IZDAJA IZDAJA IZDAJA

Pripadnici interventne jedinice valjevske policije uklonili su ratne veterane koji su u zgradi Gradske skupštine počeli štrajk glađu u vreme dok u tom gradu traje sastanak ambasadora zemalja EU.
Načelnik skupštinske službe je zamolio šest ratnih veterana, koje je predvodio Ljubomir Bradić, da napuste zgradu, što su oni odbili.

Potom je policija intervenisala bez upotrebe sile, a jedino je veteran Boža Petrović iznet iz zgrade.

Dok su ga policajci iznosili, Petrović je jaukao, pa je Bradić zatražio da se pozove Služba hitne pomoći.

Veterani su govorili da "nikoga ne ometaju u svojoj opštini", te da su se na štrajk glađu odlučili zbog toga što im obećanja nisu ispunjena nego su prevareni.
 
И ја сам од оних који имају поштовања. Стварно је грозно кад гледаш ситуацију избеглица. Ови им пале куће, терају их, убијају им рођаке, а они само могу да гледају и да плачу док Смрадић лиже буље НАТОвцима. Ебем ти такав државни врх.:thumbdown:
 
Narodna kuhinja u kojoj će se u naredna četiri meseca hraniti 700 socijalnog ugroženih ljudi otvorena je u Pirotu u sredu.

Sekretar Odbora Crvenog krsta Pirota Miroljub Mijić rekao je da je alarmantan podatak da je među gladnima i 247 dece koja će se hraniti na narodnom kazanu.

Oko 60 posto potencijalnih korisnika narodnih obroka je iz porodica koja primaju socijalnu pomoć, a veliki je i broj starih, nezaposlenih, raseljenih i izbeglih i radnika iz propalih firmi.

Mijić je rekao je da je Crveni krst Srbije obezbedio obroke za 550 građana, a ostatak opština. Dodao je da će rad kuhinje biti produžen ako se nađu sredstva.

Obroci će biti deljeni na dve lokacije - u prostorijama Mesne zajednice u Tijabari i u Kozaračkoj ulici, u Novom tigrovom naselju.
 
ovo je LJUDI -----ovo je SRBI zalosno da nam se desava u nasoj Otadzbini sa nasim NARODOM!!!
Ne mozemo mi imati Srece ni napredka dok god je ovako kako je a VI mislite i radite kako vam Bog mili dao,ovo je ZALOSTNO i od BOGA Grota! NE ZNAM STA VISE RECI!!!
Pa recite Vi sami o tom vasem dobru koje predstavljate i Dokazujete gde ste!
 
Маусер, слажем се ја скроз али не видим зашто сада тај НАТО мења ситуацију, као да је тек сада наступила некаква издаја. Издаја избеглица од стране српских и хрватских власти траје скоро 15 година, није то ништа ново па да се сада посебно жестимо и љутимо. Знате ли колико људи је провело 15 година по колективним центрима? То не може да им се надокнади никако и ничим а ова власт нажалост не ради ништа да помогне повратак протераних Срба у Српску Крајину.

O tome i pricham, ova vlast ne radi nishta po tom pitanju. Hrvati su sad u NATO paktu. Tek sad im ne mozemo nishta po tom pitanju. Sad imaju takav imunitet, da mozemo svi kolekivno samo da konstatujemo sa zaljenjem da oni nikad nece odgovarati za zlochine koje su pochinili. O tome se radi. Da li je i jedan od pilota NATO pakta odgovarao za ubijene civile po gradovima, selima, u naseljima, u onom putnichkom vozu koji su tri puta gadjali, u putnichkom autobusu, za korishcenje kasetnih bombi zabranjenim zenevskom konvencijom i da ne nabrajam? ...lista je prilichno duga.
 
O tome i pricham, ova vlast ne radi nishta po tom pitanju. Hrvati su sad u NATO paktu. Tek sad im ne mozemo nishta po tom pitanju. Sad imaju takav imunitet, da mozemo svi kolekivno samo da konstatujemo sa zaljenjem da oni nikad nece odgovarati za zlochine koje su pochinili. O tome se radi. Da li je i jedan od pilota NATO pakta odgovarao za ubijene civile po gradovima, selima, u naseljima, u onom putnichkom vozu koji su tri puta gadjali, u putnichkom autobusu, za korishcenje kasetnih bombi zabranjenim zenevskom konvencijom i da ne nabrajam? ...lista je prilichno duga.

