partic.i formatiranje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
S

skobalj

Gost
Znam da je bezobrazno ali moze li mi neko detaljno napisati kako da particioniram i formatiram hard buduci da se nikako ne mogu osloboditi trojanaca i ostale posasti;koristim kaspera ali ne pomaze tako da sam prisiljen da to uradim.
Imam instaliran samo win xp profesional os.
Unapred se izvinjavam i bio bih vam veoma zahvalan na pomoci!
 
Ovde ti sve pise http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=29219

A evo korak po korak ako to ranije nisi radio. U okviru setupa za instalaciju ako pazljivo pratis uputstva mozes uraditi i particionisanje mada to nista ne znaci virusima:

INSTALACIJA XP
Chek disk i Defragmentacija pre formatiranja.
1. Treba ti butabilan CD XP-a
2. Ako u BIOSU nije namesteno da butuje sa CD uradis to ovako: restartujes kompjuter i dok se sistem dize pritisni del (ako se u BIOS ulazi nekom drugom komandom to ces videti ako pritisnes Pause ili Break) Udji u Bios – Power Menager i sa Tasterima (+)i(-)namesti da ti prvi bude CD. Save Settings pa izadji.
Kad si vec u BIOSU proveri da li je u PNP/PCI Configurations > PNP OS Instaled oznacen sa Yes (posto XP podrzava plug and play opciju - automatski detektuje i konfigurise hardver)
3. Sad ubaci butabilan XP u CDrom , restartuj kompjuter i dok se sistem dize pritisni bilo sta na tastaturi.
4.Kad ispita kompjuter pojavljuje se SETUP
5.pritisni ENTER
6.onda F8 i I agree
7.onda ESC
8.odaberi particiju koju formatiras pa ENTER
9.odaberi hoces li ga formatirati u NTFS ili FAT32 ili ostavi kako je bilo
10.ESCAPE(ne idi odmah na formatiranje)
11.opet odaberi particiju i file system
12.F za format i ENTER
13.Sad formatira...
14. pa kopira fajlove
15. pa restartuje...nista ne diraj
16. posle toga pocinje instalacija win XP
17. pratis uputstva..upisi obavezno pasword za administratora ( nemoj zaboraviti Password jer posle ne mozes uci u Safe Mode), (za modem podesiti: Yugoslavia,code 011 ( moze i 010 ako kasnije pokupis dilera... :wink: ) ,upisi broj provajdera, podesi datum i GTM na Beograd...
18. restartuje kompjuter>win wizard>konfigurise...
19. Kad si instalirao WIN idi na My Computer>desni klik>propertys>hardware>Device Manager pa vidi da li tu imas znakova pitanja sto znaci da ti trebaju neki drajveri koje moras instalirati. Mozda ti nece nista traziti - zavisi od hardvera koji imas u kompjuteru ali ako trazi prvo instaliraj drajvere za maticnu plocu,pa za graficku kartu,pa direct X, pa ASPI, pa onda sve ostalo. Posle svakog pojedinacnog instaliranja drajvera restartuj kompjuter.
Posle svega idi na Start>All Programs>Windows Update i skini sve kriticne zakrpe i najnovije drajvere. I jos ponesto kao Windows Media Player 9 Series...

Pre svega ovoga pogledaj da li ti je CDXP ostecen, da li je CDrom OK, ako si uradio overlock vrati BIOS na standardne postavke, proveri da li ti konfiguracija zadovoljava uslove za instalaciju XP-a... da posle ne bi bilo problema
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top