Срећна Нова година

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Кад нико неће да честита ја ћу.
Зову је Српска Нова година, неки и православна, а наводно је исправно рећи "Нова година по јулијанском календару". Па свака нова година је по неком календару, ето и кинеска је по лунарном календару, па је и даље кинеска...z:mrgreen:

Имамо и политички контекст теме. Ево шта је говорио посланички кандидат ЛДП-а о томе:
Srpska.jpg


Кад сам већ поменуо Кинезе ово ће се некима баш свидети.
Ево како у Београду славе Српску нову годину. Слика је из Сава Центра.
 

Prilozi

  • kinesko-srpska nova godina.jpg
    kinesko-srpska nova godina.jpg
    53,9 KB · Pregleda: 16
Значи, весело!
Jedini dziberluk , i neo-primitivizam emitujre taj poslanik LDP-a .

То да је џибер видело се у маси његових "иступа", него мене је ту нешто друго занимало.
Рецимо да га 13. јануара поподне назове ортак и каже "Е ајмо на журезу, биће пива и пичења колико волиш, гомила напаљених бруцошкиња!" баш ме занима да ли би одбио.
И онда је, по својим речима, кретен, јер факат слави Нову годину 13. јанураz:ddm:
Или ако би СТВАРНО одбио, шта ли би онда тек био?!z:p

Иначе, слава се слави, а Нова година дочекујеz:dm5:z:bv:
 
Значи, весело!


То да је џибер видело се у маси његових "иступа", него мене је ту нешто друго занимало.
Рецимо да га 13. јануара поподне назове ортак и каже "Е ајмо на журезу, биће пива и пичења колико волиш, гомила напаљених бруцошкиња!" баш ме занима да ли би одбио.
И онда је, по својим речима, кретен, јер факат слави Нову годину 13. јанураz:ddm:
Или ако би СТВАРНО одбио, шта ли би онда тек био?!z:p

Иначе, слава се слави, а Нова година дочекујеz:dm5:z:bv:

Nema kod njih nikakvog principijelnog stava . Odnos prema dDrzavi i politici im kreira marketing B92 . Odnos prema drugim drzavama - sarenilo izloga u vreme rasprodaja ,. Soliterski dziberi , asfaltne seljacine , ili kvazi - urbani seljoberi , koji se pre svega snazno stide svog porekla . Upravo s toga , jer su im roditelji dosli iz provincije , ali ne u normalnim migracijama , nego u proleterizaciji zemlje , koju je vestacki napravio Broz . Samo ih je pocupao iz korena , i premestio u betonsko okruzenje . Uzeli su za sebe naj udobniju ulogu . Ulogu pljuvaca i kritizera onog sto je nebranjeno na adekvatan nacin . Pljuvanje Srpske istorije , kulture , kulturnog nasledja . Bez osnova , ali i bez otpora .
E pa Gospodo , ( Koje su vaspitavali drugovi ), ne zaboravite . Jedan Gete je naucio srpski jezik kako bi mogao da cita srpsku poeziju u desetercu , koju je smatrao podjednako vrednom i velikom , kao i Japansku Haiku poeziju . Jedan Ranke je napisao knjigu Srpska Revolucija , a Jedan Iricek je napisao Istoriju Srpskog naroda . Oni nisu pisali ni o Slovencima ni Hrvatima , a ni Siptarima , nego o Srbima .

DRAGI PRIATELJI SRECNA VAM NOVA GODINA .
 
Poslednja izmena:
Soliterski dziberi , asfaltne seljacine , ili kvazi - urbani seljoberi , koji se pre svega snazno stide svog porekla . Upravo s toga , jer su im roditelji dosli iz provincije , ali ne u normalnim migracijama , nego u proleterizaciji zemlje , koju je vestacki napravio Broz . Samo ih je pocupao iz korena , i premestio u betonsko okruzenje . Uzeli su za sebe naj udobniju ulogu . Ulogu pljuvaca i kritizera onog sto je nebranjeno na adekvatan nacin . Pljuvanje Srpske istorije , kulture , kulturnog nasledja . Bez osnova , ali i bez otpora .

Одлично речено, посебно ми се свиђају болдовани епитети.
Ипак се питам да ли би дотични стварно одбио позив на жешћу журку 13. јануара?
Да знам да ли је кретен по свом опису, само лицимур или можда дупли кретен...
 

Back
Top