Pobijeli cijeli ekran

Nadaliina

Početnik
Poruka
18
Na mom racunaru se desavaju cudne stvari tj. monitor zna da pobijeli i da se pojavi u lijevom gornjem uglu mala ikonica u tri boje. U tom trenutku nemoze nista osmi da se resetuje putem alt+ctrl+delete.
Imam XP profesional ali neznam bas puno o racunarima.
Ako bi neko nasao zashodno da mi pomogne molila bih postupno da mi to napise!
Pozdrav od Nadaline
 
Ako imas Norton ne trebaju ti te adrese
samo ga update-uj pa skeniraj kompjuter iz safe moda. U safe mode udjes tako sto resetujes komp. pa pre nego se sistem pocne dizati pritiskas F8 (ako nije F8 onda break pa vidi koje te dugme vodi u safe mode.
Ako ti je lakse: desni klik na Nortona pa exit pa onda idi na neku od tih adresa i skeniraj on line
 
Predpostavka.. Vjerovatno imas neki od spyware programa u racunaru i on radi tako sto ti prikazuje neku stranicu u full screen modu ali ti tu stranicu nisi vjerovatno ucitala do kraja te se ne moze ni prikazati.. Imao sam slicno iskustvo pa pokusaj bar da identifikujes to na sledeci nacin.. Kada ti se to pojavi pritisni dugme F11 i ako dobijes normal IE sa menijima i ikonicama onda je to to i tada znas da je to i pokreni advare program za skidanje te gamadi ukoliko nije onda nisam siguran sta je.. Ipak preporuka je da preskeniras racunar i antivirusom i ad-aware programmom.. u safe modu naravno.Poz.
 
Ako nije nista od toga najlakse je da otvoris InternetExplorer>Tools>Windows Update>pa skini i instaliraj drivere koje ti izlista (naravno i critical update). Mozda su drajveri za graficku... a moguce da ces morati da flesujes BIOS,a mozda je i neki bug u samom win-u. Imas li video karticu ili TV out na grafickoj?
 
Andreavk:
Ako nije nista od toga najlakse je da otvoris InternetExplorer>Tools>Windows Update>pa skini i instaliraj drivere koje ti izlista (naravno i critical update). Mozda su drajveri za graficku... a moguce da ces morati da flesujes BIOS,a mozda je i neki bug u samom win-u. Imas li video karticu ili TV out na grafickoj?



Neznam da li mislim ispravno ali kad mi se pojavi prvo cu proslijediti uputstvo sa F11 a ako ne tada cu otvoriti InternetExpoler Tools.... i nadam se uspjeti . Cim budem to odradila javicu ce. Ina;e imam i video i tv out.
 
Andreavk:
Ako nije nista od toga najlakse je da otvoris InternetExplorer>Tools>Windows Update>pa skini i instaliraj drivere koje ti izlista (naravno i critical update). Mozda su drajveri za graficku... a moguce da ces morati da flesujes BIOS,a mozda je i neki bug u samom win-u. Imas li video karticu ili TV out na grafickoj?



Neznam da li mislim ispravno ali kad mi se pojavi prvo cu proslijediti uputstvo sa F11 a ako ne tada cu otvoriti InternetExpoler Tools.... i nadam se uspjeti . Cim budem to odradila javicu ce. Ina;e imam i video i tv out.
 
Andreavk:
Ako nije nista od toga najlakse je da otvoris InternetExplorer>Tools>Windows Update>pa skini i instaliraj drivere koje ti izlista (naravno i critical update). Mozda su drajveri za graficku... a moguce da ces morati da flesujes BIOS,a mozda je i neki bug u samom win-u. Imas li video karticu ili TV out na grafickoj?



Neznam da li mislim ispravno ali kad mi se pojavi prvo cu proslijediti uputstvo sa F11 a ako ne tada cu otvoriti InternetExpoler Tools.... i nadam se uspjeti . Cim budem to odradila javicu ce. Ina;e imam i video i tv out.
 
Andreavk:
Ako nije nista od toga najlakse je da otvoris InternetExplorer>Tools>Windows Update>pa skini i instaliraj drivere koje ti izlista (naravno i critical update). Mozda su drajveri za graficku... a moguce da ces morati da flesujes BIOS,a mozda je i neki bug u samom win-u. Imas li video karticu ili TV out na grafickoj?



Neznam da li mislim ispravno ali kad mi se pojavi prvo cu proslijediti uputstvo sa F11 a ako ne tada cu otvoriti InternetExpoler Tools.... i nadam se uspjeti . Cim budem to odradila javicu ce. Ina;e imam i video i tv out.
 
