MMA SECUTOR TEAM & BJJK BEOGRAD

FILA Otvoreno prvenstvo Mađarske u Grapplingu 2009.



U Budimpešti, 21.11.2009. održano je "Prvo otvoreno prvenstvo Mađarske u Grappling-u" , pod okriljem svetske rvačke federacije FILA.

Veoma dobro organizovano međunarodno takmičenje, na kojem je učestvovalo 11 zemalja. Srbiju je predstavljala mala ekipa, od dva takmičara.

Članovi tima su bili:

1. Aleksandar Milićević - kategorija do 66 kg
2. Srđan Klisarić - kategorija 120kg

Koliko članova - toliko i medalja, bio bi najkraći izveštaj!

 



Aleksandar Milićević je osvojio 1. mesto u kategoriji do 66kg.

U prvom kolu protivnik mu je bio veoma dobar hrvatski takmičarem - Petar Mrazović. Aleksandar je pobedio ubedljivom poneskom razlikom, ali za mladog Hrvata još će se čuti jer je pokazao da je već sada dobar borac.

U polufinalu Aleksandar je imao i najtežeg protivnika. To je bio prošlogodišnji FILA vicešampion sveta Španac - Zapater Jose "Titin". Odlična borba, Španac obara Aleksandra na double leg, pokušava da prođe gard. Ne uspeva u tome i upada u pokušaj triangla. Titin uspešno izlazi, ali opet ne uspeva da prođe gard i vrlo brzo Aleksandar mu ponovo plasira pokušaj trinagla iz garda. Tokom dalje borbe, Aleksandar dolazi u mount i dalje pokušavajući da završi triangl. Nakon žestoke borbe -sledi završnica. Titin predaje, ali sudija to ne vidi, a Aleksandar ga ne pušta. Srećom sudija je prekinuo na vreme. Španac je malo ljut, ali sportski čestita...Inače Zapater Jose "Titin" je jedan od poznatijih španskim MMA boraca. Radi za M-1


Finalnu borbu Aleksandar radi sa Mađarem - Marton Tamasom (koji je u četvrtfinalu pobedio Rumuna - Serafim Stefanova, a u finalu giljotinom onesvestio Španca - Civena Jevar Albert, pa su ga vraćali iz "zemlje snova"). Marton Tomas je već jednom gubio od Aleksandra pre par godina u Novom Sadu. Tomas je dosta napredovao tokom ovih godina. Ipak ishod je bio isti kao i pre. Pobeda Aleksandra , sredinom runde, završnicom - leg lock.





 


Srđan Klisarić je osvojio 2. mesto u apsolutnoj kategoriji.

Do finala je pobedio - Rumuna, Švajcarca i Hrvata. Borbu u finalu je izgubio od mađarskog takmičara.







 
Izvini sto ti teka sada odgovaram. Nisam jako dugo bio na Forumu.

Sto se tice akcenta borenja u MMA, on je raznolik. Uglavnom se koncipira prema sklonostima borca. Segment u kojem je najbolji se tada i favorizuje. Ukoliko je udarac bazirace se sto vise na borbi u stojecem stavu, ako je parteras pokusavace da sto pre uvede protivnika u parter. Ipak statisticki gledano znatno veci procenat pobeda je u parteru, pa je samim time i parterna borba najznacajniji deo MMA borenja.
 
Izvinjavam se gospodine "brownbjj" sto tek sada odgovaram.

Po nicku bih rekao da poznajete BJJ? Ako ga poznajete onda je Vase pitanje dosta cudno - zar nije Grappling BJJ NO GI ili u prevodu brazilski Jiu-Jitsu bez kimona? Ili smatrate da je on neki drugi sport?

Drugo vidim da delite savete u okviru naseg kluba, a niste clan naseg akademije. Da li ste dolazili kod nas na treninge ako vec znate da mi ne radimo kimono ili Vase prisustvo ovde ima neku drugu pozadinu?

