Ima li ovde ljubitelja avantura...

E bas mi je drago da nisam jedina osoba u ovoj drzavi koja voli avanture. Ovaj forum me uvek iznervira zbog toga. Inace za vas koji zalite za pravim point&click avanturama probajte Syberiu - upravo je izasao nastavak. Igra je fenomenalna.
 
IZASLA JE NOVA SYBERIA?????? DO JAJA!!! ( da prostiiite na izrazu, od uzbudjenja propsovah!!! )
Klasici... A The Longest Journey? Runaway - A Road adventure? Monkey Island... Woowwww... Larry je urnebesan. Obozavam avanture! Pored njih moze jos koji Sims da se provuce ( dobro... svi delovi Simsa, priznajem :) ), ali ovo... Syberia je TAKO DOBRA IGRICA!!! A BROKEN SWORD??? Nemojte da mi Broken Sword zaboravljate!!! MMMMMM... Igrala sam sve sve i Maxa i sve, jao kako volim p&c avanture!!!!!!!!
( Sto sam ovako srecna sad da me neko pita, ne bih znala da kazem... :D ) Kakva je nova Syberia?
 
Svaka avantura koja izadje iz Lucas Arts-a je k'o melem na ranu svim 'avanturistima'...

I dalje smatram za najbolju avanturu svih vremena Indiana Jones & The fate of Atlantis ...

Ako bih redjao po licnom utisku, lista bi izgledala ovako:

1. Indiana Jones & The fate of Atlantis
2. Grim Fandango (jedina avantura koja stvarno vredi preporuke a nastala je u proteklih 5-6 godina)
3. The Secret of Monkey Island II - LeChuck's Revenge
4. Dark Seed II (i ako nije najbolja, ovo morate odigrati... grafika za ono vreme je bila 'izmisljena'!)
5. Indiana Jones & The last crusade
6. Leisure Suit Larry VII - Love For Sail
7. Discworld II - Morality Bytes! / Missing, Presumed...?
8. Broken Sword I - The Shadow of the Templars
9. Little Big Adventure II - Twinsen's Odyssey
10. Little Big Adventure I - Twinsen's Adventure

Koju god da odaberete od ovih, obecavaju sate i sate zabave i glavolomki ;)

A posto su uglavnom zastarele, nisu ni tako skupe...
 
Kad_LupimLupim:
DJ_MaRe:
kako to da niko ne pominje MYST, ili URU... ako hocete avanturu, to je prava stvar...
Zato sto se ovde ne prica o tom tipu avantura (to su logicke avanture) nego o Poin&Click kao sto je Syberia koju si igrao.
jok vala, naslov topica je AVANTURE... a ne poin & click avanture... ako postoji greska, nisam je ja napravio...
a ako cemo o point & click, onda su Beavis & Butthead bolestina za sebe...
 
Kuliraza, mail sam ti poslao, a Phantasmagoria 1 i 2 su horor avanture radjene u fazonu interaktivnih filmova, takozvani FMV (full motion video). U obema je sjajna atmosfera, u jedinici vodis zenski lik koji se doseljava sa muzem u kucu pokojnog madjionicara koji je ubijao svoje zene. U dvojci si tip koji radi za neku firmu ne znajuci da se ona bavi kontaktom sa vanzemaljcima i uradjena je tehnicki mnogo bolje od keca.
 

Back
Top