1054

jelen.co

Veoma poznat
Poruka
12.921
Da li ste za ujedinjenje svih hrišćana?
Mislite li da treba sprovesti temeljnu reformu hrišćanske vere, da pravoslavci prihvate papu kao svog verskog poglavara, da katolici prihvate stari kalendar, da se jednostavno izbriše podela iz 1054.?
Da li su se Srbi zajjebbali kad su napustili katolicizam i postali pravoslavci?
Da li se hrišćani samo ujedinjeni kao pre 1054. mogu suprotstaviti i nadjačati druge velike svetske religije?
 
1)Da li ste za ujedinjenje svih hrišćana?
2)Mislite li da treba sprovesti temeljnu reformu hrišćanske vere,
3)da pravoslavci prihvate papu kao svog verskog poglavara,
4)da katolici prihvate stari kalendar,
5)da se jednostavno izbriše podela iz 1054.?
6) Da li su se Srbi zajjebbali kad su napustili katolicizam i postali pravoslavci?
7) Da li se hrišćani samo ujedinjeni kao pre 1054. mogu suprotstaviti i nadjačati druge velike svetske religije?

1) da. ali samo ujedinjenje u Istini.
2) treba reformisati sopstveni zivot tako da bude u skladu sa Hristovim zapovestima. PRavoslavna Crkva neprekinuto cuva 2000-godisnje istinito predanje Hristovog ucenja..
3) Ne!
4) Pitanje kalendara nije pitanje sustine vere. Bitno je da po kalendaru Vaskrs ne padne pre hebrejske Pashe, sve ostalo je manje bitno tj. nebitno
5) Pogresno postavljeno pitanje. Treba izbrisati uzroke podele.
6) Greska u samom pitanju. Srbi, otkako su hriscani,su oduvek i pravoslavci. Odabir Hriscanstva odn. Pravoslavlja je nesto najbolje sto su Srbi mogli da urade
7) Nije poenta nadjacati druge religije. Svi ljudi su Boziji. Trebamo nadjacati greh. A jedinstvo hriscana je svakako vrlo vazno
 
Poslednja izmena:
Odgovor na sva tvoja pitanja je Ne.

Glavna smetnja jedinstvu istočnih i zapadnih hriscana je papstvo, odnosno pitanje primata – ko ce biti Petrov naslednik.
U pitanju je vlast,tesko da ce se neko odreci svoje u korist drugog,tako da od tog ujedninjenja nema nista.
Zelja za svetovnom vlascu i bogatstvom je prevelika i najveci je razlog za nejedinstvo.Papsku drzavu pravoslavci smatraju za jeres.
Desilo se to sto se desilo,nema potrebe za ponovnim ujedinjavanjem,razlog da bi Hriscanska Crkva bila jaca je neprimeran,zasto jaca,za nove ratove protiv "bezboznika"?
 
Da li ste za ujedinjenje svih hrišćana?
Mislite li da treba sprovesti temeljnu reformu hrišćanske vere, da pravoslavci prihvate papu kao svog verskog poglavara, da katolici prihvate stari kalendar, da se jednostavno izbriše podela iz 1054.?
Da li su se Srbi zajjebbali kad su napustili katolicizam i postali pravoslavci?
Da li se hrišćani samo ujedinjeni kao pre 1054. mogu suprotstaviti i nadjačati druge velike svetske religije?

Hriscanska vjera zapecacena je pecatom Svetog Duha na Sedam Vaseljenskih Sabora. To se ne smije i ne moze otpecatiti.

Srbi nikad nisu napustali Jednu, Svetu, Saborni i Apostolsku Crkvu, dakle taj katolicizam koji ti pomnjes nema veze sa Crkvom (Pravoslavljem).

