Programiranje - Tutoriali

ako mislis da sam takav da lako odustajem nije.... raspitivao sam se jos malo pre nego sto sam krenuo da ucim neki jezik i odlucio sam da ucim javu. Takodje sam se raspitivao da za nju treba minimum 25-30 dana ali ja razmisljam da to i duze kako bi sve lepo leglo pa negde oko 60 dana a mozda i vise..(naravno svaki primer se analizira, proba i ostalo)
 
ako mislis da sam takav da lako odustajem nije.... raspitivao sam se jos malo pre nego sto sam krenuo da ucim neki jezik i odlucio sam da ucim javu. Takodje sam se raspitivao da za nju treba minimum 25-30 dana ali ja razmisljam da to i duze kako bi sve lepo leglo pa negde oko 60 dana a mozda i vise..(naravno svaki primer se analizira, proba i ostalo)

Ocigledno nisi dobro obavesten cim mislis da za 60 dana mozes nesto.

Hmmm ako ti je Java prvi jezik, uz pretpostavku da ucis i isprobavas 5 sati dnevno, racunaj da ces za 60 dana skapirati tipove podataka, petlje, operatore, nizove, modifikatore pristupa, enumeracije i bices u stanju da napravis veoooma primitivni kalkulator.
Druze ja sam nesto duze od 2 godine u ovome da i ne mogu za sebe reci da sam profesionalac, i ako mi je ovo posao, ja se jos vodim kao pocetnik,i ako sam dnevno provodio i po 8 sati programirajuci.

Pouka teksta gore je da se preko noci ne postaje nista.

Nemoj da me shvatis pogresno i da odustanes od programiranja, ali moras da shvatis da ce ti trebati atomski zivci jer vezbas sam preko interneta, ja sam imao tu srecu da pocnem sa programiranjem uz pomoc asistenta na fakultetu, koji me je uveo u te osnovne stvari, dobro se zadrzi na njima, kreni od programiranja u konzoli bez graficko korisnickog interfejsa, znaci samo crni prozor nalik onom "command promptu" tu sve radi na pocetku jer ces skapirati dosta stvari lakse, tu se drzi nekih ~3 meseca i prelazi na GUI programiranje(naravno ako ti je to cilj).

Za Javu skini Netbeans ili Eclipse kao okruzenje, s'tim da je Netbeans bolji za pocetnike, mada ga profici nesto izbegavaju, ne znam zasto jer nisam se puno igrao Javom, a pogotovo pod Netbeans okruzenjem.
 
Poslednja izmena:
Ocigledno nisi dobro obavesten cim mislis da za 60 dana mozes nesto.
Не мораш баш директно да га спушташ. :sad2:

ako mislis da sam takav da lako odustajem nije.... raspitivao sam se jos malo pre nego sto sam krenuo da ucim neki jezik i odlucio sam da ucim javu. Takodje sam se raspitivao da za nju treba minimum 25-30 dana ali ja razmisljam da to i duze kako bi sve lepo leglo pa negde oko 60 dana a mozda i vise..(naravno svaki primer se analizira, proba i ostalo)
Уколико си склон "програмерском" начину размишљања, а раније си решавао проблеме који личе на програмерске, релативно брзо ћеш научити да направиш "нешто" у Јави и бићеш релативно сигуран с тим. То, истина, можеш и сам. Што си млађи, то боље. Оно што ће ипак узети времена је решавање "паметниијих" проблема, односно усвајање добрих навика при кодирању.

Први део посла можеш да завршиш и у 10 дана уколико си талентован. За остатак би било потребно пар година посвећеног рада. Обично не може да се постигне фокус потребан за "посвећени рад" пре него што се слегне градиво из средње школе / гимназије, па рецимо имаш пред собом више од "пар" година. Ради натенане. Господа овде вероватно могу да ти препоруче неку добру збирку за развијање програмерског ума.
 
Ocigledno nisi dobro obavesten cim mislis da za 60 dana mozes nesto.

Hmmm ako ti je Java prvi jezik, uz pretpostavku da ucis i isprobavas 5 sati dnevno, racunaj da ces za 60 dana skapirati tipove podataka, petlje, operatore, nizove, modifikatore pristupa, enumeracije i bices u stanju da napravis veoooma primitivni kalkulator.
Druze ja sam nesto duze od 2 godine u ovome da i ne mogu za sebe reci da sam profesionalac, i ako mi je ovo posao, ja se jos vodim kao pocetnik,i ako sam dnevno provodio i po 8 sati programirajuci.

Pouka teksta gore je da se preko noci ne postaje nista.

Nemoj da me shvatis pogresno i da odustanes od programiranja, ali moras da shvatis da ce ti trebati atomski zivci jer vezbas sam preko interneta, ja sam imao tu srecu da pocnem sa programiranjem uz pomoc asistenta na fakultetu, koji me je uveo u te osnovne stvari, dobro se zadrzi na njima, kreni od programiranja u konzoli bez graficko korisnickog interfejsa, znaci samo crni prozor nalik onom "command promptu" tu sve radi na pocetku jer ces skapirati dosta stvari lakse, tu se drzi nekih ~3 meseca i prelazi na GUI programiranje(naravno ako ti je to cilj).

