Vase misljenje ???

Dr.Nitro

Aktivan član
Poruka
1.951
pre par dana sam kupio novii racunar jer mi je trebalo malo komfornije okruzenje za posao, pa me zanima vase misljenje u vezi nje.

Procesor je Intel Core 2 Quad Q9400,
Ram mem je 8 GB DDR2 Dual Channel (trazio sam 16 ali nema u mogulima po 4 gb, zapravo ima ali je 250 e komad)
Cipset je Intel P43 + ICH10R
ATX, PCI-Express, Gigabit Ethernet, HD 7.1 Audo
HDD je 960GB SATAII (Raid 3 X 320)
Dvd ROM je DVD-RW dual layer SONY
Graficka je GeForce 9600GT 1GB DDR3 Dual DVI/Video-Out
Logitech laserski Mis RX 250 i Tastatura
Citac kartica 15-u-1
Kuciste je Midi Tower 450W Cooler Maste
Ups je 650 w onako digitalni napred, nemogu da sad idem da gledam na kutiji
i monitor Samsung 23"

OVDE

mozete pogledati masinu a ja sam zahtevao neke dopune ali to je to, pa me zanima samo misljenje dal sam nesto trebao da uzmem drugacije, mozda bi neko preporucio neki drugi deo, jer dok je sveze da menjamo, kad prodje 2 nedelje neema dopune, u principu nema ni ovako ali drug mi drzi radnju pa imam malo tolerancije.

Hvala
 
"mozete pogledati masinu a ja sam zahtevao neke dopune ali to je to, pa me zanima samo misljenje dal sam nesto trebao da uzmem drugacije, mozda bi neko preporucio neki drugi deo, jer dok je sveze da menjamo, kad prodje 2 nedelje neema dopune, u principu nema ni ovako ali drug mi drzi radnju pa imam malo tolerancije.

Hvala.."

Uvjek moze bolje ako imas love...:)
 
Uzmi ako mozes procesor Intel Q9550 definotivno je bolji za sve, i neku plocu sa P45 chipsetom...I graficku kartu uzmi tu istu (ako ne igras igre) samo sa 512MB ddr3 memorije, jer ta sto si naveo ne moze da uposli i iskoristi 1GB memorije...
 
Videcu sta kosta da se dokupi, hvala na ovome, konsultovacu druga da zove jednog od CT ing. u vezi sa ovim, da vidimo sta ce on na to da prokomentarise, pa ako kaze da moze, zamenicu nadam se da nece trebati neka velika doplata, a sto se vga tice nebi stavljao manju jer radim sa grafikom dosta, zato sam i uzeo ram veliki i plus 1+ na vga kartici.
 
Videcu sta kosta da se dokupi, hvala na ovome, konsultovacu druga da zove jednog od CT ing. u vezi sa ovim, da vidimo sta ce on na to da prokomentarise, pa ako kaze da moze, zamenicu nadam se da nece trebati neka velika doplata, a sto se vga tice nebi stavljao manju jer radim sa grafikom dosta, zato sam i uzeo ram veliki i plus 1+ na vga kartici.

Ne znaci ti tih 1GB na toj kartici nista, neprimjetna je razlika u odnosu na 512MB, al donro koko hoces. A prijedlog za drugu graficku u tom cjenovnom rangu je Radeon HD4830 512MB DDR3 oko 105 eura, bolja je nekih 20% od 9600.
 
Meni uopšte nije jasno kako ljudi daju savete za konfiguraciju a ne znaju ni za šta ti je ista potrebna.

Dakle, moraš da kažeš koje programe koristiš, koji operativni sistem planiraš da instaliraš, itd.

Onda tek možemo da dajemo savete.

P.S. (Da ne bude kao ono "Sleteo mi komarac na sto, da li je bolje da ga ubijem bazukom, tromblonom ili raketnim bacačem...")
 
Poslednja izmena:
Meni uopšte nije jasno kako ljudi daju savete za konfiguraciju a ne znaju ni za šta ti je ista potrebna.

Dakle, moraš da kažeš koje programe koristiš, koji operativni sistem planiraš da instaliraš, itd.

Onda tek možemo da dajemo savete.

P.S. (Da ne bude kao ono "Sleteo mi komarac na sto, da li je bolje da ga ubijem bazukom, tromblonom ili raketnim bacačem...")

zato sam ga ja pitao, jel doso da se hvali ili...
 
Meni uopšte nije jasno kako ljudi daju savete za konfiguraciju a ne znaju ni za šta ti je ista potrebna.

Dakle, moraš da kažeš koje programe koristiš, koji operativni sistem planiraš da instaliraš, itd.

Onda tek možemo da dajemo savete.

P.S. (Da ne bude kao ono "Sleteo mi komarac na sto, da li je bolje da ga ubijem bazukom, tromblonom ili raketnim bacačem...")

