hypothermia kod male dece?

dr:
Ne znam sta vi podrazumevate pod hipotermijom,morate da kazete koja je to temperatura i da li ima jos koji simptom pride.

Obzirom da ovo pitam u ime osobe koja nema pristup internetu i koja ne zivi u mojoj blizini, ne mogu odmah da dam sve detalje jer ih i ja saznajem usput.

Elem, za sada znam da temperatura deteta padne na oko 35 stepeni i praceno je nesvesticom. Prvi put kada se to desilo temperatura deteta je toliko opala da je prakticno prestalo da dise. Tada je naravno odneseno u bolnicu. Ta dijagnoza se nalazi na nekom od nalaza. U bolnici je bilo nekoliko dana, radjene su analize ali je vrlo brzo pusteno kuci.
Posle toga, to se desilo vise puta ali nikada tako drasticno.
Izmedju ostalog znam da je takodje dijagnosticirano da dete ima vise vrsta anemija, prosiren zeludac, da je imalo kamen u bubregu, takodje ima i rahitis, povecan hemoglobin i jos ponesto ali generalno lekari uopste ne znaju sta je svemu tome uzrok. Meni je sve to nekako cudno da se desava tako malom detetu.
Trazila sam da mi daju malo vise konkretnijih informacija i trebalo bi sutra da mi posalju i tacniji opis dijagnoza/simptoma.
Za sada mogu samo toliko da napisem, kada saznam vise napisacu. Ne znam da li bar na osnovu ovih informacija mozete izvuci neki zakljucak.
Hvala unapred na bilo kakvim informacijama.

P.S Sve ovo se desava u Beogradu.
 
E ako se to desava u Beogradu i ne znaju sta je sa detetom onda ni ja ne znam.Imamo 2 vrhunske decije klinike gde stvarno rade strucnjaci svetskog glasa sto se tice pedijatrije.
Ako nesto uspem da nadjem vezano za moguce uzroke ja cu vam napisati.
 

Back
Top