Za Javu skini Netbeans ili Eclipse kao okruzenje, s'tim da je Netbeans bolji za pocetnike, mada ga profici nesto izbegavaju, ne znam zasto jer nisam se puno igrao Javom, a pogotovo pod Netbeans okruzenjem

uzgred ja sam ovim sto sam napisao mislio na ucenje i probu a mislim da sve to ide ovako

------------ucenja(teorija)---------probe(sve sto se nauci od teorije se isproba)------------------prakse(pravljenja sitnih ili krupnih programa spajanjem znanja iz prakse)-----------usavrsavanja(dodavanje, kombinovanje, uredjivanje visih opcija)

ako sam nesto pogresio ispravite me jer me nije sramota da kazem ono sto mislim iako je pogresno ili ne jer na greskama se uci.
 
uzgred ja sam ovim sto sam napisao mislio na ucenje i probu a mislim da sve to ide ovako

------------ucenja(teorija)---------probe(sve sto se nauci od teorije se isproba)------------------prakse(pravljenja sitnih ili krupnih programa spajanjem znanja iz prakse)-----------usavrsavanja(dodavanje, kombinovanje, uredjivanje visih opcija)

ako sam nesto pogresio ispravite me jer me nije sramota da kazem ono sto mislim iako je pogresno ili ne jer na greskama se uci.

Da ti dočaram, što kaže her Šika Pavlović :lol:

Učiš da li iz knjige, snimka, tutorijala na netu nebitno, ali uz to učenje ti je otvoreno okruženje u kome radiš i sav taj kod što je tamo, za početak prepisuj, pa se sa tim prepisanim kodom igraj, skapiraj šta čemu služi iz tog jednog poglavlja i izmišljaj.

Mi smo na faksu 2 nedelje samo prepisivali gotov kod, e onda sam skapiraš za šta nešto služi i gde šta treba upotrebiti.
 
To i radim. Ovo sto ima u jeziku ovi kodovi njih sve prepisujem u jednu svesku kao i teoriju jer mi je lakse da zapamtim( ne svu teoriju nego najbitnije) a kad zavrsim sve i predjem ceo jezik onda cu da trazim gde ima kodova celih za programe pa cu da analiziram posto mislim da je to najbolji nacin a za ono sto nebudem znao tu ste svi vi sa foruma :)
 
Pozdrav, da li neko moze da mi pomogne pri resenju zadatka u Delphiju. Potrebno mi je da pomocu 3 spin edit polja(za sate,minute,sekunde) napravim casovnik,koji ce da kada kliknemo na dugme "ukljuci krenuti da obbrojava " d ,a kada kliknemo na "iskljuci" prestane, pa zatim kada kliknemo ponovo na "Ukljuci" da nastavi odande gde je stao.
 
Gde mogu da skinem C?

Visual Studio 2010 Express All-in-One ISO

This ISO image file enables you to install Visual Studio Express products without requiring Internet access during installation. It includes: Visual Basic 2010 Express, Visual C++ 2010 Express, Visual C# Express, and Visual Web Developer 2010 Express. This download does not include Visual Studio 2010 Express for Windows Phone. After installation, you can try this product for up to 30 days. You must register to obtain a free product key for ongoing use after 30 days.

Registracija je free..
 
To i radim. Ovo sto ima u jeziku ovi kodovi njih sve prepisujem u jednu svesku kao i teoriju jer mi je lakse da zapamtim( ne svu teoriju nego najbitnije) a kad zavrsim sve i predjem ceo jezik onda cu da trazim gde ima kodova celih za programe pa cu da analiziram posto mislim da je to najbolji nacin a za ono sto nebudem znao tu ste svi vi sa foruma :)

Programski jezik se ne uči tako. Prvo treba da nađeš neku dobru knjigu (može da bude i u elektronskom obliku) ili neku plejlistu sa tutorijalima gde je sve lepo objašnjeno i da sve to što piše u knjizi/vidiš na videu pišeš u razvojno okruženje koje koristiš, ali ručno, dakle zaboravi na copy-paste jer tako nikada nećeš naučiti da programiraš. Usput, ne oslanjaj se na sve što piše u tutorijalima, eksperimentiši ponekad, bitno je da znaš šta koji deo izvornog koda radi. Ja kad sam učio C++ nikada nisam prepisivao kod u potpunosti već u letu pravio izmene ako vidim da mi nešto ne odgovara ili ne paše.
 
Zna li neko kako u Ekselu da povlačim podatke iz pojedinih polja sa sheet1 na sheet2, ali fora je što moram da stavim uslov... npr ako je sheet1 A1=1 da kopira B1 na sheet2 B2 a ako je A1=0 da ništa ne radi.

Napravim pomoću filtera, ali neće da dodaje dok ne isklikćem filter ponovo...
 

Back
Top