Kremacija

Da li ste za kremaciju?

  • Podržavam kremaciju

  • Ne podržavam kremaciju

  • Nemam stav


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Đole iz Bačku Palanku

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
300
Poštovanje.

Imam jedno pitanje koje me opseda već duže pa želim da vidim šta vi ovde mislite o toj.
.
Unapred da kažem da ja jesam vernik ali nisam preokupiran sas svoju veru. Naime skoro sam sa koleginicama razgovarao o kremaciju kao način sahranjivanje. Razvila se jaka rasprava koju na žalost nismo uspeli da završimo. Ja lično bih želeo da me nakon smrti kremiraju ali ne znam koliko se to kosi ili ne sa verom. Malo sam se raspitivao ali nigde nisam naišo na odobravanje ali ni na neodobravanje od takav čin.

E sad šta vi ovde prisutni mislite o toj?
 
Poštovanje.

Imam jedno pitanje koje me opseda već duže pa želim da vidim šta vi ovde mislite o toj.
.
Unapred da kažem da ja jesam vernik ali nisam preokupiran sas svoju veru. Naime skoro sam sa koleginicama razgovarao o kremaciju kao način sahranjivanje. Razvila se jaka rasprava koju na žalost nismo uspeli da završimo. Ja lično bih želeo da me nakon smrti kremiraju ali ne znam koliko se to kosi ili ne sa verom. Malo sam se raspitivao ali nigde nisam naišo na odobravanje ali ni na neodobravanje od takav čin.

E sad šta vi ovde prisutni mislite o toj?

o veri ili o kremaciji?
ne razumem se u urne....
 
meni su to kao vaze....
samo s pepeo koji mo'š pritom posle i da prosejesh kud god da idesh s njom
znaš, djole

A lepo izgleda i nije ni teška (ni skupa):hahaha:
urna2.jpg
 
Да одговорим. Кремација је паганског пореккла, и много је ефикаснија од сахрањивања.
 
Poštovanje.

Imam jedno pitanje koje me opseda već duže pa želim da vidim šta vi ovde mislite o toj.
.
Unapred da kažem da ja jesam vernik ali nisam preokupiran sas svoju veru. Naime skoro sam sa koleginicama razgovarao o kremaciju kao način sahranjivanje. Razvila se jaka rasprava koju na žalost nismo uspeli da završimo. Ja lično bih želeo da me nakon smrti kremiraju ali ne znam koliko se to kosi ili ne sa verom. Malo sam se raspitivao ali nigde nisam naišo na odobravanje ali ni na neodobravanje od takav čin.

E sad šta vi ovde prisutni mislite o toj?

Najgore je kada oko nekih gorućih stvari današnjice pokušavaš da nađeš odgovore u veri, čije su teorijske osnove pisane pre 2000 godina. Ne znam gde živiš, ali ako si u nekom većem gradu odšetaj do groblja i vidi kojom se brzinom širi, i kako se dugovečni tragovi-spomenici ostavljaju na grobovima. Tu možeš malo i običan račun da upotrebiš, ako odeš u pogrebni zavod i vidiš koliko umire u određenom periodu, da izmeriš koliku površinu skoro nepovratno zauzima jedan grob, pa da izračunaš koliko zemljišta će biti zauzeto za odrećeni period, čak i ne vodeći računa o povećanju broja stanovnika pa samim tim i broja umrlih u nekoj vremenskoj jedinici.
Onda sedneš i razmisliš i vidiš da je jedino rešenje kremacija a one budalaštine o spaljivanju duše okačiš mačku o rep.
Ja sam rešio da svoje telo zaveštam najbližem medicinskom fakultetu (neka bar neko neku korist vidi od mene:D) a posle kremacija, naravno.
 
Poslednja izmena:
"Izguglajte" malo o kremaciji na netu i otkricete da TRUJE okolinu (i vazduh i zemlju)..
"Klasicno" raspadanje tela je kompletno ekolosko. A za prostor ne brinite. Jedan od obicaja koji je najprakticniji a praktikuju ga Svetogorci je da se pokojnik ostavi u zemlji oko tri godine (po potrebi i vise), a kada ostanu samo kosti, iskopavaju se u odlazu u zajednicku grobnicu - "kosturnicu".
 
"Izguglajte" malo o kremaciji na netu i otkricete da TRUJE okolinu (i vazduh i zemlju)..
"Klasicno" raspadanje tela je kompletno ekolosko. A za prostor ne brinite. Jedan od obicaja koji je najprakticniji a praktikuju ga Svetogorci je da se pokojnik ostavi u zemlji oko tri godine (po potrebi i vise), a kada ostanu samo kosti, iskopavaju se u odlazu u zajednicku grobnicu - "kosturnicu".

Da , veoma lepo resenje
 
"Izguglajte" malo o kremaciji na netu i otkricete da TRUJE okolinu (i vazduh i zemlju)..
"Klasicno" raspadanje tela je kompletno ekolosko. A za prostor ne brinite. Jedan od obicaja koji je najprakticniji a praktikuju ga Svetogorci je da se pokojnik ostavi u zemlji oko tri godine (po potrebi i vise), a kada ostanu samo kosti, iskopavaju se u odlazu u zajednicku grobnicu - "kosturnicu".

ih pa ako cemo sad da pricamo sa ekolosjke strane...pa ni sanduk ti nije bas lako razgradljiva komponenta pogotovo ako uzmes metalni :lol:
jel da spomenem one navlake unutra, prekrivace, jastucuce i ostala cudesa napravljena od vestackog materijala :lol:

znam za tu pricu o zagadjivanju okoline pepelom...al onda idi sa tom parolom isper nekog vulkana pa se njemu buni :lol:
 
ih pa ako cemo sad da pricamo sa ekolosjke strane...pa ni sanduk ti nije bas lako razgradljiva komponenta pogotovo ako uzmes metalni :lol:
jel da spomenem one navlake unutra, prekrivace, jastucuce i ostala cudesa napravljena od vestackog materijala :lol:

znam za tu pricu o zagadjivanju okoline pepelom...al onda idi sa tom parolom isper nekog vulkana pa se njemu buni :lol:

Takve skupocene sanduke, obicno ne stavljaju u zemlji.:lol:
 
ih pa ako cemo sad da pricamo sa ekolosjke strane...pa ni sanduk ti nije bas lako razgradljiva komponenta pogotovo ako uzmes metalni :lol:
jel da spomenem one navlake unutra, prekrivace, jastucuce i ostala cudesa napravljena od vestackog materijala :lol:
Slazem se! Zato se pokojnici tamo i stavljaju u golo drvo tj. bez sanduka - direktno na zemlju samo sa letvama i kamenjem (da se telo ne bi smrskalo od tezine zemlje)..
 
Poslednja izmena:

Back
Top