Prebacivanje titlova iz fajla u fajl

Ako sam te ja razumeo šta kažeš, da me...
smiley_emoticons_confused2.gif

I šta ti znači ovo:
...pomoć kod menjanja fajlova titlova iz idx u sub ili srt...
... ili ovo...
...Sada bi hteo da samo titlu promenim fajl...


445_Po_tujte_pravila.gif
 
DekiM u pravu si da sam sve pa i sebe zbunio ,Izvinjavam se ali bio sam nervozan zbog toga što nisam uspeo da prebacim Film iz DVD-a u AVI i da šljak sve u redu. Znači Preko programa Auto GK sam film iz DVD izripovao (valjda se tako kaže jer ja znam šta hoću a ne znam kako se vika) u avi fajl ali sam dobio prevod (titl) u nekom fajlu idx. i sad bi hteo da ga nekim programom prebacim (titl) u srt. ili sub. jer mi kućni bioskop te vrste prevoda čita a na ovaj idx. ni da mrdne. Nadam se da sam sad bio malo jasniji. Hvala unapred na pomoći.
 
@Đuđoni

Pored tog .idx fajla ti bi trebao da imaš i .sub fajl, jer oni idu u paketu što bi se reklo i jedan bez drugog ne funkcionišu. Idx fajl sadrži tzv.indeks titlova, odnosno podatke o vremenu kada se koji titl treba prikazati i koliko vremenski dugo treba da stoji. On ne sadrži titlove već samo uputstva o njihovom prikazivanju. Sami titlovi se nalaze u .sub fajlu. Ovi titlovi nisu tekstualnog formata, već su više kao neki image fajl, pa je za njihovo prikazivanje u pojedinim DVD plejerima (a kada se radi o divx filmu) potrebno izvršiti njihovu konverziju iz tog slikovnog u neki tekstualni format (.srt ili .sub). A to se može uraditi pomoću sledećih programa: SubRip, DVDSubEdit ili AviDemux-a. Na ovom linku :arrow: How do I convert DVD or sub/idx to text srt subtitles? ćeš naći i slikovita uputstva kako to sve treba odraditi sa pomenutim programima.

Mada, ako si već izripovao taj DVD film u Divx/Xvid format, ja bih na net-u potražio gotov prevod u .SRT formatu i samo ga dodao postojećem video fajlu (naravno, podrazumeva se da budu istog naziva kako bi se automatski titl učitao). Ako kojim slučajem malo ne pasuje, tu je program Subtitle Workshop da to sve dovede u red.
smiley_emoticons_wink.gif





445_Po_tujte_pravila.gif
 

Back
Top