Problem sa startovanjem nove konfe

CAPSLOCK

Zainteresovan član
Poruka
210
Nedavno sam sastavio novu konfu:

GeForce 9800GT
Intel Core 2 Duo E7200
DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL
2x 1Gb DDR2 800Mhz
Chieftec 500W PSU

Kada sam pokušao da uključim PC , radio je na 5 sekundi i odma potom se ugasio , ostao ugašen neke 2 sekunde i ponovo se upalio na 5 itd itd...
Sad prvo što mi je palo na pamet je da nisam neku komponentu dobro namestio ili da se CPU pregrejao pa je matična ugasila PC da bi sprečila oštećenje ali proverio sam sve 5 puta cooler je dobro namešten kao i sve ostalo..

Ne verujem da je u pitanju napajanje (osim ako ga nisam kupio pokvareno) , 500W bi trebalo da bude i više nego dovoljno..

E sad palo mi je na pamet da pokušam da pokrenem matičnu samu , bez ičega na njoj i umesto pištanja koje sam trebao da čujem usled nedostatka procesora/memorije/grafičke nije se čulo ništa , nego se desilo isto ono što se desilo dok su sve komponente bile priključene ..PC bi se uključio na 5 sekundi , isključio na 2 sekunde ponovo bi se uključio itd itd...

Neko mi je predložio da flashujem bios zato što navodno matična ne bi trebala da radi sa tim procesorom ukoliko sam je dobio sa starijiom verzijom biosa ali ako se restartuje sve posle 5 sekundi čak i bez procesora mora da je nešto drugo u pitanju...

Jedino što mi pada na pamet je da zemenim matičnu (uzeo sam je juče) za neku drugu ili da menjam napajanje , ali stvarno nemam ideju u čemu može biti problem a ne bi još da nosim sve u servis...

Napajanje je takođe novo kao i sve ostalo tako da je sve pod garancijom ..jedino je kućište zajedno sa konektorima dosta matoro ali lepo radi sa mojom starom konfom tako da sumnjam da je do toga..

Ima li neko ideju u čemu može biti problem?:???:

P.S. bio sam ekstra pažljiv sa rukovanjem matične i statičkim elektricitetom kao i kratikim spojevima sa kućištem :roll:
 
Mislim da nije do napajanja,vjerojatno ti nesto od komponenti nije dobro ubodeno u plocu posto ona kad se upali provjerava jedno po jednu komponentu:procesor-memorija-graficka-disk, nesto od toga nije ili dobro ubodeno u leziste ili je ne ispravno...
Povadi jedno po jedno i ponovo pazljivo ubodi...
 
Izlgeda da matična ne podržava taj procesor tako da ću ili menjati matičnu/procesor ili pokušati da flashujem bios..Tačnije odneću sutra u servis pa neka oni vide šta tačno nije u redu:mrgreen:
Mada sam prilično siguran da je procesor (odnosno matična koja ga ne podržava) u pitanju..
 
Da ipak je bio problem u biosu , zapala mi je matična sa verzijom biosa koja ne podržava 45nm procesore.
Danas sam odneo do servisa da mi flashuju bios (besplatno) i evo sad sve radi kao podmazano :mrgreen:

Jedino što me brine je temperatura chipseta koja se kreće od 44C (idle) do nekih 50+ kada igram nešto tipa Crysis (na high detaljima) , valjda je to u granicama normale..
Za svaki slučaju kupiću dodatne fanove za kućište uskoro :)
 
Da ipak je bio problem u biosu , zapala mi je matična sa verzijom biosa koja ne podržava 45nm procesore.
Danas sam odneo do servisa da mi flashuju bios (besplatno) i evo sad sve radi kao podmazano :mrgreen:

Jedino što me brine je temperatura chipseta koja se kreće od 44C (idle) do nekih 50+ kada igram nešto tipa Crysis (na high detaljima) , valjda je to u granicama normale..
Za svaki slučaju kupiću dodatne fanove za kućište uskoro :)

Nece crci al ja bih provetrio to kuciste malo
 

Back
Top