Sto se tice odgovora na pitanje "savladavanja urodjenog straha od tuce". Prvo ne znam da postoji takav urodjeni strah. On je individualan kod svakog coveka. Naravno da treniranje borilackih sportova pojacava samopouzdanje, ali ta teorija o treniranju u kimonu je smesna. Borilacki sport no.1 je MMA, a on nema nikakve veze za kimonom - da ima borci radili meceve u kimonima. To je davna proslost. MMA borci danasnjice su vrhunski u svim segmentima borenja - udarci, rvanje i Grappleri (ili BJJ - naglasavam BJJ jer bi po doticnom gospodinu BJJ bio izostavljen iz MMA arsenala,a to je veliko nepoznavanje istorijata nastanka Vale Tudo ili MMA).

Dakle moj odgovor na pitanje jeste - treniraj ono sto volis i istraj u tome. Nemoj razmisljati o TUCAMA!
 
Mislim da je kimono izbacen iz MMA bas zato sto je davalo prednost onome ko ga nosi...Ispravite me ako gresim...Mislim da je nosenje kImona "faul" u mma.
U nekim organizacijama je valjda jos uvek dozvoljeno nosenje Kimona.
Takimcar sa kimonom opasniji od onog bez kimona.Lakse je zadrzati hvat, mozes iskoristiti kimono za davljenje ili kontrolisanje protivnika itd.
 
Gospodine Vuce ja sam braon pojas od Bruna Fernandeza u Kanada gde trenutno zivim.Kimono sam reko zato sto niste jedini koji tako reklamira klub,nije bilo nikakve ./pozadine / i nista lose.U vas klub je trenirao jedan moj drugar u Studenski grad.Vidim da ste veoma svadljivi i cinicni i veliki reklamer sto mi je i drugar reko..Nisam znao da je ovo stranica samo za vas klub tako da vise necu pisati ovde.
 
Gospodine Vuce ja sam braon pojas od Bruna Fernandeza u Kanada gde trenutno zivim.Kimono sam reko zato sto niste jedini koji tako reklamira klub,nije bilo nikakve ./pozadine / i nista lose.U vas klub je trenirao jedan moj drugar u Studenski grad.Vidim da ste veoma svadljivi i cinicni i veliki reklamer sto mi je i drugar reko..Nisam znao da je ovo stranica samo za vas klub tako da vise necu pisati ovde.

Gospodine "braon pojas" procitao sam vase dosadasnje postove ovde na Forumu, pa sam zato i rekao o Vasoj pozadini. Necu Vas komentraisati osim da mi je veoma drago sto se o meni prica po citavom svetu, pa i kod Vas u Kanadi :))) Ovim je moja bilo koja replika vama zavrsena!
 
Milićević Aleksandar ucestvuje 31.01.2010. na World Professional Jiu-Jitsu Cup 2010 North America -Boca Raton, FL, USA.



Ovo su kvalifikacije za World Professional Jiu-Jitsu Cup 2010, Abu Dhabi koji ce se odrzati 15-16-17.04.2010 U Abu Dhabi-ju.

Inace Aleksandar Milićević se nalazi na sportskom usavrsavanju u USA, gde ce boraviti od decembra 2009 do juna 2010. Trenutno trenira u Pablo Popovitch Center - Florida, USA




Kevin Albertini - Aleksandar Milićević - Pablo Popovitch
 
Poslednja izmena:
Aleksandar Milićević je 31.01.2010. učestvovao na "World Professional Jiu-Jitsu Cup Abu Dhabi 2010 - North America" - Boca Raton, FL, USA, kao član Pablo Popovitch Team

U kategoriji -73kg osvojio je 1.mesto

U apsolutnoj kategoriji osvojio je 2. mesto


Imao je ukupno 8 borbi (4 u kategoriji do 73kg i 4 u apsolutnoj kategoriji)
 
Poslednja izmena:


Na "NAGA 2010 DOLLAMUR GRAPPLING CHAMPIONSHIP" - Will Rogers Coliseum, Fort Worth, Texas, USA, koji je 20.02.2010.organizovala North American Grappling Association (NAGA), Aleksandar Milićević je učestvovao u obe discipline Gi&NO GI.

Milićević je osvojio DVE ZLATNE MEDALJE.

U svojoj kategoriji je bio prvi i to u obe discipline GI & NO GI
 

Back
Top