Ja sam otisao u CT i lepo porazgovarao sa njihovim ing u vezi masine. Covek me je pitao kojim se poslom bavim i koje programe najcesce i najvise koristim. Posle razgovora rekao je da se cujemo za dan dva jer ce da napravi konfiguraciju, da pusti testiranje i da sve isproveri na nekim svojim alatima za proveru. Normalno posle sam otisao i sve sto je stavio bilo je zadovoljavajuceg kvaliteta i sto se mog posla tice i uopste testova pod kojima je bio podvrgnut tih 2 dana. Celog dana sam testirao masinu i mogu reci da sam zadovoljan. Trazio sam samo pojacanje rama i hdd-a. Posle sam sam digo vistu jer je pre toga bila trial verzija pretpostavljam koja je stavljena samo testa radi, a i sam sam hteo da sve to podesim.

Eto.
 
Vistu, rece mi drugar da nesto 64 bitni win XP ye8ava sojke, pa reko da ne zakasujem u startu, inace vise mi se svidja XP, ali i vista radi extra. Morao sam 64 bitnu jer nece da mi vidi memoriju XP a Vista je 32 bitna.
 
pre par dana sam kupio novii racunar jer mi je trebalo malo komfornije okruzenje za posao, pa me zanima vase misljenje u vezi nje.

Procesor je Intel Core 2 Quad Q9400,
Ram mem je 8 GB DDR2 Dual Channel (trazio sam 16 ali nema u mogulima po 4 gb, zapravo ima ali je 250 e komad)
Cipset je Intel P43 + ICH10R
ATX, PCI-Express, Gigabit Ethernet, HD 7.1 Audo
HDD je 960GB SATAII (Raid 3 X 320)
Dvd ROM je DVD-RW dual layer SONY
Graficka je GeForce 9600GT 1GB DDR3 Dual DVI/Video-Out
Logitech laserski Mis RX 250 i Tastatura
Citac kartica 15-u-1
Kuciste je Midi Tower 450W Cooler Maste
Ups je 650 w onako digitalni napred, nemogu da sad idem da gledam na kutiji
i monitor Samsung 23"

OVDE

mozete pogledati masinu a ja sam zahtevao neke dopune ali to je to, pa me zanima samo misljenje dal sam nesto trebao da uzmem drugacije, mozda bi neko preporucio neki drugi deo, jer dok je sveze da menjamo, kad prodje 2 nedelje neema dopune, u principu nema ni ovako ali drug mi drzi radnju pa imam malo tolerancije.

Hvala

hehehe, naziv teme je trebao da bude: Pogle` šta ja imam ;)
super komp! ...mada mogao si da uzmeš 9800gt hehe
 
Promeni grafiku 1gb grafike ti ne treba uzmi bolju graficku samo sa 512mb memorije i gledaj da je bar ddr3 memorija npr. geforce gainward 9800gt...i OBAVEZNO jace napajanje...LC Power Super SIlent 550w mislim da mu je cena oko 3500din.
 
Promeni grafiku 1gb grafike ti ne treba uzmi bolju graficku samo sa 512mb memorije i gledaj da je bar ddr3 memorija npr. geforce gainward 9800gt...i OBAVEZNO jace napajanje...LC Power Super SIlent 550w mislim da mu je cena oko 3500din.

Ne razumijem zasto si toliko navalio na taj 9800gt (vjerovatno zato sto ga imas). Treba reci da je ati sa HD48xx pomeo nVidiu, i da mu je bolje uzeti 4830 za 20-25 eura jeftiniju kartu koja je istih ili na vecim rezolucijama boljih performansi bolja od 9800GT(mada je neznatno). A ako ima da doda 20-tak eura dobija ATI HD4850 gradicku kartu koja je 30% posto bolja karta od 9800GT, sto ce nam reci da je jednostavno neisplativa kupovina 9800GT (koji je inace malo modifikovani model 8800GT, dok su 4830 i 4850 novije proizvodnje, manjeg proizvodnog procesa i sl.).
 
Vistu, rece mi drugar da nesto 64 bitni win XP ye8ava sojke, pa reko da ne zakasujem u startu, inace vise mi se svidja XP, ali i vista radi extra. Morao sam 64 bitnu jer nece da mi vidi memoriju XP a Vista je 32 bitna.

Hmm ako ces igrati igre namucices se sa tom vistom...ali za memoriju si potpuno u pravu win xp 32bitni nece da cita vise od 4gb ram-a...mada iskreno uz jak procesor ne vidim potrebu za uzimanje 8gb ram-a bar ne za danasnje aplikacije...bolje dodaj tu razliku u novcu pa kupi neki jaci geforce iz serije 9800 ili mozda radeon 4850 i kao sto sam ti vec napisao u prethodnoj poruci obavezno neko jace napajanje npr. LC Power 550w
 
Ok postujem tvoje misljenje i slazem se za 4850 ali ne i za 4830...4830 je mozda neznatno brza ali 9800gt sigurno ima kvalitetniji graficki cip...a sto se tice navaljivanja na geforce...samo veoma lose iskustvo sa ati-jem ...i moje i ljudi oko mene...
 

Back
Top