Zone of the dead

hehe- pa vec sam rekao na onoj temi.. glavni glumac mi se ni malo ne svidja. deluje smesno... to mi je i najveca zamerka... voleo bih i da je napravljen na nashem jeziku, al' ajde...
u sustini- ne znam mnogo o filmu ali svakako ne ocekujem bas nista posebno (imam utisak da romerovo ime ugurase na silu), al posto je nas, vrrrlo rado cu pogledati... :)
 
Potpuno se slazem sa tobom. Pogledacu film zato sto su mi takvi filmovi zanimljivi i zato sto je nas. Ali sto se glumaca tice... Glupost!!! Svi govore engleski. Ajde da govore ovi sto glume agente FBI-a nego svi redom. A nas film! Uzas!:dash:
 
Je li to kopija resident evil-a danas sam video naslovnicu i onaj toxic znak?

Ne znam da li si primetio ali skoro svi zombi filmovi su na maltene istu foru. Napr.: Resident evil, 28 days later, 28 weeks later, Zone of the dead. Svud se javlja toxic znak. Ne znam da li si gledao Doomsday iz 2008-e ali i on skoro isti. Kad ce neka originalna ideja ***?
 
Jao bre ljudi al zna neko gde i kad ce moci da se nadje film Zona Mrtvih. Moram da ga pogledam!!! Jedni ga mnogo hvale drugi blate a ja sam uzdrzan. Moram sto pre da ga nadjem!!! :dash: :dash: :dash:
Da vidim kakvi su domaci zombiji...:lol::lol::lol:
 
Jao bre ljudi al zna neko gde i kad ce moci da se nadje film Zona Mrtvih. Moram da ga pogledam!!! Jedni ga mnogo hvale drugi blate a ja sam uzdrzan. Moram sto pre da ga nadjem!!! :dash: :dash: :dash:
Da vidim kakvi su domaci zombiji...:lol::lol::lol:

Ja sam statirao u filmu, i bio sam juče da ga pogledam, iako ne volim taj žanr. U Pančevu se film prikazuje već skoro 10 dana, prošlog petka je bila premijera pre Festa i druženje sa glumcima.

Film je u krajnju ruku krš. Po strani što ne volim taj žanr. Realno gledajući, lokacije i fotografija u filmu su dobri, šta više, baš dobri. Gluma je katastrofa. Dakle, ulogu koju ima Vukota Brajević i nije tako loša, obzirom da je koproducent, nije ni uzeo puno mesta u filmu. Ali njegova sestra i par drugih likova su užaš blagi. Dakle, uloge ekipe sa žurke, predsednika Srbije i njegove sekretarice (koji bolid) su katastrofa. Ken Fori je klasično u svom stilu, ništa posebno, ali prolazi, ali Miki Krstović, i onaj Pikac iz "Roda" su neviđeno loši. Dakle, smejao sam se ceo film lošoj glumi. Kamera je prilično loše odrađena. Dinamične scene, "mrdajućim kamerama" su prenaglašene i ne dozvoljavaju da se vide bitni detalji. Film nema dinamike, prepuno je glupih i nepotrebnih scena (dva minuta kadra, totalno mrtvog, i onda uleće auto koji se prevrće i koji nema nikakve veze ni sa fabulom ni sa scenom). Akcionih scena premalo, i loše su odrađene. Sve u svemu, neka bude neka ocena 2/10, i to samo zbog simpatija prema domaćim autorima.
 
Nemojte tako ljudi. Gledao sam ga sinoc u bioskopu i mogu vam reci da je ovo pravi horor. Ne znam sta me je vise uplasilo: scenario, dijalozi, gluma, revolucionarni doprinos kinematografiji u vidu drmajuce kamere kad god se pojave zombiji... Ali mislim da je ipak iznad svega - vrhunac strave i uzasa u ovom filmu - Tarzan English. Kako ovi majstori cepaju engleski - Tarzan je malo dete za njih. Strava i uzas u bioskopima grada Beograda.

Sliku ovog uzasa najbolje cu vam opisati ako pomenem publiku koja ustaje sa svojih mesta i odlazi na pola filma, neprekidno smejanje u sali i na kraju majstore koji su zaspali i zaboravili da otvore vrata sale i upale svetla po zavrsetku filma ostavivsi tako ljude u potpunom mraku u potrazi za izlazom - bas prikladan kraj za jedan horor film...

Da ne bude da je sve samo crno - eto ona mala Spanjolka Ariadna Cabrol dobro izgleda, a i voli da snima zanimljive filmove:
Eloise
Pel-licules del meu pare

Samo zbog nje ocena 1/10.
 
kako si uzdrzan ako ga nisi ni pogledao?

