Gari-nepokretan pas

hvala vam ljudi niste svesni koliko ste ucinili i da ste mozda i jedini u celom beogradu koji su se ponudili za prevoz.a ne verujem da niko bas ne vozi.
u svakoms lucaju hvala vam mnogo!divni ste!sneze je plakala sto vas je maltretirala.hvala vam!!


to sam i ja htela da napisem

DA LI BI NEKO USVOJIO GARIJA?
NEMOJTE DA MISLITE DA USVAJATE KUCE KOJE CE DA PRAVI PROBLEM!NAPROTIV-GARI JE DUSA,MILICA..SVE SLUSA.eto samo ce da sedi.ponekad da mus tavite kolica da trci..ko sto sada zivi..
 
Cao Drugari,

Evo par saveta i od mene:

1. Kod povreda kicme bilo kakve intervencije moraju da se rade u sto kracem roku. Bez obzira sto ce pas biti zbrinut treba iscrpeti sve mogucnosti ODMAH!

2. Neuzdajte se u misljene samo jednog veterinara, pa cak ni Vlade. Vlada je uzasno zauzet i nemoze da posveti vreme koje je potrebno da se odradi dijagnostika ovakve povrede. Iskreno, par puta sam se veoma razocarao u njega, isto kao i u sve druge veterinare, dakle nema svete krave! :)

3. Kolica se koriste iskljucivo na otvorenom i iskljucivo uz nadgledanje vlasnika. Psu treb oko 6 meseci da nauci da koristi kolica, do tada ce mu i najjednostavniji manevri kao sto je okretanje, zaustavljanje itd biti problem. Pas nemoze da sedne i legne u kolicima. Kolica u beogradu kostaju oko 250 EURa i prave se po porudzbi.

4. Ukoliko pas nije u bolovima njegov hendikep nepredstavlja ogroman problem posto kod pasa nepostoji psiholoski aspekat istog. Naime psi se nestide svog hendikepa a puno njih nisu ni svesni da su hendikepirani.

5. Hendikep predstavlja najveci problem vlasniku koji mora da cisti za psom i da se brine o eventualnim komplikacijama koje mogu da prate paraplegiju. Treba raditi vezbe istezanja zadnjih nogu kako bi se umanjila atrofija misica i pospesila cirkulacija.

6. Pas je srecan kad ima hranu vodu i drustvo! Nikako ga netreba uspavljivati!

7. Da bi pas paraplegicar bio udoban potrebno mu je obezbediti kucni smestaj. Ako nije u stanju da kontrolise besiku mora da nosi pelene. Pelene za bebe (ala Pampersi) su OK samo se napravi rupica za rep. U suprotnom puzanje po podu / betonu / asfaltu ce doprineti dodatne ozlede koze kao i urinarne infekcije.

8. Za ostale koji naidju na ovu temu...U srbiji postoje mogucnosti za dijagnostiku ovakvih ozleda i ima sanse da se psu pomogne ali to mora da se uradi ODMAH!

Domaca neuro hirurgija je nazalost jos uvek nezrela. Pas nemoze da hoda zato sto mu kicmena mozdina neprovodi signale. To moze biti zato sto je prekinuta (komadicima smrskanog prsljena) ili zato sto je doslo do kompresije. Ako pas ima percepciju duboke boli moze se uraditi snimak magnetnom rezonancom (da u BG ~20,000) kojim se utvrdjuje kako i zasto je doslo do obstrukcije i dali vredi operisati. Ako se radi o kompresiji moze da se radi operacija ali ponavljam da licno smatram da je to ipak bolje raditi u inostranstvu. Takodje postoje tretmani (ne hirurski) koji sprecavaju odumiranje nervnih celija i pojacavanje njihove propustljivosti ukoliko postoji kontinuitet u kicmi. PEG, 4AP. PEG se administrira u roku od 48h posle povrede i smanjuje odumiranje nervih celija cak do 50%. 4AP povecava provodljivost signala i moze da se uspesno administrira i godinama posle povrede ali kompresija mora biti odklonjena.