Pravoslavci se ne bore za zemaljsko, nego za nebesko castvo. Znam da konkretno pod izrazom "druge velike svetske religije" mislis na islam. papa je ljubio Kuran i njegova crkva priznala je da imaju istog boga sa islamo. Dakle, tu duhovnih razlika nema, jedino moze da bude zelja pape da sa krstasima pokusa da domnira i nad islamom, posto papa voli zemaljsko carstvo.
 
mislim da se aluzija na navodni rimokatolicizam Srba odnosi na cinjenicu da je Stefan Nemanja. sv. Simeon, najpre krsten po latinskom obredu. Razlog za to je bio odsustvo pravoslavnog svestenika, a to vreme je bilo pre tragedije IV krstaskog rata (kada je doslo do definitivnog odvajanja Pravoslavnog IStoka i rimokatolickog Zapada) dakle u vreme kada raskol nije bio svuda i potpun
 
Da li ste za ujedinjenje svih hrišćana?
Mislite li da treba sprovesti temeljnu reformu hrišćanske vere, da pravoslavci prihvate papu kao svog verskog poglavara, da katolici prihvate stari kalendar, da se jednostavno izbriše podela iz 1054.?
Da li su se Srbi zajjebbali kad su napustili katolicizam i postali pravoslavci?
Da li se hrišćani samo ujedinjeni kao pre 1054. mogu suprotstaviti i nadjačati druge velike svetske religije?

НЕ
или да уколико се укине држава ватикан и "света столица" и уколико се римокатолици врате Христовој Православној Вери.

зашто би се надјачавали са било ким?
 
Врло је глупа ствар то што су многи ратови били између Хришћана, и Први и Други светски рат.:(
 
Da li ste za ujedinjenje svih hrišćana?
zasto da ne, ali hajde da se ujedinimo sa Bogom na celu, da se okupimo zbog Boga, a ne zbog pape ili patrijarha, i oni su sluge bozije kao i svi mi...

Mislite li da treba sprovesti temeljnu reformu hrišćanske vere, da pravoslavci prihvate papu kao svog verskog poglavara, da katolici prihvate stari kalendar, da se jednostavno izbriše podela iz 1054.?
ovako, treba izvrsiti reforme jer je to normalna stvar, znas stvari se promene za 2000godina, pre svega izbaciti paganske obicaje iz vere i jasno razgraniciti sta je sta. Ne treba prihvatiti papu kao poglavara. I ne treba katolici da prime julijanski nego mi gregorijanski, jer je paradoks da zivimo po dva kalendara, a julijanski je dokazano sa greskom, zasto ne preci na gregorijanski, sta to menja? Ne treba da se izbrise podela nego da se ispolira, podelili su se u svojoj gordosti i grehu umesto da se okupimo u ljubavi i slavi gospoda...

Da li su se Srbi zajjebbali kad su napustili katolicizam i postali pravoslavci?
ne znam o cemu govoris?

Da li se hrišćani samo ujedinjeni kao pre 1054. mogu suprotstaviti i nadjačati druge velike svetske religije?
Ako mene pitas ja ne znam koje religije treba da nadjacamo? Judaizam veruje u Boga Oca, Islam veruje u istog Boga, samo drugacijeg mesiju, Mi verujemo u istog Boga i drugacijeg mesiju, a judeisti cekaju mesiju... Tako da nemamo sa kime da se zaista borimo...;););)

Ono sto ljudi grese jeste da smo svi mi deca bozija, ali Isus je bio po apsolutnoj volji Bozijoj, njegov glas medju ljudima...
 
Stefan Prvovenčani je prvo primio katolicizam, pa se okrenuo pravoslavlju.Nebobitne istorijske činjenice.

A dje nadje ti to da je Stefan Prvovencani bio katolik, to nidje ne piše, on je primio krunu od pape, ali to ne znaci da je on bio primio katalicku vjeru...


