Kako da skinem Chkdsk pri uključivanju kompa

Ne razumem kakve veze ima System Restore sa CHKDSK?

@jegor

Chkdsk ti se startuje zato što si ga ti pokrenuo (svesno ili nesvesno), u svakom slučaju pusti ga da odradi proveru integriteta te particije, jer to ti može ići samo u prilog nikako na štetu. Nije preporučljivo prekidati ovu komandu, bolje sačekaj da se završi (nekad to može i potrajati, imaćeš utisak da ti se komp zakočio jer se ništa ne primećuje da radi, ali pusti ga odradi svoje do kraja), jer te kasnije neće smarati sa time nakon svakog restarta.

E sad, ako ti se to dešava svaki put kad pokreneš komp, evo par linkova sa objašnjenjima kako to stvarno da isključiš:
 
:) Hvala DekiM, pomoglo je ono iz drugog linka, inače mi se prilikom svakog podizanja sistema javljo Chkdsk D, pa je već počelo da zamara. U Reg.editoru je stajala stavka autocheck autochk * bez nastavaka (vezano za prvi link). Inače za Đoleta informacija da mi je Turn off system restore onemogućen, ne može da se klikne na njega, nemam pojma zašto je to tako, kaže da je "Disabled by Group policy", a to stvarno nisam nikad podešavao ni dirao, možda je neko pre mene jer je komp na poslu ili je možda bila neka viruščina ili trojanac. Sad nema toga na kompu, bar mi tako kaže Eset Smart Security.
U svakom slučaju problem je rešen. Hvala puno na savetima, naročito onim korisnim.
Pozdrav od Jegora!
 

Back
Top