Vasa zivotna filozofija

1. Ako ne mogu doseci nebo, mogu bar prodrmati pakao.
2. Sve prolazi, a mi nebi htjeli da sve prolazi sve dok u nama ima tajni, dok inace bi, jer covek je u sustini bice koje voli prolaznost, osim kad su u pitanju tajne. Stoga se trudim da imam sto manje tajni, i stvarno, sto ih manje imam, to se manje bojim prolaznosti.
3. Ljudi koji se bave kriminalom cesto to rade zato sto zele da ispadnu na dobar glas. Onda se ne smemo cuditi recenici crtanog lika Dzona Daltona upucenu njegovom bratu "Kretenu, zbog tebe ce pljackasi ispasti na los glas".
4. Neko mora da kopa kanale i radi kao mesar u mesari, zasto to ne bih bio ja, to je izazov, a ja volim izazove. Neznam...

:)
 
Ne uzbuđuj se, to su samo reči ohrabrenja.
Kol'ko sam ja razumeo, čovek ne veruje u noći, pa ti preporučuje da spavaš danju.
Možda hoće da se Gizite... pardon, da spavate zajedno, u piramidi u Gizi? :lol:

a jok... ja sam presto da to radim nocu.. samo popodne kad pocne sumaglica da se nadvija nad sobama u kojima greh bludno pocinje da otvara shalone srama.. noc inace je rezervisana za suptilnije stvari kao sto je forum :hahaha:
 
... nije jedna recenica :)

Kada vam se čini da gubite kontrolu nad svojim životom, kada 24h na dan nije dovoljno, setite se tegle od kiselih krastavaca……i kafe.
Profesor je stajao pred grupom studenata na času filozofije i držao neke predmete iza sebe. Kada je čas počeo, bez reči je podigao veliku, praznu teglu od kiselih krastavaca, stavio je na katedru i napunio lopticama za tenis. Zatim je pitao studente je li tegla puna. Složili su se da jeste.
Zatim je profesor podigao kutiju punu kamenčića i sipao ih u teglu.Blago ju je protresao. Kamenčići su se otkotrljali u prazan prostor između loptica. Tada je ponovo upitao studente je li tegla puna. Opet su rekli da jeste.
Sledeća kutija koju je profesor uzeo, bila je puna peska. Kad ga je sipao, pesak je, naravno, ispunio sve preostale šupljine u tegli. Pitao je još jednom je li tegla puna. Studenti su skrušeno odgovorili da jeste.
Onda je profesor ispod stola izvadio dve šoljice pune kafe i ulio ih u teglu. Kafa je natopila pesak. Studenti su se smijali.
Sada! , rekao je profesor, dok se smeh utišao, hoću da shvatite kako ova tegla predstavlja vaš život. Teniske loptice su važne stvari u vašem životu: vera, porodica, deca, zdravlje, i ostalo čemu se jako predajete.To su one stvari uz koje bi vaš život i dalje bio ispunjen i kada bi sve drugo nestalo
Kamenčići su ostale stvari koje su važne: posao, kuća....
Pesak predstavlja preostale stvari. Male stvari. Ako napunite teglu samo peskom, nema mesta za teniske loptice i kamenčiće. Isto vredi u životu. Ako potrošite svo vreme i energiju na male stvari, nikada nećete imati mesta za one važne stvari.
Vodite računa o stvarima koje su ključne za vašu sreću.
Igrajte se s djecom.
Nađite vremena za odlazak lekaru.
Izvedite partnera na večeru.
Ponašajte se kao da vam je ponovo 18 godina.
Uvek će biti vremena da se kuća očisti i naprave popravci.
Prvo se pobrinite za teniske loptice - stvari koje su vam zaista važne.
Utvrdite svoje prioritete.
Sve ostalo je pesak.
Jedna je studentkinja podigla ruku i upitala što je predstavljala kafa. Profesor se nasmijao: „Drago mi je da ste to pitali. Nju dolijevam, kako bih vam pokazao, da bez obzira koliko mislite da vam je život pun, uvijek ima prostora za šoljicu kafe s prijateljem.“
 
lepo ,al muči me ova kafa s prijateljem ...znači prijatelj ispade poslednja rupa na svirali ...ili baš onako kako smo na jedno temi o prijateljstvu pričali - da ljudi imaju vremena za porodici i malo rodbine ,uglavnom ..a prijateljstvo joks ..ili se pod kafom podrazumeva neka razbibriga ,a inače sam tu kad ti trebam ,prijatelju dragi ..
 

Back
Top