Daj dje ti je vir da vidim dje to piše.
 
zasto da ne, ali hajde da se ujedinimo sa Bogom na celu, da se okupimo zbog Boga, a ne zbog pape ili patrijarha, i oni su sluge bozije kao i svi mi...


ovako, treba izvrsiti reforme jer je to normalna stvar, znas stvari se promene za 2000godina, pre svega izbaciti paganske obicaje iz vere i jasno razgraniciti sta je sta. Ne treba prihvatiti papu kao poglavara. I ne treba katolici da prime julijanski nego mi gregorijanski, jer je paradoks da zivimo po dva kalendara, a julijanski je dokazano sa greskom, zasto ne preci na gregorijanski, sta to menja? Ne treba da se izbrise podela nego da se ispolira, podelili su se u svojoj gordosti i grehu umesto da se okupimo u ljubavi i slavi gospoda...


ne znam o cemu govoris?


Ako mene pitas ja ne znam koje religije treba da nadjacamo? Judaizam veruje u Boga Oca, Islam veruje u istog Boga, samo drugacijeg mesiju, Mi verujemo u istog Boga i drugacijeg mesiju, a judeisti cekaju mesiju... Tako da nemamo sa kime da se zaista borimo...;););)

Ono sto ljudi grese jeste da smo svi mi deca bozija, ali Isus je bio po apsolutnoj volji Bozijoj, njegov glas medju ljudima...

Bolje ti je da se potpises sa Alojzije, bice jasnije! :lol:
 
Da li ste za ujedinjenje svih hrišćana?
Mislite li da treba sprovesti temeljnu reformu hrišćanske vere, da pravoslavci prihvate papu kao svog verskog poglavara, da katolici prihvate stari kalendar, da se jednostavno izbriše podela iz 1054.?
Da li su se Srbi zajjebbali kad su napustili katolicizam i postali pravoslavci?
Da li se hrišćani samo ujedinjeni kao pre 1054. mogu suprotstaviti i nadjačati druge velike svetske religije?

1.Da
2.Da
3.Da
4.Da

Onaj ko se stalno vraća na ono šta je bilo nikad ne živi sadašnjost a da bi se živilo u ljubavi potrebno je da se živi u ovom trenutku a ne se vraćati na ono šta je bilo.Onaj koji se vraća na ono šta je bilo očito nije oprostio a da bi se moglo živiti u ljubavi potrebno je oprostiti
 
Da li ste za ujedinjenje svih hrišćana?
Svejedno mi je .
Mislite li da treba sprovesti temeljnu reformu hrišćanske vere, da pravoslavci prihvate papu kao svog verskog poglavara, da katolici prihvate stari kalendar, da se jednostavno izbriše podela iz 1054.?
Reforma da , papa dole , bolje imati 100 patrijarha nego 1-og papu.
Da li su se Srbi zajjebbali kad su napustili katolicizam i postali pravoslavci?
Moguce.
Da li se hrišćani samo ujedinjeni kao pre 1054. mogu suprotstaviti i nadjačati druge velike svetske religije?
Oni ih i ovako nadjachavaju.
 
Sta hoces, jednaki su: i jedan i drugi su teski jeretici i neprijatelji Bozji. :per:

hahahaha dva sveta čovjeka a ti veliš obojica teški heretici i neprijatelji Božji??? Moram priznat da me stvarno nasmija :rotf: Dokle sve seže ljudska mašta da vidi zlo tamo di ga nema a ne vidi tamo di ga ima...
 
Da li ste za ujedinjenje svih hrišćana?
Mislite li da treba sprovesti temeljnu reformu hrišćanske vere, da pravoslavci prihvate papu kao svog verskog poglavara, da katolici prihvate stari kalendar, da se jednostavno izbriše podela iz 1054.?
Da li su se Srbi zajjebbali kad su napustili katolicizam i postali pravoslavci?
Da li se hrišćani samo ujedinjeni kao pre 1054. mogu suprotstaviti i nadjačati druge velike svetske religije?

1.Ne
2.Ne
3.Da
4.Ne, suprotstavljali su se i pre i dobijali, uzmi samo primer Palestine, odlično odrađen posao.
 

Back
Top