Eto to je to za sada, nadam se da ce informacije nekome biti od koristi. Za sve ostalo obratite mi se na PM.

Pozdrav,
Vlada
 
4. Ukoliko pas nije u bolovima njegov hendikep ne predstavlja ogroman problem posto kod pasa ne postoji psiholoski aspekat istog. Naime psi se nestide svog hendikepa a puno njih nisu ni svesni da su hendikepirani.
.............................................................

ovo me i raduje...da bar u nesreci koja ih je snasla NE PATE
 
Ne znam preko koga udomljavate Garija, ako ide preko Kristine, verujem da će se naći novac za analize! Neće valjda problem predstaviti tih 15000 ? On je pas isključivo za stan,kuću i 24 satnu pažnju! Što se tiče dubka problem je rešen, a mogli bi da pitamo ( sad sam se setila) na blogu B92 čovek koji je usvojio Mašu pravio je kolica...Pogledaću sutra sad ne mogu nikako!
 
Ne znam preko koga udomljavate Garija, ako ide preko Kristine, verujem da će se naći novac za analize! Neće valjda problem predstaviti tih 15000 ? On je pas isključivo za stan,kuću i 24 satnu pažnju! Što se tiče dubka problem je rešen, a mogli bi da pitamo ( sad sam se setila) na blogu B92 čovek koji je usvojio Mašu pravio je kolica...Pogledaću sutra sad ne mogu nikako!

Jel to problem resen kao sto je bilo reseno placanje operacije kod Vlade?? Kako si rekla tih 15000 kao da si rekla "pa nije valjda problem dinar i po!!"
 
Cao Drugari,

Evo par saveta i od mene:

1. Kod povreda kicme bilo kakve intervencije moraju da se rade u sto kracem roku. Bez obzira sto ce pas biti zbrinut treba iscrpeti sve mogucnosti ODMAH!

2. Neuzdajte se u misljene samo jednog veterinara, pa cak ni Vlade. Vlada je uzasno zauzet i nemoze da posveti vreme koje je potrebno da se odradi dijagnostika ovakve povrede. Iskreno, par puta sam se veoma razocarao u njega, isto kao i u sve druge veterinare, dakle nema svete krave! :)

3. Kolica se koriste iskljucivo na otvorenom i iskljucivo uz nadgledanje vlasnika. Psu treb oko 6 meseci da nauci da koristi kolica, do tada ce mu i najjednostavniji manevri kao sto je okretanje, zaustavljanje itd biti problem. Pas nemoze da sedne i legne u kolicima. Kolica u beogradu kostaju oko 250 EURa i prave se po porudzbi.

4. Ukoliko pas nije u bolovima njegov hendikep nepredstavlja ogroman problem posto kod pasa nepostoji psiholoski aspekat istog. Naime psi se nestide svog hendikepa a puno njih nisu ni svesni da su hendikepirani.

5. Hendikep predstavlja najveci problem vlasniku koji mora da cisti za psom i da se brine o eventualnim komplikacijama koje mogu da prate paraplegiju. Treba raditi vezbe istezanja zadnjih nogu kako bi se umanjila atrofija misica i pospesila cirkulacija.

6. Pas je srecan kad ima hranu vodu i drustvo! Nikako ga netreba uspavljivati!

7. Da bi pas paraplegicar bio udoban potrebno mu je obezbediti kucni smestaj. Ako nije u stanju da kontrolise besiku mora da nosi pelene. Pelene za bebe (ala Pampersi) su OK samo se napravi rupica za rep. U suprotnom puzanje po podu / betonu / asfaltu ce doprineti dodatne ozlede koze kao i urinarne infekcije.

8. Za ostale koji naidju na ovu temu...U srbiji postoje mogucnosti za dijagnostiku ovakvih ozleda i ima sanse da se psu pomogne ali to mora da se uradi ODMAH!