2000 цивила, 1002 војника је погинуло, 12000(ако се неварам) је рањено.:(:ljutko: А овај њихов чије име нећу да поменем је добио Нобелову награду за МИР.:ljutko: Шта даље да се прича.:ljutko:
 
Zalosno je to shto odjednom izmile iz rupa pro-eUropejci i pochne ismejavanje i pljuvachina na rachun sopstvenog naroda. Gnjide koje nisu vredne ni pomena. Uz njih naravno marshiraju rame uz rame provokatori iz "komshiluka" koji ih nesebichno podrzavaju, dok ovi nashi u "vrhu" spavaju i reaguju samo na komentare isprovociranih, umesto da kaznjavaju ove koji provociraju.
Vidjeno x puta.
Znachi u svo to sra.nje josh te tvoj je.ebe u zdrav mozak i ponizava. E to je jadno!
Za "komshije" mi uopshte nije chudno jer se uvek drze one seoske "samo da komshiji crkne krava".
 
O tome i pricham, ova vlast ne radi nishta po tom pitanju. Hrvati su sad u NATO paktu. Tek sad im ne mozemo nishta po tom pitanju. Sad imaju takav imunitet, da mozemo svi kolekivno samo da konstatujemo sa zaljenjem da oni nikad nece odgovarati za zlochine koje su pochinili. O tome se radi. Da li je i jedan od pilota NATO pakta odgovarao za ubijene civile po gradovima, selima, u naseljima, u onom putnichkom vozu koji su tri puta gadjali, u putnichkom autobusu, za korishcenje kasetnih bombi zabranjenim zenevskom konvencijom i da ne nabrajam? ...lista je prilichno duga.

Тачно. Али Хрвати немају обавезу да слушају нас. Не можемо да их спречимо да уђу у НАТО јер на то немамо права. Можемо само да будемо довољно свесни и да на следећим изборима казнимо ову власт због 9 година пасивног гледања како се избеглице муче. А ја искрено верујем да ће следећа власт заузети други став према Хрватима - пријатељски али не понизан (као ови сада што се извињавају и за шта треба и за шта не треба) него принципијелан и да ће умети да реше барем проблем повратка имовине и расељених лица, ако већ не може да се тражи одговорност кривих.
 
Mi njih ne mozemo da sprechimo da udju u NATO. Uostalom, stvar se otela kontroli. Vec su ushli.
O tome smo trebali da razmishljamo ranije. Trebali smo da ih bombardujemo optuznicama pa ako nishta drugo bar da im zasmetamo u tom ulasku u NATO pakt.
I kurta i murta nas tuzakaju za sve i svashta a mi sedimo nepomichni i chekamo da padne plafon. Usput, sami pljujemo po sebi i potvrdjujemo lazne optuzbe time shto pushtamo da nas NVO budaletine i njima slichni javno optuzuju. Nije nam dosta shto nam rasturishe drzavu i napravishe nas nacistima, nego josh i potvrdjujemo da smo takvi.
Strashno! Ovo nema nigde.
 
Требало је али нисмо. Нису ту криви Хрвати ни НАТО већ наша власт. Апсолутно се не ради о реваншизму и жељи да се Хрватима смета да приступе где год желе (ја сам прва против тога и стварно ми не смета њихова политика) али Хрватска према избеглим Србима има обавезу. Наша власт је требала много агресивније да ради на испуњењу те обавезе, тако да је сва кривица на њима што су били пасивни и незаинтересовани за добробит свог народа.
 
Требало је али нисмо. Нису ту криви Хрвати ни НАТО већ наша власт. Апсолутно се не ради о реваншизму и жељи да се Хрватима смета да приступе где год желе (ја сам прва против тога и стварно ми не смета њихова политика) али Хрватска према избеглим Србима има обавезу. Наша власт је требала много агресивније да ради на испуњењу те обавезе, тако да је сва кривица на њима што су били пасивни и незаинтересовани за добробит свог народа.

E pa vidi ovako...ja bash mislim da smo trebali da im smetamo zato shto su i oni nama smetali oko KiM. Priznali su nezavisno Kosovo. To im nije trebalo. Mislim da smo trebali debelo da im se oduzimo i za to i za sve ono shto su nam uradili u ovom zadnjem ratu. Od te pampur politike nema nishta. Vidish dokle nas je dovela.
 
E pa vidi ovako...ja bash mislim da smo trebali da im smetamo zato shto su i oni nama smetali oko KiM. Priznali su nezavisno Kosovo. To im nije trebalo. Mislim da smo trebali debelo da im se oduzimo i za to i za sve ono shto su nam uradili u ovom zadnjem ratu. Od te pampur politike nema nishta. Vidish dokle nas je dovela.

Не знам, нисам паметна. Оно што сигурно знам је да власт има исувише млак однос према проблему расељених лица и то је трагично и недопустиво.
 
Josh je jadnije to shto se ljudi ophode grozno prema tim izbeglicama.
Ovi ih proterali, a ovamo kad dodju pljuje se po njima. Govorimo o ljudskim pravima?
Pa gde je sad ona nakaza Natasha Kandic da se pozabavi tim pitanjem umesto da laje kao besan pas?
Ruzno...zaista.
 
Poslednja izmena:

Back
Top