Rusija potvrdila pregovore o otvaranju baza na bliskom istoku

U Rusiji otkrivena velika nalazišta nafte, plina i zlata
http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=77&View=Details&ItemID=46499
U novim nalazištima ima oko 500 milijuna tona zlata i oko 660 milijardi kubnih metara prirodnog plina

Bankamagazin
Ukupne ruske zalihe nafte i plina ove se godine nisu smanjile, a pronađena su nova velika nalazišta u kojima ima oko 500 milijuna tona "crnog zlata" i oko 660 milijardi kubnih metara prirodnog plina, izjavio je ministar za prirodne resurse Rusije Jurij Trutnjev.
On je rekao da su geolozi otkrili i nova ležišta zlata u kojima se, kako se procjenjuje, nalazi oko 513 tona tog plemenitog metala.
Za deset ovogodišnjih meseci u ruskim rudnicima izvađeno je ukupno 136,8 tona zlata, objavile su danas svetske agencije.
Potvrđene rezerve ugljena porasle su ove godine za 58 milijuna tona, a srebra za 2.080 tona.
Rusko ministarstvo energetike prognozira da će se ove godine u toj zemlji proizvesti maksimalno 488 milijuna tona nafte, što je za oko jedan posto manje nego lani, dok će proizvodnja plina u 2008. dostići oko 600 milijardi kubnih metara.
 
Pametnije jim je da postave baze u Srbiji, auu sto bi bilo veselo,.

Ko bi u Srbiji čuvao te nuklearke? Nije to samo reći, e sad ćemo postaviti 5 nuklearki u Srbiju. Za tako nešto se mora imati uređena i jaka vojska i vrlo organizovana informaciona i bezbednosna služba. Na stranu to što mislim da ne treba na sebe crtati metu.

Ponovo dolazi do pojave sveta u kojem vlada konfrontacija, a to nikad nije dobro.
 
Ko bi u Srbiji čuvao te nuklearke? Nije to samo reći, e sad ćemo postaviti 5 nuklearki u Srbiju. Za tako nešto se mora imati uređena i jaka vojska i vrlo organizovana informaciona i bezbednosna služba. Na stranu to što mislim da ne treba na sebe crtati metu.

Ponovo dolazi do pojave sveta u kojem vlada konfrontacija, a to nikad nije dobro.

У праву си за нуклеарке, то Србији не треба, али ниси у праву за ово друго. Конфронтација боља од доминације.
 
Ja mislim da je to bolje , nego da ima samo jedan siladzuja , i niko vise .

Oni bi sami cuuvali svoja postrojenja u svojim bazama . Nego ... kod nas nema takve politicke volje .

Koliko njih, šta misliš? Koliki kontingent ruskih vojnika i FSB-ovaca će biti potreban da se nuklearke čuvaju od sabotaže i lopova?
Pa sve i da ih molimo Rusi nam ne bi dali ni jednu raketu...

Ja mislim da mi je apsolutno svejedno ko drži prst na dugmetu, dok god ga drži.
 
У праву си за нуклеарке, то Србији не треба, али ниси у праву за ово друго. Конфронтација боља од доминације.

I jedno i drugo su pogano zlo i nema boljeg. U vreme dominacije imaš jednog siledžiju koji lupa po ušima, a u vreme konfrontacije dva ili više, dok te ovi drugi kao podržavaju. Primer Gruzije je zlatno pravilo za sve male koji se pouzdaju u nečiju pomoć.

Konfrontacija je bolja samo za zemlje koje su konfrontirane. Ostali, kao i uvek, izbegavaju šamare.
 
pa zato sto je Srbija iza granice ruskog interesa , tj. istocne granice NATO -a
kada su poslednji ruski vojnici zbrisali sa Kosova i iz Bosne i kada su Bugarska i Rumunija usle u NATO zavrseno sa ruskim vojnim prisustvom zapadno od Ukrajne, bar sto se tice Evrope

Полако бунди, сачекај крај економске кризе па да видимо где је чија граница утицаја. Ено је Меркеловка клима главом на све што Путин каже, Јулија Кикица исто тако. Амерички утицај слаби, а Србија, Бугарска, Румунија и Грчка нису гадљиве на Русе.
 
I jedno i drugo su pogano zlo i nema boljeg. U vreme dominacije imaš jednog siledžiju koji lupa po ušima, a u vreme konfrontacije dva ili više, dok te ovi drugi kao podržavaju. Primer Gruzije je zlatno pravilo za sve male koji se pouzdaju u nečiju pomoć.

Konfrontacija je bolja samo za zemlje koje su konfrontirane. Ostali, kao i uvek, izbegavaju šamare.

Видиш мени је драже да могу да бирам чији ће шамар мање да боли.
 
