Pomoc!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dr.Martens

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.718
Ovaj da...hteo bi da zamolim nekog...ako moze da mi predlozi nesto rekreacije...kako bi uspeo da izgubim na tezini i kako bi usao u bolju formu...posto sam se u zadnje vreme veoma ulenjio...i nemam pojma kako bi nesto radio da pri tome mogao da se vratim u formu u kojoj sam nekad bio:mrgreen:

U napred zahvalan...:worth:
 
ma , nadji drugara sa kime bi otiso u teretanu da ti ne bi tamo bilo dosadno da radis ..Tamo pocni sa biciklom posle malo zagrevaj trbusnjake , pa opet malo biciklo i tako da ti prodje ceo dan. Jedan dan pauziras pa sledeci pocnes opet biciklom pa malo bicepse pa ledja pa trbusnjaci pa opet malo biciklo , opet pauziras jedan dan , sledeci opet biciklo pa tricepse pa malo grudi ,opet trbusnjake i na kraju biciklo...i to je to,program odprilike za nedelju dana , Dzoging manje vise , za to su potrebni posebni vremenski uslovi,posebna odeca , posebne patike ne mozes tek tako da trcis kroz grad...msm , tako sam ja radio kad sam poceo da se tovim
 
Da ponovim, ima gomile tema otvorenih na ovo pitanje, koristite pretraživač.
Ponekad ne mogu da razumem postavljena pitanja.

Dr. Martens:
Ovaj da...hteo bi da zamolim nekog...ako moze da mi predlozi nesto rekreacije...kako bi uspeo da izgubim na tezini i kako bi usao u bolju formu...posto sam se u zadnje vreme veoma ulenjio...i nemam pojma kako bi nesto radio da pri tome mogao da se vratim u formu u kojoj sam nekad bio

Ako si nekada bio u formi i sada si van forme. Jednostavno radi ono što si radio kad si bio u formi?
Ukoliko tražiš nešto lako i moderno, gubiš svoje vreme. Naime, ukoliko si ambiciozna osoba koja obećava... Odgovoriću pa tema ide pod ključ.

Izgubiti na težini ili ući u bolju formu zahteva dosta truda sa mentalne strane, takođe i sa fizičke.
Prvi korak ka tome je da individualac shvati šta želi. Drugi korak je da shvati šta je potrebno i koju cenu treba da ''plati'' da dobije to što želi. Treći korak je da što više bude zauzet da bi ''otplatio'' tu cenu, da bi dobio ono što želi. Izgleda poprilično jednostavno zar ne?

Postoji jedna caka što se tiče totalnog bez-povratnog mršavljenja (mislim kada jednom uđeš u formu, da budeš u njoj dok bukvalno ne napustiš ovu planetu). ali samo 10% ljudi je poznaju, a 2% ljudi je priuštavaju. Nije samo stvar rekreacije, već i discipline, navike, razmišljanja. Moraš totalno da promeniš svoje mišljenje o hrani i način na koji je konzumiraš, dok god to ne uradiš samo ceš se zavaravati.

Kada me ljudi pitaju kako da smršaju, obično im dam kratka 5 saveta. I ova kratka 5 saveta su im donela više beneficija nego čitanje nekoliko fitness knjiga i slušanje ostalih glupih mišljenja bazirano na tuđem iskustvu i tradiciji.

1. Izbaci rafinisano brašno zauvek iz života (hleb, kifle itd)
2. Izbaci totalno iz ishrane beli rafinisan šećer zauvek iz života (slatkiši, čokolada itd)
3. Povećaj unos voća, riba, mleka, sira. Potrudi se da svaki dan pojedeš neko voće (što više to bolje).
4. Peci hranu na maslinovom ulju, ceo život (hladno ceđenom ulju aka cold press virgin oil)
5. Uradi svaki dan nešto, ceo život (trči 30 - 40 minuta) jer je trčanje najbolje za skidanje kg i celokupno zdravlje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top