Fullmetal Alchemist

Ah, vidim da sam nadglasana. xD

Ne znam, vise volim na engleskom, jer mi nekako zvuci prirodnije. Na Japanskom... nemam pojma, malo preteruju. Nervira me sto non-stop uzdisu kad otvore usta (mislim na ono vesta cko "Oh!"), i sto devojke non stop vicu, a sa tako visokim glasovima... -.-" Dobijam migrene.

A pesme... pa, ono, najvise mi se svidja drugi kraj.
 
Ovaj anime je prosto super,ima veoma interesantnu radnju i nema mnogo "hibridnog" nadogradjivanja na glavnu radnju sto je slucaj sa vecinom anime-a.Jos da ceo serijal ima oko 40-50 epizoda a ovakvog je kvaliteta samo mu daje na cenu.Ako se ne varam postoje i neki dugometrazni filmovi... Topla preporuka svima za gledanje. :ok:
 
Ovaj anime je prosto super,ima veoma interesantnu radnju i nema mnogo "hibridnog" nadogradjivanja na glavnu radnju sto je slucaj sa vecinom anime-a.Jos da ceo serijal ima oko 40-50 epizoda a ovakvog je kvaliteta samo mu daje na cenu.Ako se ne varam postoje i neki dugometrazni filmovi... Topla preporuka svima za gledanje. :ok:
Postoji jedan dugometražni film i on ti je ustvari pravi kraj prvog FMA-a obavezno ga pogledaj:D
 
Prvi deo FMA je pratio malo mangu,mada vecinom su bili fileri. Medjutim FMA : Brotherhood prati iskljucivo samo mangu,bez filera.

Fileri su ti deo price koji nemaju veze sa glavnom pricom,nego kreatori vecinom ubacuju filere kako bi produzili Serijal,a pritom i zaradili koju kintu ;)
 
Ovako:

FMA prvi deo je uzeo radnju iz prvih nekoliko mangi i razvio svoju zasebnu priču, koja 90% nema veze sa mangom.

FMA Brotherhood možda upočetku izgleda delimično isto kao i FMA, ali posle prenosi radnju mange, koja je potpuno drugačija od FMA.

Zadnja FMA manga koja je izašla je izašla je 107. Manga, koja izlazi jednom mesečno po 70 strana, nije daleko od kraja, kao ni Brotherhood koji je izlaženjem jednom nedeljno polako stiže.
 
Problem je bio sto manga se tek sada zavrsava, poslednje poglavlje tek treba da izadje. A kad je napravljen FMA.
To je veciti problem da li ici ka orginalnom kraju ili pratiti orginalni anime.
Recimo Record of Lodoss War imas 2 verzije, OVA 13 ep i TV od 27ep
Claymore je izmislio zadnjih 8 epizoda.
Bleach pokusava da spaja filere sa orginalnom likovima, da se barem oseca kontinuitet price.

FMA: Brotherhood >>FMA (Brotherhood preprica u 15epizoda sve sto je zajednicko u obe, a ima 60 epizoda). I nije iz drugog ugla, glavni neprijetelj je potpuno drugaciji i nekoliko homkulusa izgledaju potpuno drugacije, da nekazem da je poenta price razlicita.
 
Poslednja izmena:
Ovaj anime je prosto super,ima veoma interesantnu radnju i nema mnogo "hibridnog" nadogradjivanja na glavnu radnju sto je slucaj sa vecinom anime-a.Jos da ceo serijal ima oko 40-50 epizoda a ovakvog je kvaliteta samo mu daje na cenu.Ako se ne varam postoje i neki dugometrazni filmovi... Topla preporuka svima za gledanje. :ok:

Ја сам одгледао цео серијал ФМА - Братсво и то је једини аниме који сам икада гледао... Овај аниме има сјаааајну причу... Скоро се завршио, што ме је у неку руку растужило, знам да сам једва чекао понедељак јутро да одгледам епизоду... Пре недељу дана сам одгледао и филм, који ми се такође свидео...
 
Malo sam razocaran sa "Brotherhood-om" , nisam ocekivao onakav zavrsetak,jednostavno nisam osetio te emocije kao u prvom serijalu FMA. Ed mi je ovde delovao kao neki stranac Al-u , jednostavno nisu bas najbolje prikazane emocije kao u prvom serijalu. U prvom serijalu si tacno mogao da vidis,da osetis njihovu zelju kako bi dosli do svojih tela,narocito kraj FMA (serijala) :

Ed-ovo zrtvovanje,kako bi spasio brata,tu ste tacno mogli da vidite koliko je njemu stalo do Ed-a
Zatim film koji nastavlja pricu FMA , i kraj filma,prosto me odusevili :ok: . Ne znam,ovo je ipak moje misljenje,mislim da su kreatori anima bolje odradili posao,nego kreator mange. Sto se kraja "Bratstva" tice,ocekivao sam malo veci zaplet,nekako mi je kraj bio dosta "zguran" :

Pokazu koje sta postao,gde idu ostali itd... meni je to bezveze,jedina pozitivna stvar je u tome sto su ubacili vise lika,pa je bilo zanimljivije za gledanje.
 
Videh ovu temu...i reko da kazem koju...Ako bih birao izmedju one iz 2003 ili brotherhood izabrao bi stariju.. iako puna fillera Q_Q.Odgledao sam je odavno.i evo po cemu je pamtim....puno momenata koji su me bas dirnuli,sjajna ideja(alchemy)/period radnje(evropa posle industriske revolucije),human cilj i razlog napredovanja Eda i Ala(porodica na prvom mestu :/)...iako je brotherh. imba crtan i prati mangu pa ne bi trebao da ih poredim al eto.Inace fav. lik Envy ^.^z:poz:
 

Back
Top