Antivirus radi kako hoce

poske

Obećava
Poruka
70
Do pre par dana mi se sam od sebe instalirao sa interneta Norton anti virus.To sam primetio i odmah sam ga deinstalirao jer koristim Nod 32. Posle jedno sat vremena uleteo mi je WinPCDeflender koji mi je namestio dar mar tako da je sistem skoro puko.Veceras opet mi dolazi Norton anti virus i instalira se sam od sebe.Sta se to dogada,jel mogu ja to nekako da sprecim?
 
Pretpostavljam da se radi o Norton PC Checkup-u.
Probaj sa Norton Removal Tool-om da ga ukloniš. Jeste da ga ovaj PC Checkup nema tamo u spisku programa za čije se uklanjanje koristi ovaj tool, ali ništa te ne košta da probaš, pošto je program iz "iste kuhinje" tako da bi trebalo i na njega da deluje.

Ako ne uspeš sa njim, probaćemo nešto drugo.
 
Ili koristi neki firewall recimo Zone Alarm, koji ce te sigurno pitati, dali zelis da pustis pristup Racunaru sa interneta, a ti klikni NE ( Posto ce ti pisati i ime programa) i posle nebi trebalo da zeza. I zabelezi kvakicu, da zapamti uvek taj odgovor za taj program..posle ce ga automatski blokirati svaki put kad bude zeleo da se zavuce na tvoj pc.
 
Nece smetati, ako uzmes samo Zone Alarm Firewall....
Dva AV prave konflikte na racunaru. Firewall ti je tu da regulise samo konekcije, tvoje sa internetom i sa interneta na tvoj pc...koje ti mozes blokirati po zelji naravno. Poz
 
Skinem ti ja Zone alarm i instaliram kad sam otvorio program Nod32 mi nade ovo:A varijant of win32/toolbar.my websearch application. I stavi to u karantin.Ja izvrsim deinstalaciju Zone alarma i verovatno sam pri deinstalaciji nesto zezno, i on mi izbaci plavi ekran sa error to i to nisam zapamtio.Ja restartujem masinu i sve bude ok,ali evo opet stigao norton anti virus na racunar.
 
Znači nije u pitanju Norton PC Checkup, nego baš Norton AV?
Tu nisu baš najčistija posla, sve mi to miriše na neki spyware.
Nijedan ozbiljan AV program se ne instalira tek tako sam od sebe, tj. bez izričite dozvole korisnika računara, naravno ukoliko nije fake.
 
Skinem ti ja Zone alarm i instaliram kad sam otvorio program Nod32 mi nade ovo:A varijant of win32/toolbar.my websearch application. I stavi to u karantin.Ja izvrsim deinstalaciju Zone alarma i verovatno sam pri deinstalaciji nesto zezno, i on mi izbaci plavi ekran sa error to i to nisam zapamtio.Ja restartujem masinu i sve bude ok,ali evo opet stigao norton anti virus na racunar.

Probaj da Reinstaliras taj webbrowser koji koristis, verovatno ti se uvuklo tu nesto.
Reinstaliraj ga, i nemoj da instaliras suvise "updates" za webbrowsere, ponekad tu zna biti i spyware-a i sl...
U svakom slucaju bi pokusao nakon sto reinstaliras webbrowser, da instaliras i taj zone alarm i onda ces biti sigurno ok....
Samo nemoj blokirati sve i svasta, ako nisi siguran, idi na internet i pogledaj sta je to sto zelis da blokiras ili ne blokiras:)
 
Uhhhhh..

Web Browser = {reglednik web-a) : Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Maxton.....

Sad, kako rece kolega DekiM, to bas i nije moguce da je u pitanju antivirus program, pratim temu od pocetka i kako znam, ni jedan, bar ne poznat AV program se ne ponasa tako, a niti je to moguce na neki nacin, jer da bi se neki antivirus instalirao, to ipak ne moze sam da uradi..

Da bi ti bilo jasnije i tebi a i nama ne bi bilo lose da postavis Hijak This Log, ovde na analizu da vidimo sta je to sto pravi problem u tvom kompu..

Hijak This program mozes da skinse ovde:

http://dw.com.com/redir?edId=3&site...353.html?spi=479b0db5074a4175fb1d7816d266ccf9

(794 Kb)

Pokreni program kad skines (ne instalira se) i uradi samo Scan sa ovim programom..
Nakon toga ces da dobijes log od ovog programa, pa taj log (koji ce da bude u Notepad programu) iskopiraj u novi post na ovoj temi da mozemo da pogledamo i analiziramo.
 

Back
Top