Sons Of Anarchy

Leteća Šibica

Zainteresovan član
Poruka
496
aboutSOA-1.jpg


Upravo sam završio sa gledanjem serije. Serija ima jednu sezonu, 13 epizoda.
Producent serije je Kurt Sutter, tip koji je producirao The Shield.
Priča je o jednom motorciklističkom klubu zvanom "Sons Of Anarchy" i njihovom životu. Zanimljiva priča.
 
Soaintertitle.jpg


Odlicna serija. Gleda se u jednom dahu. :D

Nesvakidahnja tema, dobar zaplet. Odlicna ekipa glumaca.

Charlie "Hooligans" Hunnam - momak iz Engleske odlicno se snalazi u ulozi zamenika vodje bande u Kaliforniji. Jax Teller je antiheroj - u stalnom procepu izmedju svojih duznosti i ideala svog oca koji je osnovao SOA.

"A true outlaw finds the balance between the passion in his heart and the reason in his mind. The outcome is the balance of might and right."

Ima odlicnu podrsku u Ron "War never changes" Perlmanu - vodji bande (Clay Morrow). I Katey Sagal u ulozi Jax-ove majke i Clay-eve supruge Gemme. Ova uloga ce mozda biti shok za one koji su navikli da gledaju Katey u Married With Children ili 8 simple steps... Ostatak bande je podjednako zivopisan...

sons_of_anarchy_image_fx_charlie_hunnam__1_.jpg


Tu su naravno i njihovi saveznici - korumpirani policajci i prijateljske bande. Kao i protivnici Mayansi i Nordsi. Tu su i druga poznata lica Henry Rollins, Drea De Matteo i za mene najvece iznenadjenje Mitch Pileggi (Skinner - The X files) u ulozi vodje Nordsa.

U seriji ima dosta humora - mada mnoge provale nece biti ocigledne - poput Elvis-Pukovnik itd... Serija nudi dobru zabavu, dosta akcije, malo neizbeznog nasilja i dobru muziku. :ok:

 
Poslednja izmena:
Odlicna serija. Imam jos 2 epizode do kraja prve sezone. Katey me odusevljava. Moram da priznam da su njeni dijalozi najbolji - posebno onaj sa policajkom. ;)

Mario Van Peebles je rezirao jednu epizodu - Better Half. Malo sporija epizoda, ali ok.
 
Slazem se... Katey je sjajna i bio je sok videti je da igra tako drugaciji lik a opet u nekim crtama slican likovima koje je igrala ranije :)

Isto tako, meni je Charlie super u ovoj ulozi iako da mi je neko rekao da ce on igrati gl.ulogu pre nego sto sam poceo da pratim ne bih mogao da ga zamislim a dobro se snasao.
 
Muzika u seriji je odlicna. Dobro je sto su se odlucili za country/gospel/blues. To daje seriji neki smek i mnogo bolje pristaje nego da su se odlucili za heavy metal - sto je mozda bio logicniji izbor.

Ovo je finalna pesma iz poslednje epizode - "John the Revalator"

 
Pocela je druga sezona serije. Vec su bile dve epizode - Albification i Small Tears.

Moram da priznam da me je prva epizoda sokirala. Druga je oporavak od prve i malo zatisje - ne mogu da docekam nastavak... :ceka:

Posle agenata ATF-a sada su tu novi neprijatelji - nacisti. Nordsi pojacani Ligom americkih patriota, koju vode Adam Arkin (igrao sa Katey u 8 simple steps...) i Henry Rollins...
 
Odlicno finale druge sezone. :ok:

Najbolja epizoda uz prvu u drugoj sezoni. Konacno su sredili klinku koja me je nervirala celu sezonu. Ali glavni su opet izmakli. Jedva cekam seldecu sezonu. :ceka:
 
sorp.jpg


Pocela je treca sezona. :D

Odgledao sam prve dve epizode. Odlicne su. Tu je stara ekipa koja trazi Jaxovog sina, dok se Gemma u pratnji Tiga krije od policije... Kim Coates ima nekoliko odlicnih scena u drugoj epizodi... :D

Tu su i pojacanja u vidu Hal Holbrooka koji glumi Gemminog oca i Paule Malcomson (Caprica, Deadwood) na strani ludih Iraca...

anarchy1.jpg
 
U poslednje vreme nisam imao vremena da gledam serije, pa sam danas konacno napravio Sons maraton i odgledao poslednjih nekoliko epizoda trece sezone. :D

Neocekivan kraj. Suvise stvari se razresilo, kao da spremaju kraj serije. To mi se bas ne svidja. Steta za Stahl-icu - bila je super zloca. ;):D
 

Back
Top