GMC not supported?

sofronije000

Zainteresovan član
Poruka
106
Skinuo sam s neta prijatelju neki video fajl (.avi) i narezao. Kad ga je on pustio na svom playeru na pocetku mu daje poruku "GMC not supported" i video mu prikazuje nekako isprekidano, kaze on sliku po sliku, bez kretanja....

Zna li neko kako se ovaj problem rjesava?:think:
Hvala
 
GMC = Global Motion Compensation.
If you have a file that contains S-VOP's (GMC), some players don't support it, then you would need to re-encode.
Ovako, pretpostavljam da se radi o nekom kućnom DVD playeru koji iz nekih razloga, ne podržava ovakve fajlove. E sad, kao što kaže gore, da bi mogao da ih pusti, potrebno je da se uradi re-encode-ovanje tog (takvih) fajlova. Programi koji mogu pomoći u tome su:

Znači, jednostavno propustiti fajl kroz neki od ovih programa i nakon toga ova greška ne bi trebala više da se pojavljuje.
 
PocketDivXEncoder

Ovaj program ja imam ali ne znam kako da provucem fajl kroz njega? Ubacim fajl na opciju "input" i sta onda? Jel trebam odabrati neku opciju, odnosno odabir nekog formata koji zelim da dobijem...? I gdje to radim? Ili ide nekako drugacije?:think::dontunderstand:
 
@sofronije000

Kad startuješ program, najpre ti ponudi da izabereš izlazni format fajla, ti biraš (ako je u pitanju film) pretposlednji - HomeCinema. Onda definišeš putanju do fajla (izlazni fajl ukoliko nisi drugačije odredio, nalaziće se po završetku encode-ovanja, u istom folderu gde i original, samo će imati nastavak HomeCinema). Zatim klikneš na Advanced options i čekiraš Direct video stream copy i Direct audio stream copy i na kraju klik na Encode Now.
 
@sofronije000

Kad startuješ program, najpre ti ponudi da izabereš izlazni format fajla, ti biraš (ako je u pitanju film) pretposlednji - HomeCinema. Onda definišeš putanju do fajla (izlazni fajl ukoliko nisi drugačije odredio, nalaziće se po završetku encode-ovanja, u istom folderu gde i original, samo će imati nastavak HomeCinema). Zatim klikneš na Advanced options i čekiraš Direct video stream copy i Direct audio stream copy i na kraju klik na Encode Now.


Izvini ali meni ovo stvarno nije jasno....:dash:

Gdje mi nudi da odaberem opciju Home Cinema???:dontunderstand::sad2:
Evo ti slika kako izgleda moj Pocket...




...
@sofronije000

I za tebe važi - kad hoćeš da postaviš sliku koja je veća od 640x480 pix, da ne bi remetio izgled stranice na forumu, postavi link ka thumbnail sličici! OK?!
smiley_emoticons_wink.gif
 
Poslednja izmena od moderatora:
Evo kako se kod mene vidi kada startujem program:



Ti mora da si čekirao... Don't show this message again... zato to ne vidiš. Nema veze, na ovoj drugoj slici možeš videti kako da to uradiš na drugi način:



Ajde, isprati ta uputstva već jednom, do sada si to trebao i sam da provališ. Nismo svi rođeni naučeni, ali malo istraživačkog duha nije na odmet, jer ipak je mnogo veća satisfakcija kada sami provalimo neke stvari (a ovo spada u najprostije).
smiley_emoticons_wink.gif
 
Ajde, isprati ta uputstva već jednom, do sada si to trebao i sam da provališ. Nismo svi rođeni naučeni, ali malo istraživačkog duha nije na odmet, jer ipak je mnogo veća satisfakcija kada sami provalimo neke stvari (a ovo spada u najprostije).
smiley_emoticons_wink.gif


Hvala ti na jako lijepo upakovanoj dobronamjernoj kritici :ok:

I hvala sto si se ovoliko potrudio, stvarno si mi pomogao, prava si drugarcina:ok:
 

Back
Top