Na osnovu ponasanja Rusije do sad , da se predpostaviti , da Rusija , ( u koliko je ne budemo bas previse vredjali ) nece stati vojno na stranu Siptara sa Kosva , Hrvata , i Bosanskih Muslimana ,. kao sto je to bio slucaj sa EU , i SAD , a narocito sa NATO strane .
dakloem Uni-polarni svet , je Srbima donosio samo razocerenja, ponizenja i uvrede . Takodje , nametao je do sad svoje pulene na politickoj sceni Srbije , sto sa rusijom nije slucaj . Da ne pricam da su SAD zataskovali redom sve zlocine protiv Srba , a da ce po svoj prilici revidirati svoj odnos prema Jasenovcu , i da su otvoreno lagali , gde god u stigli , a sve na stetu Srba .
To sve nije bio slucaj sa Rusijom . Rusija ima , naravno jedan veliki nedostatak ,. A to je taj precednicki sistem . On je fantasticno delotvoran kad je precednik sposoban i kad je rodoljub . A to znaci dobar precednik dobra i jaka drzava , los precednik losa i slaba drzava .
 
Ipak , mislim da od toga nece biti nista . Rusi nece to da rade , a i kod nas nema volje da se ide u tom pravcu . Niti politicke volje , ni kriticne mase u narodu .

Jadan od razloga je i taj sto mi nismo postavili politicke ciljeve . Nemamo jasnozacrtano , sta nam je vazno , a sta manje ... koji su nam prioriteti . da je nas glavni prioritet oslobadjanje Kosova , ocuvanje Vojvodine u granicama , pripajanje RS , mi bi i te kako radili na ovome . Ali posto nije , na tome i ne radimo .
 
I jedno i drugo su pogano zlo i nema boljeg. U vreme dominacije imaš jednog siledžiju koji lupa po ušima, a u vreme konfrontacije dva ili više, dok te ovi drugi kao podržavaju. Primer Gruzije je zlatno pravilo za sve male koji se pouzdaju u nečiju pomoć.

Konfrontacija je bolja samo za zemlje koje su konfrontirane. Ostali, kao i uvek, izbegavaju šamare.

Ti se nalupa. Rusija je 3 puta oslobodila Srbiju. Amerika i zapad su vekovni neprijatelji srba. Gori su cak i od hitlera.

The Jewish quarter in South Ossetia’s capital Tskhinval is the oldest of all the national communities there, but it was ruined as long ago as 1991 due to Georgian aggression, said Zinovy Kogan, head of Congress of Jewish Religious Organisations and Unions, in an interview with Osetiainfo.ru.

Osetinfo.ru: Is the Jewish Congress planning to help the victims of the conflict in South Ossetia?

Zinovy Kogan: The Russian Jewish Congress is already helping them in different ways. We have collected a number of documents and sent them to the UN for an investigation into Saakashvili’s war crimes. Witness data has been collected, it’s a big pile of documents.

Osetinfo.ru: Will the Jewish quarter be rebuilt?

Zinovy Kogan: The Jewish quarter was destroyed back in 1991, and after that almost all Jews who lived in Tskhinval left the city. Of course, it will be reconstructed
http://www.russiatoday.com/ossetianwar/news/30985
 
Koliko njih, šta misliš? Koliki kontingent ruskih vojnika i FSB-ovaca će biti potreban da se nuklearke čuvaju od sabotaže i lopova?
Pa sve i da ih molimo Rusi nam ne bi dali ni jednu raketu...

Ja mislim da mi je apsolutno svejedno ko drži prst na dugmetu, dok god ga drži.

Ameri su sada u govnima preko guse sa ratovima na dva fronta, ekonomija u rasulu i jos ih iran jbe. Rusiji nije potreban veliki kontigent ruskih vojnika za cuvanje, ima odlicna tehnika koja mnogo umanjuje potrebu vojnika za cuvanje.

Sto se tice dugmeta, bolje je da ga drzi Ruja koji je prijatelj Srbije nego zapad koji je vekovni neprijatelj Srbije.
 
Nije nikad "oslobodila". Pomagala jeste.

Aha, još u 13. veku, Amerika je... A i Turska, ono, beše "zapad". :roll:

E, ti onda stvarno ne znaš ko je bio Hitler.

Rusija je usla u prvi svetski rat zbog Srbije. Zapad je trazio da se zatre Srbija. Ruski car im je zapretio i zato je francuska "pomogla". Englezi su pomagali turke vekovima, englezi zele da Srbiju odvedu na okean i da je potope. Austrijanci kolju i siluju po svim srpskim selima i gradovima u kojima udju.
http://en.sevenload.com/videos/t6056apN-About-ww1-and-the-genocide-on-the-Serbian-people

Hitler je dao Srbiji odlican sporazum. Komunjare su ga unistile i time objavile rat hitleru. Amerikanci i englezi su sto puta gore bombardovali Srbiju od hitlera tokom ww2.
 
Molim dezhurna lica da se korisnik "Teodosije" adekvatno kazni zbog relativizacije nacizma i nacistichkih zlochina.

Hvala.

Pravilno bi bilo da se ti adekvatno kaznis sto trivilaizujes americko i englesko varvarsko bombardovanje Srbije, koje je mnogo gore bilo od hitlerovog. Englezi su dali pare komunjarama da izvrse puc i poniste sporazum. Amerikanci su spasili paveilca. Sporazum sa natom je milion puta gori od sporazuma koji je potpisan sa hitlerom. Nije kralj bio nazi, potpisao je sporazum koji samo daje prolaz nemackim trupama. DeMokrati su potpisali sporazum koji im daju pravo da divljaju nekaznjeno kako hoce po Srbiji.
 

Back
Top