PAMETAN SEF I GLUPI RADNICI

Prvo generalizovanje ko je pametan a ko glup je skroz loše, bar po mom mišljenju. Ako šef nije zadovoljan sa radnicima, ne može da im govori da su glupi, već prosto treba da nađe bolje. U obratnom slučaju, ako radnici misle da je šef glup, neka se prvo zapitaju zašto oni nisu na šefovskom mestu... a ako nemaju normalan odgovor, onda neka nađu drugi posao. I to je prosto.

A tek te priče o glupim šefovima i pametnim radnicima su budalaštine, bez uvrede. To još pije vodu u državnim firmama i muljavinama od privatnih firmi. U profitabilnim i stabilnim priv. firmama, šef nije uzalud tu, već je neko procenio da je sposobniji od ostalih... a ovi ostali treba da porade na sebi ne bi li zauzeli šefovsko mesto kad ovaj prvi ode sa njega, ili u nekom drugom spletu okolnosti kada bude moguć preokret.
 
Prvo generalizovanje ko je pametan a ko glup je skroz loše, bar po mom mišljenju. Ako šef nije zadovoljan sa radnicima, ne može da im govori da su glupi, već prosto treba da nađe bolje. U obratnom slučaju, ako radnici misle da je šef glup, neka se prvo zapitaju zašto oni nisu na šefovskom mestu... a ako nemaju normalan odgovor, onda neka nađu drugi posao. I to je prosto.

A tek te priče o glupim šefovima i pametnim radnicima su budalaštine, bez uvrede. To još pije vodu u državnim firmama i muljavinama od privatnih firmi. U profitabilnim i stabilnim priv. firmama, šef nije uzalud tu, već je neko procenio da je sposobniji od ostalih... a ovi ostali treba da porade na sebi ne bi li zauzeli šefovsko mesto kad ovaj prvi ode sa njega, ili u nekom drugom spletu okolnosti kada bude moguć preokret.

Bilo u privatnim ili drzavnim firmama sef ce uvek za radnike biti glup. Jednostavno, to je zelja radnika da ispadnu pametniji od sefa pa ce pronaci bilo kakvu greskicu (ko radi taj i gresi) za koju ce se uhvatiti i na osnovu koje ce iza ledja sefu medjusobno pricati da je glup. Ali ako sef sazna za takve price od nekog svog potparola :per:

Malo maste nije na odmet.Srbija-Smrdija

Ne znam zbog cega bi neko omalovazavao zemljnu u kojoj zivi ?

Ja u Srbiji nikada nisam radila, bas me interesuje kako je biti sef u jednoj nasoj firmi..i kakvi su nasi (ne)radnici.Sigurno je izazov upravljati njima.Ovde na zapadu svi te slusaju(moraju), a to je nekad tako dosadno..

Znas kako je ? Ovde zakoni ne stite rad, poslodavca i td. vec stoje iza radnika bez obzira da li je radnik u pravu ili ne. Tako da iza šefa ne stoje, da kažemo, nikakvi zakoni. Kao drugo, što se tiče ekonomske i neekonomske motivacije, od ekonomske je slaba vajda zbog toga sto su plate ionako male pa i ako mu ne daš stimulaciju i nije neka šteta, a ako ga kazniš i daš mu otkaz sud ga vraća na posao pa samo praviš štetu firmi. Znači, moja procena, 80% se zasniva na neekonomskoj motivaciji i to: harizma i entuzijazam šefa, čvrsta ruka, participacija radnika, delegiranje, dokazivanje radnika medjusobno kao i u očima šefa (zbog toga šef treba zavisno od situacije da kritikuje kao i pohvaljuje. Nakon KRITIKA i pohvala sledi dokazivanje kako znaju i hoće). Sve u svemu se svodi na izigravanje policajca.
 
Po tome Srbija samo iz pticije perspektive izgleda lepo i harmonicno,sa ljudske verovatno..ja ne poznajem i ne mogu da sudim. Jadino sam sa odmora stekla utisak da su odnosi jos uvek ljudski i da se opusteno zivi.Kada se covek pretvori u masinu onda gubi svoju vrednost,postaje glup i plasljiv.Nema izazova upravljati takvim ljudima.
 
Neki ljudi su pravili po nekoliko dece, pa sada kukaju kako su im u odnosu na porodicu potrebne ministarske plate. Kao da ih je neko terao toliko da sire porodicu i sada trebaju ostali da ih sazaljevaju i da im izlaze u susret ? Eto, to ti se sistem razmisljanja. Ustvari nisu oni krivi sto su nesposobni da steknu i zarade nego im je neko drugi kriv sto im ne obezbedi ministarske plate za njegovu porodicu.
 
Za sve postoje zakoni i propisi.Samo sto ih pozicionirani cine nedostupnima drugima,ili pak drugi iako znaju to,nemaju petlje da se sluze propisima.Klasican sistem razmisljanja je:bolje da cutim i ne pricam,i sa ovolickom platom,jer necu imati nikakvu.Druga stvar povezana je ona:bolje da radim za 150 evra,jer ako ne pristanem,necu ni to imati.Tako rad gubi cenu.
Treca stvar.U francuskoj penzionisani policijski pas ima jcu penziju nego Srpski penzioner,sto koraca na dve noge
 

Back
Top