Kako da nakačim klasične zvučnike na komp?

svetiPDJ

Početnik
Poruka
9
Treba mi savet :
1. kako da nakačim klasičan par zvučnika na komp a da pri tom ne spajam "njih" - zvučnike sa nekim pojačalom ili linijom?

2. Ako to uspem ,tj ako to može da se uradi kako se spajaju te žice u jedan izlaz da bi se uštekalo u komp.

3.Da li će imati istu jačinu zvuk kao i što specifikacija zvučnika kaže i da li postoji mogućnost da će ti isti zvučnici smetati radu računara ( mislim zbog magnetizma ) koji imaju u sebi?

Ko se razume ako želi neka da predlog - pomoćz;)
 
Imam i ja slicno pitanje,ja sam u mp3 ustekao zvucnike od kompa i zvuk super (nisam otkrio Ameriku) e sad mene zanima da li je izvodljivo spojit nekako veliki zvucnik pa da goni,sta treba sve da bi se to uradilo mislim u auto (12v) imam jedan zvucnik free koji je nekad bio u gepeku od auta(onaj kao od muzickog stuba,veliki) pa bi ga sad stavio u drugo "vozilo" ali me mrzi ugradjivat kasetofon ili cd ovo mi jednostavnije
 
To o cemu pricate su pasivni zvucnici i nisu namenjeni da rade bez pojacala.
Mozes ti njih da utaknes direktno u zvucnu na kompu, al' ces dobiti cvrc.

Nijedan zvucnik nece bez pojacala. Samo je pitanje dal je to pojacalo integrisano (kao u tzv. multimedijalnim / kompjuterskim zvucnicima) ili je samostalna komponenta.
I sama zvucna kartica je neko malo pojacalo, samo sto je jednostavno, suvise malo.
 
POMOC....da se nadovezhem :))) epa ovako...takodje imam 2 auto zvucnika po 4 oma.....samo sto ja ZNAM da je pojachalo neophodno...zhelim da ih povezhem na sqter....imam stari aKumulator preko kojeg planiram da napajam pojachalo....pa me zanima da li je taj akumulator od 12V dovoljan za pojachalo koje ce moci da "gura" te zvucnike...Hvala unapred...e da...posto non stop radim sa zvucnicima nesto...ako ima neko ko se stvarno razume u zvucnike neka mi kaze pa da ga add na fb..HVALA!
 
Ni jedan zvucnik se ne moze prikljuciti direktno na izvor zvuka (gramafon, magnetofon, mp3 player, kompjuter...) . Izmedju njih potrebno je postaviti pojacalo, da bi slab signal bio pojacan do odredjene granice koju zvucnik moze reprodukovati. Cak sta vise potrebno je i pred pojacalo i neki eqvilajzer,(a to ti je zvucna kartica u kompu).Zvucnici za komp sadrze u sebi i pojacalo male snage zajedno sa naponskom jedinicom, sve to je smesteno u zvucnu kutiju i zato mora da se "utakne u struju".

Snaga prikopcanog zvucnika zavisi od snage pojacala i preporucljivo je da bude veca od snage pojacala za 10 do 20%min, nikako manja, Opet ne treba ici u drugu krajnost, gde je snaga zvucnika mnogostruko veca od sanage pojacala jer se time ne dobija nista. Zvucnik ne moze da "zvuci glasnije" nego sto je jacina pojacala. To znaci da ako se prikljuci zvucnik od 100w na pojacalo od 20w jacina tog zvuka je 20w koliko isporucuje pojacalo.

Na akumulator mozes prikljuciti pojacalo direktno, bez korektora napona,samo ako je radni napon pojacala 12v. Da, postoje, koriste se u automobilima. Za sve ostalo ti je potreban korektor napona ali moze i to.
A koliko ce to da drzi, svira, zavisi od akumulatora i pojacala. Odokativno racunato ako je pojacalo 60w po kanalu a slusas ga na max to je 120w, potrebna jacina struje za to je 10A. Akumulator ti je snage 45Ah na 12v tada ce ti trajati oko 4.5h teoretski, bez dopunjavanja.
 
ima neka sema na netu za povezivanje posto mi to nije bash najjasnije....ok povezem akumulator sa pojachalom> ali kako povezati zvucnike sa pojachalom..posto na zvucnicima nema nikakav kabal...odnosno >>
34068_1431280834547_1608671510_1039480_7724940_n.jpg
35989_1431281474563_1608671510_1039482_4320115_n.jpg
<< sry za "LQ" msm 8.1 megapixel ali je pogresno izoStrio....
 
Hmmm, 14 god,trebao si vec ranije da se igras sa zicama . Na svakom zvucniku postoje dva kontakta, + i -. Mozes zalemiti dve zice na njih ili da kupis dve male papucice ,koje ces zalemiti na zicu, pa tako spojiti sa zvucnicima.
Gde ces spojiti + i - u ovom slucaju nije toliko bitno, radice svakako. Ako je + na + vezano kod oba zvucnika tada su oni u "fazi" a membrane ce se kretati prema napolje. Ako su spojena oba suprotno ( + na -) zvucnici ce biti opet u "fazi" ali ce se membrane kretati prema unutra. Ako su pak vezani suprotno (jedan +na- a drugi +na +) tada su zvucnici u "protu fazi" .
 

Back
Top