Da li je moguce spasiti flopi disketu koja...
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Da li je moguce spasiti flopi disketu koja...

Obećava
    Učlanjen
    25.03.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Da li je moguce spasiti flopi disketu koja...

Da li je moguce spasiti flopi disketu koja se izgleda namagnetisala ?

U pitanju je maturski rad drugarice. Biser, nije snimala na hard disk nego na flopi!

Kada sam jednom spasavao hard disk postojalo je tonu programa za to. Da li ima neki slican za slucaj flopi diskete ?!

Hvala unapred
    Ivan

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Pokusaj sa BadCopyPro

http://www.jufsoft.com/

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Jedna preporuka., Sa flopyjem se nikad ne zna.. Moze da zataji sad pa sad te stoga ne bi bilo lose da je pokusas ocitati u DOS modu ili sistemu.. Dosta mi se puta desilo da disketa nije mogla da se ocita iz win te sam preko DOS-a uspio da ocitam podatke i da sacuvam neke vazne stvari.. Tako ti preporucujem da to uradis iz DOS-a. Ukoliko ni to ne ide onda ce ici tesko ali imas i opciju u WIN-u..
    Ubacis disketu i na flopi desnim klikom properties pa opciju tools i kad otvoris tu karticu dobijas spisak alata koji mogu da pomognu.. Izaberi opciju provjera i reparisanje diska sa mogucnostima za pomjeranje fajlova sa ostecenih sektora. To cekiras kada izaberes tu opciju.. Mislim da bi moglo da upali.. Na kraju nista ne kosta.. Ipak moje je iskustvo da se u dosu bolje odradi takav problem.. Poz.

Obećava
    Učlanjen
    25.03.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Pozdrav

Citat Original postavio GZ
    Jedna preporuka., Sa flopyjem se nikad ne zna.. Moze da zataji sad pa sad te stoga ne bi bilo lose da je pokusas ocitati u DOS modu ili sistemu.. Dosta mi se puta desilo da disketa nije mogla da se ocita iz win te sam preko DOS-a uspio da ocitam podatke i da sacuvam neke vazne stvari.. Tako ti preporucujem da to uradis iz DOS-a. Ukoliko ni to ne ide onda ce ici tesko ali imas i opciju u WIN-u..
    Ubacis disketu i na flopi desnim klikom properties pa opciju tools i kad otvoris tu karticu dobijas spisak alata koji mogu da pomognu.. Izaberi opciju provjera i reparisanje diska sa mogucnostima za pomjeranje fajlova sa ostecenih sektora. To cekiras kada izaberes tu opciju.. Mislim da bi moglo da upali.. Na kraju nista ne kosta.. Ipak moje je iskustvo da se u dosu bolje odradi takav problem.. Poz.
    Hvala momci!

Slične teme

1. Flopi-Problem?
    Autor Feniks M u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 27.07.2008., 12:10
  2. Šta sve može na flopi!
    Autor gost 94023 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 05.04.2008., 02:39
  3. Da li je moguce spasiti podatke?
    Autor Grdoje u forumu Hardver