"Drustveni poredak glupih ljudi"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

maligovor

Obećava
Banovan
Poruka
59
Vecina ljudi ima tek toliko mudrosti koliko je dovoljno da se rese problemi koje zadaje svakodnevica, i koji su cisto potrebe, a ne nikakav luksuz koji je nesto veliko, mada bude malih luksizcica. Vecina ljudi cak i kad uradi nesto ekstraordinarno (po kvalitetu) ne uradi to "dovoljno jako" po kvantitetu da bi bilo vazno i zapazeno. Ipak, desava se da veoma cesto radimo po kvalitetu "proste" stvari, ali zato veoma intenzivno. Pri "po kvalitetu prostim stvarima" mislim na radnje koje imaju samo 1 kvalitet, dok "slozene" jesu one koje imaju vise kvaliteta... odnosno "nivao bitnosti".

Ono sto danasnji covek u vecini slucajeva danas radi, to je ovo: "sada cu po kvantitetu puno raditi nisko-kvalitetne stvari... gluposti, neinteresantnosti, da bih onda kada dovoljno isteram tu glupost na kvantitetu mogao da uradim nesto kvalitetno", tipa "gledacu svaki dan biltene i pratiti utakmice, i ulagati po 1 dinar, ne bi li nekad dobio na kladionici mnogo para, i onda cu uraditi sa tim parama nesto ekstraordinarno, ali tek kada sakupim mnoooogo". I, naravno, to se jako retko desi... i prodje nezapazeno, posto se takve stvari obicno rade na mestima gde takve stvari radi jos mnogo ljudi, iz "obicaja", i gde se pojedinac od mase ne moze primetiti.

Da li je dansanji "drustveni poredak" taj koji je kriv za to sto vecina ljudi stvarno "mnogo" radi "malo interesantne" stvari, u nadi da ce "bar malko" moci da uradi "mnogo interesantne" kada za to skupi sredststva, odnosno pare ili "Znanje" ili sta drugo... kad prodju godine...? Izgleda da da.

Prema tome, sa pravom se moze konstatovati da je danasnji drustveni poredak pravljen sa ciljem da se neko zaglupi, i da se vecina naroda zatupi.
 
Mali broj ljudi je u stanju da donosi revolucionarne odluke i poteze.
Za to je potrebna inteligencija (ideja, kreacija), hrabrost, ambicija, zrnce iščašenosti.
Zapravo, ambicija i ne nedostaje ali se ona često svodi na neki neodređeni plan, nadu u boljitak, bez mnogo sposobnosti i realnih mogućnosti (npr. materijalnih sredstava) da se taj plan i realizuje.
S jedne strane, svakom društvenom poretku potrebni su pametni, obrazovani, inovatori i kreativci i, u krajnjem slučaju, zadovoljni ljudi; s druge, međutim, skoro svaki društveni poredak se na vreme pobrine da ustoliči što čvršću vladavinu na principu pastir/ovce jer strahuje od bujanja onih previše pametnih. Utopljenost pojedinca u masu je obrazac po kome funkcionišu sva društva i svi sistemi.
"Ima dve široke podele društva: onih sa više obeda nego apetita, i onih sa više apetita nego obeda" (Chamfort).
 
To je zato sto se u kapitalizmu forsira veca ponuda od potraznje....radi snizavanja cene...
E zato se dobija prilika da se pokazes samo ako se izboris za to.....
Sto u prevodu znaci kreativnost ostaje neispoljena jer je tako jevtinije, a ako naletis ili se izboris da ispoljis kreativnost i uspes da zadovoljis zahteve na tom mestu , onda tek prelazis u sferu potvrdjenih kreatora sto ti i dalje ne garantuje da ces i kasnije imati mogucnost viseg ranga cena i ostanka u sferi kreativa...

Kapital trazi sve gotovo i sve jevtino.....tu nema ulaganja u kvalitet.....ulaganje u ljude se desava ili zbog smanjenja cene proizvodnje ili zbog umirivanja tog eksplo naroda...
 
U socijalizmu je bitna ideologija , a kreativnost je opste drustvena,sto ce reci slobodno ispoljiva, ali ne i previse naplativa....

Razlika je u naplativa, ali je ipak ispoljiva....sto dovodi do veceg nivoa kreativnosti naroda u proseku....sto ce se tek videti u srbiji , gde procenjujem da ce mo biti na nivou USA, i to texasa,....samo sto postoji javni tabu da su oni glupi, pa se nikad nece priznati da je vec uravnotezeno stanje sa radnickim texasom , memphisom i slicnim zemljicama u USA....
 
Kvalitativano delovanje i zivljenje je osobina individue.Ukoliko individua nosi kvalitet u sebi,ona ce tako i delovati.Svi sistemi teze da podrede pojedinca masi.Po pravilima i sablonima je najlakse ziveti u smislu nemanja "problema" i utapanja u masu,gde se licni nedostatak kvaliteta ne vidi.Biti individua,podjednako je tesko u bilo kom sistemu.
 