Domaca neuro hirurgija je nazalost jos uvek nezrela. Pas nemoze da hoda zato sto mu kicmena mozdina neprovodi signale. To moze biti zato sto je prekinuta (komadicima smrskanog prsljena) ili zato sto je doslo do kompresije. Ako pas ima percepciju duboke boli moze se uraditi snimak magnetnom rezonancom (da u BG ~20,000) kojim se utvrdjuje kako i zasto je doslo do obstrukcije i dali vredi operisati. Ako se radi o kompresiji moze da se radi operacija ali ponavljam da licno smatram da je to ipak bolje raditi u inostranstvu. Takodje postoje tretmani (ne hirurski) koji sprecavaju odumiranje nervnih celija i pojacavanje njihove propustljivosti ukoliko postoji kontinuitet u kicmi. PEG, 4AP. PEG se administrira u roku od 48h posle povrede i smanjuje odumiranje nervih celija cak do 50%. 4AP povecava provodljivost signala i moze da se uspesno administrira i godinama posle povrede ali kompresija mora biti odklonjena.

Eto to je to za sada, nadam se da ce informacije nekome biti od koristi. Za sve ostalo obratite mi se na PM.

Pozdrav,
Vlada

Cao Vlado
Od povrede Garija je proslo vec mesec dana tako nesto. Sto se tice Vlade ja mu verujem 100% jer je on spasio mog kera operacijom, kad su svi ostali lupetali gluposti on je rekao.. Slusaj tvoj pas mora da se operise sad ovog trenutka ili ce umreti! Ja sam mu rekao ok operisi ga u tvojim je rukama i hvala bogu da ga je operisao pa je preziveo. Za Garija je rekao da je operacija veoma rizicna i da postoji 10% sanse da operacija uspe, pa ako hoces da prihvatis rizik molim lepo.
A reci mi molim te gde da se obratim za ta kolica, procitao sam da si napisao da ih neko pravi za 250 eura?
 
ljudi moji.cekajte.
zar nije komplikovano da neko ovde napamet pravi kolica i uzima tolike pare pa da s esalju da se meri,da ne odgovara..sneza ce da se raspita kod nje da neko to odradii da moze odmah na gariju da proba i meri.
 
IMAM JEDNO PITANJE..OD CEGA SE PRAVE TA KOLICA....

jel od drveta..jel tp toliko komplikovano napraviti...

imam mnogo stolara u mom kraju..moyda bih nekog uspeo da ubedim ako bi postojao nacrt i mere....

nemoguce da toliko kosta...mozda u BG...

pa kod vas i metar drva za ogrev sam čuo da kosta (KO KUPUJE) oko 60 ili 70 E.
kod mene 30 sa sve prevozom....
 
aman milice pa rekla sam ti sve..vidis da sam zahvalila dabapas na voznji.ljudi su devojku i dovezli i odvezli nazad u pozarevac tj mesto pored pozarevca..gari je tamo.i ceka udomljenje ili kolica..ili oba..

pajce milica je postavila linkove klikni i videces celu semu pravljenja kolica
 
Cao Drugari,

Mislim da Gariju trenutno nisu potrebna kolica niti da ce mu ista pomoci. Njemu sada pod hitno treba kucni smestaj, i to je trenutno najbolji nacin da mu se pomogne. Ponavljam, kolica se koriste samo za vreme setnji. On nemoze da sedne i legne dok je u kolicima. Prvih sest meseci kolica se koriste po 10 - 15 - 20 minuta na dan. Njegovo "bauljanje" mozda izgleda tuzno ali verujte mi da njemo mnogo nesmeta. Moj savet je da zaboravite na kolica i preusmerite napore da druge, bitnije svari.

