Bubnjevi

Pre svega, uzmi neku pesmu, najlakshe za pochetak bilo koja pesma od AC/DC-a i rukom drzi takt, ako ti to ide OK onda kupi palice i practice pad za pochetak da pochnesh ruke da uvezbavash i krstari po youtube, tamo ima previshe korisnih stvari bilo da si pochetnik, intermediate ili pro :D
 
Khm, eo moja malenkost kao poptuni amater za bubnjeve da kaze nesto povodom teme :D

znaci, nikad nisam ucio da lupam/sviram bubnjeve, to na prvom mestu

nikad nisam imao practice pad i slicne sprave za vezbanje

nisam imao ni svoje bubnjeve jaaaaaaaako dugo

ali sam toliku zelju imao da naucim da sam svuda i uvek slusao ritmove i lupkao po kolenima i butinama, zamisljao ispred sebe bubnjeve i cinele pa vezbao kad se docepam bubnjeva

sto bi reko drug Lenjin - uciti, uciti i samo uciti :D

nervirali su me ovi sto uce na note bubnjarske, pa vezbaju neke virblove, pa me gadjaju nekim osminama lomljenim devetnaest pa sve u sesnaest, pa neke sinkope, sambe mambe rumbe dvojke qurce palce...

sve sam ja to cuo i ponavljao, ali kad mi kaze neki nadrndani basadzija - lupaj mi tu sinkopu! ja ga gledam belo a on se pokida od nerviranja, najuri me iz benda...
a ja jope po svome, lupam, vezbam po nogama i u inat ne pamtim te nazive.

i zabole me kako se zove koji bubnjar od svetskih grupa i kakva je njegova skola - volim da ih slusam, da im se divim i da ih gledam kako se koji ponasa i drma glavom i grimase kako slaze i sve - ali ja lupam po svome.

i volem bubnjeve k'o zjenicu oka svog

divota amaterskog lupanja je u tome sto ljubav nikada ne prestaje
a ne kao ovi drugari koji su izgarali, pare zaradili, slavu stekli (skidam kapu i postujem) pa sad "prerastaju" bubnjeve i ne umeju da odlupaju jedan ZZ Top ravno i gromko jer ih nervira to, nemaju zivaca vise za obicne ritmove
a ne kapiraju da gruvanje ostaje klasika, ali je stvar kako se ti osecas dok udaras
ti projektujes energiju preko bubnja publici

a oni te gadjaju krompirima i paradajzlama k'o neki forumashi ovde sto ce mene da gadjaju :lol:

dakle, decko, voli svoj instrument i neka ti on bude cilj, a ne sredstvo za muvanje, lovu, slavu ili nesto tako

e sad, ne znam sto sam ja sve ovo napisao, ali ne steti.
a ako ne steti, moze nekome i da koristi.

ziveli
 
Sto se mene tice ja imam sluha.Video sam da ima raznih stvarcica na youtube koje mogu biti korisne...Mene najvise interesuje koje konkretno stilove koriste nasi bubnjari...Konkretnije od narodnjaka i zabavnjaka....
 
U tom sluchaju interesuju te basic jazz pizdarije :D. Prvo radi vezbe za razdvajanje ruku i nogu, rudimente, paradidl-ove i neke osnovne vezbice uz metronom. Dakle evo ti vezbica koju je preporuchio jedan death metal bubnjar ali je korisna i pochetnicima i chak shta vishe VRLO PREPORUCHLJIVA SVIMA bez obzira na to koji su stadium dostigli u svom sviranju. Vezba traje 8 minuta a ne treba ti chak ni bubanj ni practice pad ni nishta slichno, jednostavno sednesh negde i radish vezbu, sve shto ti treba su metronom i sat, shtoperica ili neshto slichno!

Dakle za svaki od ovih delova vezbe ti treba 2 minuta!

Podesish metronom recimo na 80 bpm i poshto si pochetnik sviraj chetvrtine (po metronomu ili ti kliku) jer su 16ine za pochetnika malo zajebane.

2 minuta lupash po principu desna noga - leva ruka, najobichniju dvojku (skank beat na engleskom ako ti je lakshe), nakon toga 2 minuta leva noga - desna ruka (isto kao i prethodno) pa onda desna noga-desna ruka i na kraju leva noga - leva ruka, napomena je da vezba nije korisna samo onima koji cepaju sa 2 bas bubnja ili duplom bas pedalom NEGO BASH ZA SVE! Kako budesh postepeno savladavao vezbu tako povecavash tempo.Primera radi, pochnesh ove nedelje na 80, sledece povecash na 90 i sve tako, s'obzirom da necesh svirati neke extreme stvari dovoljno ti je da dostignesh nekih 120 - 140 bpm chisto da imash to u rukama i nogama. Nakon toga pochni iz pochetka (od 80 do 140) samo lupaj osmine i kad to savladash pochni sa 16inama isto od 80 - 140. U isto vreme vezbaj i paradidlove i rudimente na padu! Ako ti treba metronom za komp poshalji mi private message pa cu ti dam link gde da ga skinesh i sve shto ti treba za nameshtanje tog chuda i programiranje pitaj slobodno :D
 