Gresis da ce individua prikazivati kreativnost....
Osnovnije za individuu je prioritet od kreativnosti....
Znaci ako ispoljavanje kreativnosti donosi neispunjenje visih prioriteta jedinka odustaje od kreativnosti...
Nije to idealizacija umetnika koji su uglavnom hiroviti i nesputani svojom sujetom i tvrdoglavoscu....

Bar to znam, jer radim sa ljudima koji su kreativni da ne poverujes , ali to osim meni i dobrim prijateljima i ne pokazuju.....
 
Gresis da ce individua prikazivati kreativnost....
Osnovnije za individuu je prioritet od kreativnosti....
Znaci ako ispoljavanje kreativnosti donosi neispunjenje visih prioriteta jedinka odustaje od kreativnosti...
Nije to idealizacija umetnika koji su uglavnom hiroviti i nesputani svojom sujetom i tvrdoglavoscu....

Bar to znam, jer radim sa ljudima koji su kreativni da ne poverujes , ali to osim meni i dobrim prijateljima i ne pokazuju.....

Kreativac se vidi...sve sto uradi je tako.Pa,umetnici jesu jako sujetni prema svojoj umetnosti i prilicno tvrdoglavi.
Kreativnost nije nesto sto se prikazuje,a prioriteti su razliciti za svakog...kakve sad veze imaju prioriteti sa kreativnoscu...
Patak,nesto si pomesao,rekla bih...jedinka i individua nisu isto.
 
jedinka je broj,individua je osoba koja misli svojom glavom...i da u recniku je to isto. ali knjige ne treba citati i samo gomilati znanje,vec razmisliti o procitanom i znanje pretvoriti u razumevanje. tek tada znanje ima funkciju. ako ostane samo na gomili podataka,potpuno je ne bitno,nema funkciju.
 
nekad treba i rizikovati, pa prevoditi Francuske knjige od pre 200 godina na nas jezik, samom sebi (i drugima, koji zele, das im nista te ne kosta) pa, ako naidjes na nesto pametno to je def. ekstra pametno, ako ne nista... posto su Francuzi narod koji je ili prepametan ili preglup.

Eto to, posto ne znam sta da ti kazem na komentar. :)
 
Mislim da je TTTT neko ko ima malo iskustva......jer tumaci da je kreativnost dovoljno imati pa da se to sto se ima uvek i ispoljava...

To deca u srednjoj skoli tako razmisljaju....svet je lep i sve je prema mogucnostima...

Medjutim , to nije tako u mnogo slucajeva....
Moglo bi se cak reci da je drustvo naprednije ako uspe da dozvoli vecem broju individua da slobodno pokazu da imaju kreativnost, a tek onda i da je upotrebe....

Lakse je berzu praviti kad se ima od cega praviti...

E upravo u ovom poslednjem je sustina zasto se ne da ljudima da prikazuju kreativnost i zasto cesto kaznjavaju kreativne....
Jer onda berza bira medju onima koji smeju da pokazu , pa oni koji smeju nisu ugrozeni onima koji nisu u "eliti"...

Primer je Srbija danas...
Kvalitet se masovno potiskuje i najpametnije mu je da ode iz Srbije....a ovamo kuknjava da ostanu kvalitetni strucnjaci....
Tako da je najpametnija taktika u srbiji trenutno , otici, prikazati se napolju , steci ime, poziciju na berzi i tek onda se mozda vratiti ako hoces da se rves sa ovim domacim Dodzovima.

Stoga ne znam kako da odrzimo diskusiju kad je TTTT u tom uskomislenom fazonu, a jos i zensko pa mu moramo snishoditi......
 
nekad treba i rizikovati, pa prevoditi Francuske knjige od pre 200 godina na nas jezik, samom sebi (i drugima, koji zele, das im nista te ne kosta) pa, ako naidjes na nesto pametno to je def. ekstra pametno, ako ne nista... posto su Francuzi narod koji je ili prepametan ili preglup.

Eto to, posto ne znam sta da ti kazem na komentar. :)

rekla bi ti,al netju...:think::bye:

Mislim da je TTTT neko ko ima malo iskustva......jer tumaci da je kreativnost dovoljno imati pa da se to sto se ima uvek i ispoljava...

To deca u srednjoj skoli tako razmisljaju....svet je lep i sve je prema mogucnostima...

Medjutim , to nije tako u mnogo slucajeva....
Moglo bi se cak reci da je drustvo naprednije ako uspe da dozvoli vecem broju individua da slobodno pokazu da imaju kreativnost, a tek onda i da je upotrebe....

Lakse je berzu praviti kad se ima od cega praviti...

E upravo u ovom poslednjem je sustina zasto se ne da ljudima da prikazuju kreativnost i zasto cesto kaznjavaju kreativne....
Jer onda berza bira medju onima koji smeju da pokazu , pa oni koji smeju nisu ugrozeni onima koji nisu u "eliti"...

Primer je Srbija danas...
Kvalitet se masovno potiskuje i najpametnije mu je da ode iz Srbije....a ovamo kuknjava da ostanu kvalitetni strucnjaci....
Tako da je najpametnija taktika u srbiji trenutno , otici, prikazati se napolju , steci ime, poziciju na berzi i tek onda se mozda vratiti ako hoces da se rves sa ovim domacim Dodzovima.

