Razbijanje fajla?

thebeast

Zainteresovan član
Poruka
147
Recimo, ako imam neku igricu ili neki fajl od 5 GB ili vise,
naravno to ne mogu da narezem na DVD CD od 4.7 GB,
pa me interesuje da li neko zna kako ili pomocu kog programa da "razbijem" taj fajl na dva manja???
 
Mozes preko winrar-a da napravis arhive po 100MB pa da narezes na 1 DVD koliko moze pa na drugi onoliko koliko ti fali do kraja.Kada sve to kopiras na Hdd sve ponovo unrarujes i eto ti fajla od preko 5 GB.
 
Poslednja izmena:
Mozes sa winrar-om da podelis na koliko hoces delova. ;) A imas i jos goimlu slicnih programa.
Uglavnom pocnes pakovanje i u prozorcicu pronadjes "split to volume,bytes" ukucas recimo 4 294 967 296. To bi bilo 4 GB,a cifra nije okrugla jer je jedan gigabajt 1024 megabajta. Isto vazi i za kilobajt i bajt. ;) Ti treba da ukucas koliko bajta. ;)

btw da bi izbegao sporo pakovanje "Compression method" stavi da bude "store".

edit: pretekao me malo nozzlezator :D
 
Poslednja izmena:
OKey, hvala vam momci za ovo !

A jel mozete da mi kazete taj neki od ostalih programa, a gde ne mora da se koristi kompresija, tj.rar,zip...i sl....?


____________
Prve 3 poruke ti se moderišu, što znači da se neće odmah pojaviti čim ih pošalješ, sve dok ih moderator ne odobri! ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
I sa winrar-om si izbegao kompresiju ako stavis na "store". On ce prakticno poceti kopiranje fajla na drugo mesto i kada dostigne velicinu koju si ti zadao zavrsice i poceti sledeci fajl.
Ceo postupak traje odprilike kao kopiranje sa jednog mesta na drugo.

Mozes da probas i sa HjSplit. Ali u sustini sve je to isto...
 
Recimo, ako imam neku igricu ili neki fajl od 5 GB ili vise,
naravno to ne mogu da narezem na DVD CD od 4.7 GB,
pa me interesuje da li neko zna kako ili pomocu kog programa da "razbijem" taj fajl na dva manja???
Najbolji program u tu svrhu je VIRTUAL DUB! :ok:

Vec je bila tema o tome, pogledaj i procitaj sadrzaj na sledecem linku.
http://forum.krstarica.com/threads/226909
 
Poslednja izmena:

Back
Top