Jao bre brate zao mi sto ne mogu film nigde da nadjem i da ga pogledam... Bas me zanima kakav je. Otvorio sam ovakvu temu i na www.rapidserbia.com i dosta je bas ljudi posetilo. 90% njih je reklo da je film dobar. E sad, ne znam da li je film stvarno dobar ili oni jednostavno nemaju ukusa. Zbog toga ostajem uzdrzan dok ne pogledam. Ti al si gledao?
 
Jao bre brate zao mi sto ne mogu film nigde da nadjem i da ga pogledam... Bas me zanima kakav je. Otvorio sam ovakvu temu i na www.rapidserbia.com i dosta je bas ljudi posetilo. 90% njih je reklo da je film dobar. E sad, ne znam da li je film stvarno dobar ili oni jednostavno nemaju ukusa. Zbog toga ostajem uzdrzan dok ne pogledam. Ti al si gledao?
jos uvek samo jedva cekam...
nevezano za to sto sam ubedjen da je shit. :)
 
jos uvek samo jedva cekam...
nevezano za to sto sam ubedjen da je shit. :)

Ne znam da li si me dobro razumeo... Ja isto mislim da su skroz us*ali film ali ipak moram da ga pogledam... mnogi ga hvale. Dosta kazu da je s*anje. Nista necu da sudim o filmu dok ga ne pogledam, ali mnogo je glupo sto je 90% na engleskom. A nas film!!! Mislim stvarno... :dash::dash::dash:
 
Ne znam da li si me dobro razumeo... Ja isto mislim da su skroz us*ali film ali ipak moram da ga pogledam... mnogi ga hvale. Dosta kazu da je s*anje. Nista necu da sudim o filmu dok ga ne pogledam, ali mnogo je glupo sto je 90% na engleskom. A nas film!!! Mislim stvarno... :dash::dash::dash:

Film je 100% na engleskom. Ako se ono moze nazvati engleski. Mislim da su jedine reci izgovorene na srpskom q... i p.... koje izgovara neki natovac kojeg uce srpski i sarma... Eto to je to 3 reci...
 
Film je 100% na engleskom. Ako se ono moze nazvati engleski. Mislim da su jedine reci izgovorene na srpskom q... i p.... koje izgovara neki natovac kojeg uce srpski i sarma... Eto to je to 3 reci...

E u pm. Mislim kad cemo mi Srbi nesto da uradimo dobro? Pojavi se neka dobra ideja i tako to i oni ga zaseru 100%. E jesmo narod...:dash::dash::dash:
 
Nema sanse da mi smislimo dobar horor. Tema o zombijima je iskasapljena vec na sve delove, a ne vidim sansu da mi uvedemo nesto novo osim jos jedne blede kopije istih. Ako neko hoce da smisli dobar horor neka me kontaktira... :lol:Zapravo mislim da je nas "TT sindrom" za nase uslove i uz manje propuste i nepotrebne sekvence u scenariju solidan film, a i nesto drugacije. Ima u njemu neke jeze. Secam se kad sam ga prvi put gledao. U svakom slucaju jedva cekam da odgledam Mrtvu zonu. Iako slutim da ne obecava, mislim da je dobro da se osvrnemo i na horore, pa mozda neke 2567 i snimimo nesto kvalitetno..:cool: A ako mene kontaktirate bice i pre.:lol:
 
Poslednja izmena:
Nema sanse da mi smislimo dobar horor. Voleo bih da me neko demantuje, ali zapravo mislim da je nas "TT sindrom" za nase uslove i uz manje propuste i nepotrebne sekvence u scenariju solidan film, a i nesto drugacije. Ima u njemu neke jeze. Secam se kad sam ga prvi put gledao. U svakom slucaju jedva cekam da odgledam Mrtvu zonu.:cool:

Pa neces valjda da kazes da su Leptirica, Vec vidjeno, Davitelj protiv davitelja losi filmovi? Ono sto je cudno je to da se toliko prasine dize oko ovog filma samo zato sto je prvi srpski ovo ili ono... Bolje bi nam bilo da cutimo, da se ne zna koliko smo u zaostatku ne samo za svetskom kinematografijom, nego, sto je jos gore, za NASOM od pre 20 godina. A mislim i da, s obzirom da niko ne ocekuje visokobudzetni film, realno je da ljudi ako vec ne mogu da dobiju efekte i sl., mogu bar dobru pricu(ovo ne kosta nista) i dobru glumu (koliko su placeni, placeni su, njihovo je da odrade svoj posao kako treba, a ako nece, onda ne treba ni da ga prihvataju)....
 

Back
Top