putem cedjenja i ubacivanja cevki da se to drenira nije efikasno.To jest, mukotrpno je a moze opet da se vrati.

Dakle operisao me je u totalnoj anesteziji.
Nije lako sve to. Ali i to prodje i opet se osecas normalno i sve to.
Ta upaljena cista je ustvari nista drugo do gomila bakterija koje su usle u corsokak i nisu imale gde da izadju odatle. Te bakterije nas cine tako umornim, malaksalim, nevoljnim itd.
E sad sve zavisi sve smo razlicite, ipak se konsultuj sa ginekologom i hirurgom.
Nije to nista alarmantno, ali je nesto o cemu treba misliti kako da se resi.
E sad s obzirom da si nevina.....ja mislim da to nema veze..to se nalazi na samom ulazu u vaginu ali sa strane.
Anyway....moras ici kod specijaliste, najbolje je da ides u Narodnog Fronta ili u Visegradsku GAK klinike.

a evo i nekoliko linkova o tome svemu , ako znas engleski mozes da procitas malo vise.Na nekima imas lepo i slike da vidis tacno gde se nalazi.
http://womenshealth.about.com/gi/dy...ihealth.com/IH/ihtIH/WSIHW000/9339/11043.html

http://summit.stanford.edu/ourwork/PROJECTS/LUCY/lucywebsite/vestib_gl1.html

http://familydoctor.org/235.xml




Pozdrav
Tanja
 
Moj predlog ti je da je vadiš napolje.Doživela sam da nosim drugaricu do kola sa sve velikim jastukom među nogama.U Višegradskoj su mi onda objasnili da im dnevnoo dođe gomila žena sa upaljenom žlezdom,i da je u 99%slučajeva vade da se ne bi ponovila priča.
Sve najbolje :!: :D
 
pozdrav svima...izgleda da mi se pojavio isti problem i iskreno strah me je otici kod ginekologa..stavljala sam obloge pa me interesuje sto se tice antibiotika koji su bili najcesce preporucivani ne znam da li bi se usudila samoinicijativno da uzimam ..molim vas za odgovor
veliki pozdrav
 
pozdrav svima...izgleda da mi se pojavio isti problem i iskreno strah me je otici kod ginekologa..stavljala sam obloge pa me interesuje sto se tice antibiotika koji su bili najcesce preporucivani ne znam da li bi se usudila samoinicijativno da uzimam ..molim vas za odgovor
veliki pozdrav

Ovaj post je odobren samo zato da bi pokazao ljudima ŠTA NE SMEJU DA ČINE!:rtfm:
Nema samoinicijativne upotrebe antibiotika! Zaboravite na takvo što! :rtfm:
Molim Vas, obratite se ginekologu koji će propisati adekvatnu terapiju od koje će Vam SIGURNO biti bolje! :hvala:
 
Imam otok bartolinijeve zlezde(na desnoj strani) vec desetak dana. Ne boli me uopste samo je otecena. Bila sam kod ginekologa ali sam bas tog dana dobila tako da nisam imala neki detaljniji pregled. Nisam dobila nikakvu treapiju vec samo da pratim da li raste. Sta dalje, dokle da cekam i pratim?
 

Back
Top