Stoga ne znam kako da odrzimo diskusiju kad je TTTT u tom uskomislenom fazonu, a jos i zensko pa mu moramo snishoditi......

e,aj samo mi nemoj snishoditi...
Tacno je da vecina ne voli kvalitet i potencijal...Tacno je i da se kvalitet pokusava stalno ugusiti,al tacno je i da se to sa pravim kvalitetom ne moze.
Kvalitet zraci,sija,vidi se,ma koliko ga sakrivali...zato i iritira...jedino ostaje pitanje zasto bi neko svoj kvalitet sputavao,osim ako ga nije svestan?
 
rekla bi ti,al netju...:think::bye:



e,aj samo mi nemoj snishoditi...
Tacno je da vecina ne voli kvalitet i potencijal...Tacno je i da se kvalitet pokusava stalno ugusiti,al tacno je i da se to sa pravim kvalitetom ne moze.
Kvalitet zraci,sija,vidi se,ma koliko ga sakrivali...zato i iritira...jedino ostaje pitanje zasto bi neko svoj kvalitet sputavao,osim ako ga nije svestan?

Ај затвори Булбул тицу (славуј) у кавез па се упитај што не пјева.
 
Ma mlatis praznu slamu, iskreno da ti kazem....ali ti nikad neces prihvatiti drugacije , to je odmah bilo jasno....ali ja nisam bio dovoljno jasan....kad sam ti to rekao....
Najbolje da ostane ti rekla ovo , ja ono , on ono i bez medjusobnog ubedjivanja...i pravdanja....

Ma dakako patak, potpuno si u pravu. Ovaj mali postavio vrlo pretencioznu temu, ja odgovaram drugome upotrebljavajući bulbul ticu figurativno a mali to odmah bikvalno shvati i poredi Bregovića. Mali najbolje bi bilo ono "ne dalje od cipela". Ako nijesi umjetnik ne pačaj se u umjetnost već ako te višnji extra obdario za sve oblasti i aspekte ljudskog delanja. Nikad se nebih usudio da arbitriram o ekonomiji, sportu, kineskoj gramatici...... jer blage veze nejmam .
 
Sad vec ocekujem da ce moderatori zaista da pocnu da postuju pravilnik pa kaznjavaju za trolanje, i gnusne lazi kako nisam umetnik.

Ukoliko do toga ne dodje, zahtijevam da mi se da taj novi pravilnik koji se skriva od nas, posto u ovom "Starom" pise da je zabranjeno iznositi lazi o drugim krosinicima, prema tome, odakle ovome pravo da prica jesam li ja umtenik ili nisam, kad nezna to, i kad (sasvim slucajno) jesam.

Moderatori?
 
nE UCESNICIMA, NEGO GNUSNOM I PODLOM LAZOVU KOJI PRICA GNUSNE LAZI DA NISAM UMETNIK. A I NEZNA ME. DOBRO JE DA JA NJEGA ZNAM... ODNOSNO, ZA NJEGA TO NIJE DOBRO... JER MOGAO BIH DA GA NADJEM TAMO U N*K*I*U.
PA KOJI ***** JA SVIRAM I VEZBAM NEKI DAN I PO 8 SATI DNEVNO, I KOMPONUJEM, I SVE? dA BI DOSO KRETEN DA PRICA KAKO NISAM UMETNIK I KAKO SAM MALI? I KOJI ***** VISE OVE SLIKE STO SAM JA CRTAO OVAMO? da nije mozda on umetnik veci od mene?

kOLIKO ZNAM, ZA GNUSNE LAZI O DRUGIM KORISNICIMA, KAO STO JE NJEGOVA DA NISAM UMETNIK, SLEDI BAN.
a BOLJE DA GA TI BANUJES NEGO DA GA JA.......pronadjem.

PS.
Sedi pedofilu koji spopadas jedvapunoletnu muslimansku decu i prodajes im u n*k*i*u moderne ideje o samoubitstvima, ako ti ja nacrtam remek delo sa 3 masnice po faci ima da te slikam i okacim na onaj bilbord sto je reklama za MEX prodavnicu odma kod Squer-a.
 
Poslednja izmena:
Nema lakse. Sta ima seljak da sere da li sam umetnik ili ne kad me ne poznaje. Predlazem da ga banujes, ili da mi das taj tvoj pravilnik po kome iznosenje (dez)informacija o drugim korisnicima (tipa: to da li se bave nekom umetnoscu ili ne) nije banljivo, Borac, jer se, koliko vidim, tvoj i od ostalih moderatora pravilnik razlikuju bas onako znacajno, u stvari, postoje dva pravilnika: Borkin, i onaj koji koriste svi ostali - sta si ti, jesi ti neko povlasteno lice pa jos nisi banovala coveka i ako ti je zadatak da treba da postupis po pravilniku (tj. da ga banujes). Ja sam cak toliko kulturan da nisam rekao u kojem gradu zivi nego sam stavio zvezdice. Bezi bre u ***** ti i tvoj pravilnik. A ja cu ga licno naci, to mi bar nije tesko... imam neke ljude koji znaju gde ko zivi.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top