najpre sto treba da uradis je da kupis bubnjeve(i palice naravno)onda vezbaj najosnovniji ritam,a to je udaranje kontra cinele po nekoj brzini(cetvrtina,sesnaestina...)mada za pocetnika je najbolja cetvrtina,onda po istoj toj brzini na kojoj si svirao malo pre udaraj u isto vreme bas i kontru a za dalje znam sta treba da se uradi ali nemogu da objasnim jer je jako komplikovano pa zato bolje idi na you tube(vezbaj ono sto sam ti rekao):::D
 
najpre sto treba da uradis je da kupis bubnjeve(i palice naravno)onda vezbaj najosnovniji ritam,a to je udaranje kontra cinele po nekoj brzini(cetvrtina,sesnaestina...)mada za pocetnika je najbolja cetvrtina,onda po istoj toj brzini na kojoj si svirao malo pre udaraj u isto vreme bas i kontru a za dalje znam sta treba da se uradi ali nemogu da objasnim jer je jako komplikovano pa zato bolje idi na you tube(vezbaj ono sto sam ti rekao):::D

pa i nije da mu treba bubanj za te vezbe, practice pad je savrshena stvar i za pochetnika i za profi bubnjara :D
 
U tom sluchaju interesuju te basic jazz pizdarije :D. Prvo radi vezbe za razdvajanje ruku i nogu, rudimente, paradidl-ove i neke osnovne vezbice uz metronom. Dakle evo ti vezbica koju je preporuchio jedan death metal bubnjar ali je korisna i pochetnicima i chak shta vishe VRLO PREPORUCHLJIVA SVIMA bez obzira na to koji su stadium dostigli u svom sviranju. Vezba traje 8 minuta a ne treba ti chak ni bubanj ni practice pad ni nishta slichno, jednostavno sednesh negde i radish vezbu, sve shto ti treba su metronom i sat, shtoperica ili neshto slichno!

Dakle za svaki od ovih delova vezbe ti treba 2 minuta!

Podesish metronom recimo na 80 bpm i poshto si pochetnik sviraj chetvrtine (po metronomu ili ti kliku) jer su 16ine za pochetnika malo zajebane.

2 minuta lupash po principu desna noga - leva ruka, najobichniju dvojku (skank beat na engleskom ako ti je lakshe), nakon toga 2 minuta leva noga - desna ruka (isto kao i prethodno) pa onda desna noga-desna ruka i na kraju leva noga - leva ruka, napomena je da vezba nije korisna samo onima koji cepaju sa 2 bas bubnja ili duplom bas pedalom NEGO BASH ZA SVE! Kako budesh postepeno savladavao vezbu tako povecavash tempo.Primera radi, pochnesh ove nedelje na 80, sledece povecash na 90 i sve tako, s'obzirom da necesh svirati neke extreme stvari dovoljno ti je da dostignesh nekih 120 - 140 bpm chisto da imash to u rukama i nogama. Nakon toga pochni iz pochetka (od 80 do 140) samo lupaj osmine i kad to savladash pochni sa 16inama isto od 80 - 140. U isto vreme vezbaj i paradidlove i rudimente na padu! Ako ti treba metronom za komp poshalji mi private message pa cu ti dam link gde da ga skinesh i sve shto ti treba za nameshtanje tog chuda i programiranje pitaj slobodno :D

Svidja mi se ovo tvoje objasnje posalje mi svoju msn adresu na private ako imas da mozemo lakse da pisemo
 
ja sam oduvek hteo da nauchim ili gitaru ili bubnjeve
al' avaj, sluha nemam :(

Pai ovo, moj prvi bubnjar nije imao sluha :lol: Ali je imao osecaj za ritam, i to je islo dosta dobro, ali onda je upisao fax, prestao da vezba, pa smo se raspali kao bend... Tako da ako imas dobar osecaj za ritam, mozes da sviras bubnjeve, samo sto ce biti problem sto neces cuti ako neko zafalsira, ali to ti jos bolje dodje :) Nemoj da te obeshrabri!
 
Imam problem hitno bih prodao bubanj DW-PDP pacific komplet je nov i sastoji se od
8.10.12.14.16.22 uz njega idu i cinele sabijan kako i za koliko to da prodam :dash:
pamagajteeeeeeeeeeeeeeeeeee
 

Back
Top