Sto se tice veterinara, treba odraditi test refleksa i percepcije duboke boli. Ako postoji percepcija duboke boli onda treba otvoriti pitanje dalje dijagnostike (magneta) i ko ikako moze da plati za sve to, i ako magnet pokaze da je kandidat za hirurgiju dali je moguce nabaviti sredstva za operaciju. Obratite mi se na PM ako zelite kontakt prakse koja se bavi iskljucivo neurologijom. Nezelim da ih reklamiram niti da ih preporucujem celom internetu posto imam veoma malo iskustva s anjima.

Nemozete ocekivati od veterinara opste prakse da se razume u ovu tematiku. Isto kao sto nebiste operisali slepo crevo kod ocnog lekara pa makar on bio Vlada Antic :)

Evo informacija o kolicima:

Ukoliko je pas manjeg do srednjeg rasta kolica se prave od aluminijumskih cevi. Te cevi se savijaju posebnom masinom koju imaju samo pojedini servisi za Bicikle. Potom se spajaju i na njih se montiraju tockovi, 'gace' itd. Ako nadjete nekog sa masinom za savijanje mozete sve da zavrsite sami i uz pomoc limara / servisa za bicikle za manje pare. Ipak ima to dosta caka. Treba znati kako da se podese dimanzije itd i do kakvih kvarova obicno dolazi itd.

Cena od 250 EUR je u ponudi jednog Boska koji ima servis za bicikle i koji je pravio vise ovakvih kolica. Pravi ih po uzoru na slike sa interneta. Nemogu trenutno da nadjem njegov broj ali ga definitivno imam pa cu nastaviti pretragu. U medjuvremenu probajte Google, ja sam ga tako i nasao.

Pozdrav,
Vlada
 
Vlado, jeste li vi postali na bloguB92?
Devojka kod koje je pas nema mogućnosti za bilo šta drugo nego za njegovo održavanje u životu.Ako ćete moje iskreno mišljenje, ostavite svaki dinar za pansion,a sve ostalo će dobiti u porodici gde će biti udomljen.Takva udomljenja u inostranstvu su postala tradicija i ljudi koji ih uzimaju zaista čine sve da im olakšaju život!
 
Bas bi voleo da vidim jednog psa kojeg je udomila inostrana porodica, vec po tradiciji, (brate mi ne znamo sta cemo sa lutalicama a oni vec imaju tradiciju udomljavanja i to inostranih pasa).
Devojka je odlucila da ne zeli psa da udomi ni u kakvoj inostranoj porodici (sto je pod velikim znakom pitanja gde taj pas uopste zavrsi), nego cemo naci kod nas u nasoj zemlji nekoga ko ce ga uzeti.
I nemoj opet da mi spominjes Kristinu i "Neće valjda problem predstaviti tih 15000 ?" i ostale sarena laza price, jer sam bio licno prisutan kad je Vlada rekao da pojma nema ni za kakvu Kristinu i da ga niko nije zvao u vezi operacije i placanja!!!
 
Bas bi voleo da vidim jednog psa kojeg je udomila inostrana porodica, vec po tradiciji, (brate mi ne znamo sta cemo sa lutalicama a oni vec imaju tradiciju udomljavanja i to inostranih pasa).
Devojka je odlucila da ne zeli psa da udomi ni u kakvoj inostranoj porodici (sto je pod velikim znakom pitanja gde taj pas uopste zavrsi), nego cemo naci kod nas u nasoj zemlji nekoga ko ce ga uzeti.
I nemoj opet da mi spominjes Kristinu i "Neće valjda problem predstaviti tih 15000 ?" i ostale sarena laza price, jer sam bio licno prisutan kad je Vlada rekao da pojma nema ni za kakvu Kristinu i da ga niko nije zvao u vezi operacije i placanja!!!

evo ja bih ti vrlo rado postavila slike par pasa koji su udomljeni u inostranstvu,znaci slike kod nas i posle nekog vremena kod njih ali taman kad sam htela da ih nakacim setila sam se da ,kako ces ti znati da je to u inostranstvu?? slika u kuci ...mozda je i ovde napravljena?! ja znam da je tako...ako neces verovati nekom na rec kako mozes da verujes slici....??
 

Back
Top