Kako se izboriti sa ciganima?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
4.413
U moj kraj su se skoro doselili cigani, nakon sto su iseljeni sa prethodnog stanista. Okupirali su plac nekog tipa koji je kako sam cula u zatvoru. Taj plac se nalazi na 20-ak metara od nekoliko zgrada i samim tim cigani stvaraju probleme stanarima. Kao prvo, prepuno je dubreta, uzasno smrdi kad se prodje pored placa, zatim odskora po kraju vidjamo skoro pa svakodnevno pacove i miseve a ti isti cigani nabijaju macke na kolac i ubijaju ptice tako sto prelaze biciklom po njima. Pokusali smo na sve nacine da izadjemo sa tim na kraj, nudili pomoc, kako novcanu tako i u hrani-odbili su, molili, pretili... Nista ne pomaze. Da li znate kome se obratiti da bismo ponovo dobili miran i cist kraj?
 
U moj kraj su se skoro doselili cigani, nakon sto su iseljeni sa prethodnog stanista. Okupirali su plac nekog tipa koji je kako sam cula u zatvoru. Taj plac se nalazi na 20-ak metara od nekoliko zgrada i samim tim cigani stvaraju probleme stanarima. Kao prvo, prepuno je dubreta, uzasno smrdi kad se prodje pored placa, zatim odskora po kraju vidjamo skoro pa svakodnevno pacove i miseve a ti isti cigani nabijaju macke na kolac i ubijaju ptice tako sto prelaze biciklom po njima. Pokusali smo na sve nacine da izadjemo sa tim na kraj, nudili pomoc, kako novcanu tako i u hrani-odbili su, molili, pretili... Nista ne pomaze. Da li znate kome se obratiti da bismo ponovo dobili miran i cist kraj?

Vrlo prosto ! Oteti im zene i decu i spaliti ih na lomaci . Zapaliti im kuce ! :lol:

"Salim se" .

Nudili ste im novac i nisu prihvatili ? A gde su se cigani naselili ? Za pocetak ako je lokacija makar malo primamljiva mogla bi da se proda nekom privatniku da podigne neki objekat .

Kako su mogli da okupiraju tudji plac ? Imate pravo da ih tuzite i da zahtevate da se sklanjaju sa privatnog poseda .

Kao sto amerikanci cesto koriste izraz WAR INC ( kompanije koja se bavi ratovanjem u cilju profitiranja - npr. rat u Jugoslaviji ) tako i vi SKINS INC . Sta mislis inace kako su skinhead grupacije pa i po svetu "neuhvatljive" .

Saznaj odakle su se odselili pa tamosnju okolinu pitaj koko su ih oterali ?
 
U moj kraj su se skoro doselili cigani, nakon sto su iseljeni sa prethodnog stanista. Okupirali su plac nekog tipa koji je kako sam cula u zatvoru. Taj plac se nalazi na 20-ak metara od nekoliko zgrada i samim tim cigani stvaraju probleme stanarima. Kao prvo, prepuno je dubreta, uzasno smrdi kad se prodje pored placa, zatim odskora po kraju vidjamo skoro pa svakodnevno pacove i miseve a ti isti cigani nabijaju macke na kolac i ubijaju ptice tako sto prelaze biciklom po njima. Pokusali smo na sve nacine da izadjemo sa tim na kraj, nudili pomoc, kako novcanu tako i u hrani-odbili su, molili, pretili... Nista ne pomaze. Da li znate kome se obratiti da bismo ponovo dobili miran i cist kraj?

ajde...e, sad imate razlog za "brzu i neodloznu akciju"...posto evidentno imate posla s "neljudima"...'el to oces da ti kazemo???? z:(

inace, imamo i mi u susjedstvu romske obitelji;
u baraci preko puta...na 5 metara od zgrade
bave se skupljanjem sekundarnih sirovina
nisam primjetila da zlostavljaju macke i jure tice biciklom...
more bit da su ovi nasi normalni ljudi koji zive kako znaju i umiju, a ti tvoji...nisu ili obratno...
a more bit i da se tvoja i moja "percepcija" razlikuju...

u svakom slucaju, ako strahujes da ce past cijena nekretnina
zbog "doseljenika" opusti se..."bezbjedni ste" :lol:
 
Moj odlican drugar iz rane mladosti , ciganin trepko ( imao je belu trepavicu ), koji je bio vrstan bokser ( ne bolji od mene ) , imao je obicaj da kaze : Mi srpski cigani smo nasrecniji cigani na svetu ,
Pitam se , zasto . Sta je time mislio , da li je ikada naiso na ovakav tekst , i ovakve stavove . Bice da je to kod nas ipak retkost .
 