Da budem iskrena nisam ovo usjepjela da odradim... u stvari uopste nisam toliko strucna da to odradim... morao bi neko da mi toliko opsirno i postupno to objasni - da bih u stvari citala tekst i to proslijedila na racunaru-znaci prepisem uputstvo i proslijedim ga. Hvala dobrim i strpljivim mojim sagovornicima... i jos nesto trenutno svaku ikonu na komp. koju kliknem otvori se prozor u kojem pise.
This file does not have a program associated with it for performing thih action. Create an association in the Folder Options control panel. Puno pozdrava od Nadaliine
 
Za flesovanje BIOS-a moras raditi po uputstvu za svoju plocu. Ne vredi da ti bilo sta objasnjavam i mislim da je bolje da to sama ne radis a mozda ti to i ne treba. Ono sto mozes da uradis je:
1. Update Norton-a koji vec imas.Nadji u opcijama programa update,konektuj se pa skini najnovije definicije virusa
2. Sa net-a skini ove programe:
a)CWSShreder www.merijn.org
b)SpyBot S&D http://security.kolla.de
c)Ad-aware www.lavasoft.usa ili www.lavasoft.de
2. Resetuj kompjuter pa dok se sistem dize pritiskaj F8 da udjes u Safe mode (ako nije F8 onda break pa vidi koje te dugme vodi u Safe mode).
3. Iz Safe moda preskeniraj ceo kompjuter Nortonom i sa ova tri programa koja si skinula. Obrisi sve sto nadju
 
Kao sto sam i sumnjao.. Ako je dugme F11 radilo u pravom smjeru pa makar na momenat tebi je sistem da kazem u redu sem sto ti je racunar zarazen tim dosadnim stvarima koje se neprestano namecu.. Znaci imas default nekog od tih gamadi i cim pokrenes IE ono ful screen.. Do vraga i stim.. Zato preporuka;;
Prvo update Nortona, ako imas ili koji rece da je AV, zatim instalisi ili jos bolje ako imas instalisan AD-aware 6 pa i njega UPDATE i na kraju restartuj racunar u SAFE MODE.. Prilikom startanja racunara izaberi dugme F8 i sacekaj da se otvori crna pozadina sa bijelim slovina i strelicama izaberi opciju SAFE MODE pa pritisni ENTER. DAlje, potom potvrdi sistem koji ce da ponudi i ako koristis XP uloguj se kao administrator i tamo lijepo kad sve to dodje na svoje pokreni Norton ili koji AV imas i preskeniraj pa potom i AD-aware6.. Trebalo bi da upali.. Srecno i Poz....
 
Mislila sam da ce sve biti uredu .... nekako sam se snasla i u biosu dradila i sa nortonom i sa ad arware ali posllije par dana se opet pojavio bijeli ekan... sta dalje... mozda nije odradjeno kako treba ili.. neki drugi problem... nisam pametna.. pozdrav
 
Mozda to i nije problem.
1.Da li se to desava kada pokusas da pomeris neki prozor koji hoces da otvoris pre nego se on otvori do kraja npr. Internet Explorer. Ako je tako onda pritisni na tastaturi Ctrl i slovo R ili zatvori pa otvori taj prozor ponovo.
2.Pokusaj da iskljucis kompjuter iz struje tokom noci pa vidi hoce li se ponoviti
3. Stisni Ctrl + Alt + Del kad pobeli ekran
4. Iskljuci analogni ekran (TV)iz properties pa vidi da li ce se onda to desavati: desni klik na prazan ekran > Properties > Settings > Advanced > nadji svoju graficku pa u Modes umesto Clone ili sta vec imas izaberi samo monitor. Ako je posle toga sve u redu onda skini DirectX9 9 (ako imas stariju verziju) i najnovije drajvere za graficku sa sajta proizvodjaca tvoje graficke. Posle vrati TV

Za BIOS: (ovo ne volim da objasnjavam zato sto ako prvi put flesujes BIOS bolje je da pored tebe bude neko ko je to vec radio )

Najjednostavnije:
Otvori kuciste i u uputstvu za maticnu plocu ili na nekoj semi za plocu nadji gde je dzamper - CMOS/BIOS reset (naziv zavisi od ploce koju imas)i onda upotrebi na nacin kako je napisano u uputstvu - Ovo ce resetovati sva setovanja u BIOSu na fabricka.
 
Veliko hvala za vrijeme utroseno na mom problemu.... do duse bilo je raznih problema kasnije!
Nisam toliko bila sposobna da odradim sto ste me savjetovali, ali zato je moj kompjuter sada ponovo instalirala strucna osoba... Nadam se da cemo ovog puta voditi racuna koje sajtove posjecujemo i nadam se da necemo bas mi biti te srece da zakucimo opet nesto... Pozdrav
 

Back
Top