Persijska maca

Margo*

Početnik
Poruka
16
Kupila bih persijsko mace, musko, ali niti mogu da nadjem neki pristojan oglas, niti znam kako da pronadjem odgajivaca, a tek o cijeni nemam blage veze. :roll:
Eto tako, ako neko ima neke korisne informacije, zamolila bih ga da mi ih proslijedi... :worth:
 
To se linja ko besno

То није тачно. Персијске уколико се редовно чешљају остављају далеко мање длака по кући од краткодлаких
мачака и њихове длаке се далеко лаше одстрањују са тепиха и мебла.
 
Imam persijskog macka starog 10 meseci. Do sada je (a i sada) je bio predobar i miran macak i nije pravio nikakve probleme, ali vec dva dana poceo je cudno da se ponasa i da pokazuje nekakve cudne simptome. Ispusta cudne zvukove dok se krece po kuci, nije obicno mjaukanje, vec kao da ga nesto boli i izdize zadnji deo tela. Stalno ide uz mene i kad se krece kao se se sunja. Da li je jos rano (s obzirom da ima samo 10 meseci) da je nastupilo teranje ili je bolestan. Nas veterinar je u inostranstvu i ne mozemo da ga kontaktiramo.

Unapred hvala.
Danka
 
Poslednja izmena:
ako si u BG imas milion odgajivaca persijskih macica,....

nesto mi govori da ti nisi bas idealan vlasnik za macku...

kao prvo ja koji sam mackar veliki i ceo vek sam sa mackama (persijske sam imala 2)
da zelim persijsku macku lepo bih se raspitala kod veterinara jer oni znaju uglavnom i odgajivace i uvek ima neki oglas u vezi persijanaca na njihovoj oglasnoj tabli u ordinaciji....

kao drugo cena persijske macke moze da se nadje od 50 - 500 eura sve zavisi da li imaju pedigre i to kakav
a neki vlasnici ih poklanjaju

Kao trece dobro se raspitaj da li je to sto zelis jer Persijanci zahtevaju mnogo toga, i ishrana je malo drugacija nego kod obicnih macica,....

nije macka samo eto uzeti pa se igrati i kad treba da se citsi, kupa, i hrani onda
ajd Marss napolje :confused:
 
Imam persijskog macka starog 10 meseci. Do sada je (a i sada) je bio predobar i miran macak i nije pravio nikakve probleme, ali vec dva dana poceo je cudno da se ponasa i da pokazuje nekakve cudne simptome. Ispusta cudne zvukove dok se krece po kuci, nije obicno mjaukanje, vec kao da ga nesto boli i izdize zadnji deo tela. Stalno ide uz mene i kad se krece kao se se sunja. Da li je jos rano (s obzirom da ima samo 10 meseci) da je nastupilo teranje ili je bolestan. Nas veterinar je u inostranstvu i ne mozemo da ga kontaktiramo.

Unapred hvala.
Danka

a odakle si ti?

jel povraca? jel ima proliv? jel mu je nos suv? jel dobija da jede??? da pije??
 
Imam persijskog macka starog 10 meseci. Do sada je (a i sada) je bio predobar i miran macak i nije pravio nikakve probleme, ali vec dva dana poceo je cudno da se ponasa i da pokazuje nekakve cudne simptome. Ispusta cudne zvukove dok se krece po kuci, nije obicno mjaukanje, vec kao da ga nesto boli i izdize zadnji deo tela. Stalno ide uz mene i kad se krece kao se se sunja. Da li je jos rano (s obzirom da ima samo 10 meseci) da je nastupilo teranje ili je bolestan. Nas veterinar je u inostranstvu i ne mozemo da ga kontaktiramo.

Unapred hvala.
Danka

Decko bi da se zeni,eto sta mu je :mrgreen:
 
Imam persijskog macka starog 10 meseci. Do sada je (a i sada) je bio predobar i miran macak i nije pravio nikakve probleme, ali vec dva dana poceo je cudno da se ponasa i da pokazuje nekakve cudne simptome. Ispusta cudne zvukove dok se krece po kuci, nije obicno mjaukanje, vec kao da ga nesto boli i izdize zadnji deo tela. Stalno ide uz mene i kad se krece kao se se sunja. Da li je jos rano (s obzirom da ima samo 10 meseci) da je nastupilo teranje ili je bolestan. Nas veterinar je u inostranstvu i ne mozemo da ga kontaktiramo.

Unapred hvala.
Danka

Ja bih da te pitam da li si sigurna da je MACOR?Po opisu situacije,meni to lici na MACKU,znaci zenka kad je u fazi teranja ona se ponasa kao tvoj "slucaj",a kod macora je to sasvim drugacije.Oni ispustaju iste zvuke ali ne dizu zadnji deo vec idu normalno,do rade zenke.Ja znam jer od kad znam za sebe ja cuvam macke i muske i zenske,a i moja je skoro bila u toj "fazi":bye:
 
Ja imam vec 2godine dve persijske macke u stanu, zenku i macora i jaaako su divni, nikad nismo imali problema nikakvih sa njima, a sad jos manje kad su odrasli.Mirni su, ne prave nered. Jako se vole, povremeno imamo i male bebice mace i ni sa njima nismo imali problem(tu mislim na macora), nikad ih nije dirao.Nemaju nikakav pedigre, mada meni to nije ni bitno jer ih ne nosim na izlozbe, oni su deo porodice. A u vezi dlaka, nije istina da se jako linjaju, naravno na prolece kada menjaju dlaku, ali ni to nije strasno ako se redovno kupaju i cesljaju. Svako ko zeli da ima macku, ja mu preporucujem persijsku, jer su jako divnii mirni, ponekad i previse :).
 
Evo, kako izgleda moja persijska maca. Do sada sam imala mace "obicne", koje sam isto obozavala. Razlika izmedju obicnih i perzijskih je samo u tome, sto perzijske ne pustaju noktice, ne grebu. Mozete se igrati i maziti sa njima, nece vas ogrebati, bar moja je takva. Uvek je vodim sa sobom na putovanje, to sam je navikla od malena i izvodim je u setnju. Kad stignem na odrediste, odmah se uklopi u novu sredinu, bitno je samo da sam ja ili neko iz porodice sa njom. Ponasa se kao kuca, ne veze se za kucu, nego za ljude. :evil:
 
Da li neko od vas ima persijanca da bi hteo da ga ukrstimo sa mojom preslatlom sijamkom Masom i tako dobijemo male Birmane?...koje cemo kasnije podeliti ili cu ja vec naci zainteresovane prijatelje da ih udome...ima interesenata...
 
Imam persijsku macku koja ima nekoliko cvorova uglavnom u predjelu vrata.. Cak i dok sam je cesljala primijetila sam da na tim mjestima nema dlaka.. Ne znam sta je u pitanju. Dobro bi mi dosla pomoc :)
 
Pogledaj malo bolje, da nisu krpelji ako izlazi napolje pa izgleda kao izraslina tvrda pod rukom....mačku vakciniši ako nisi pre...
Sad videh moj post iznad od pre tri godine....taj moj persijaner je otrovan pre nekoliko meseci ....mnogo je voleo da šeta po parku više nego da jede, nisam mogao da ga zadržim...jednostavno skoči kroz prozor ili sa terase...
 
Poslednja izmena:

Back
Top