U moj kraj su se skoro doselili cigani, nakon sto su iseljeni sa prethodnog stanista. Okupirali su plac nekog tipa koji je kako sam cula u zatvoru. Taj plac se nalazi na 20-ak metara od nekoliko zgrada i samim tim cigani stvaraju probleme stanarima. Kao prvo, prepuno je dubreta, uzasno smrdi kad se prodje pored placa, zatim odskora po kraju vidjamo skoro pa svakodnevno pacove i miseve a ti isti cigani nabijaju macke na kolac i ubijaju ptice tako sto prelaze biciklom po njima. Pokusali smo na sve nacine da izadjemo sa tim na kraj, nudili pomoc, kako novcanu tako i u hrani-odbili su, molili, pretili... Nista ne pomaze. Da li znate kome se obratiti da bismo ponovo dobili miran i cist kraj?

Neće se oni nikad više odseliti.o tome nemoj ni da razmišljaš.Samo će ih doći još više.
Prema tome počni da se navikavaš na njih.
Na kraju krajeva i oni su ljudi kao i mi.A to što skupljaju sekundarne sirovine,pa moraju nečim da se bave i od nečega da žive.
Ko ume sa njima,mogu mu biti od velike koristi,jer umeju i t kako da budu zahvalni.
 
U moj kraj su se skoro doselili cigani, nakon sto su iseljeni sa prethodnog stanista. Okupirali su plac nekog tipa koji je kako sam cula u zatvoru. Taj plac se nalazi na 20-ak metara od nekoliko zgrada i samim tim cigani stvaraju probleme stanarima. Kao prvo, prepuno je dubreta, uzasno smrdi kad se prodje pored placa, zatim odskora po kraju vidjamo skoro pa svakodnevno pacove i miseve a ti isti cigani nabijaju macke na kolac i ubijaju ptice tako sto prelaze biciklom po njima. Pokusali smo na sve nacine da izadjemo sa tim na kraj, nudili pomoc, kako novcanu tako i u hrani-odbili su, molili, pretili... Nista ne pomaze. Da li znate kome se obratiti da bismo ponovo dobili miran i cist kraj?

Ako je tip u zatvoru niko ne moze da ih iseli osim njega. Kada bi ste trazili da ih isele, rekli bi vam da nemate PRAVNI INTERES da to zahtevate. Romi cim nanjuse prazan stan ili plac, odmah se nasele jer znaju da ih je tesko izbaciti. Ima slucaj u Prvomajskoj ulici gde zive u trosobnom stanu coveka koji robija 40 godina a nema rodjaka.Mirni su dok ne izadje sa robije.

Ili slucaj porodice koja je korektno dozivotno izdrzavala staricu koja je na kraju toliko obolele da je morala u bolnicu, trajno. U luftu od par dana romi se naselili u gajbu i ovi ljudi ne mogu da ih izbace. Baka je jos ziva ali tesko dementna i nepokretna a stan jos nije njihov jer je ona ziva. I ovi se nabili u stancic od 35 kvadrata, njih devetoro. muz, zena, petoro dece i njegovi roditelji.
 
Poslednja izmena:
Ех да
Подсећа ме твоја проча сваки дан на картон сити, пошто 2 пута туда прођем дневно, и питам се - да ли ће икада држава да се позабави тим проблемом? Град, неко ко јесте надлежан?
Да ли решење постоји?
Моја сестра је преко своје фирме сарађивала са једном ромском НВО. Она која је против сваке врсте расизма је испричала следеће:
Наша фирма им је обећала велику бесповратну помоћ и њихов представник је требало да дође да подигне новац. Наша фирма му је обезбедила и превоз тј. службени ауто, али је он то одбио тражећи да му уместо тога дају паре за пут и дневницу. Моја сестра је рекла - невероватно, само гледају како да нешто ушићаре....
Е сад не знам да ли то има везе с темом, изгледа да нема....
Наша комунална инспекција ради само кад треба да дере неком кожу с леђа, а у вашем случају можете им се само надати.... мислим, надати
У новине, у медије
Јер ја немам решење
Челници града који би овим требало да се баве су благо речено - "окренути својим проблемима" (трпања лове у свој џеп)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top