"Zeitgeist"- ili- relativizovan pogled na duhovnost i politiku

jeste, za vas neznalice

nas, koji znamo nesto o tome, takve gluposti mogu samo da nasmeju

plitak si, neznalica i naseo si...tvoja stvar

cuj, dokazima :hahaha:

mozda mogu da uvere ljude kao sto si ti, apsolutne neznalice

Da li sam ja neznalica ti to tesko mozes da znas;)

Pre bih rekao da si ti neznalica........jedini ko je neznalica ovde vidim da si ti :rtfm:

O tome koliko sam ja plitak,malo bolje znam od tebe kao i vise knjiga o tome koje sam procitao deceniju pre ovoga filma........ne pricaj o necemu u sta se ne razumes ama bas uopste :mrgreen:
 
Апсолутно ниси у прауу, отвори египатску митологију и јасно можеш видети да Хорус ратује против Сета као најстарији син бога Ра(а не Ре како си написао)ако се не варам.

Nebitne sitnice.......bitno je da je dosta toga uzeto iz drugih religija,najvise iz egipatske........ali 90% hriscanstva je postojalo pre njega u nekoj drugoj veri.......
 
Апсолутно ниси у прауу, отвори египатску митологију и јасно можеш видети да Хорус ратује против Сета као најстарији син бога Ра(а не Ре како си написао)ако се не варам.

Re je strucan naziv...idi na filozofski fakultet, odeljenje za bliskoistocnu arheologiju pa proveri...

Horus ratuje protiv Seta ali se to ne odnosi na izlazak Sunca

Naime, Re svako vece seda u svoju barku i krstari podzenim svetom obasjavajuci duse mrtvih i jos ponesto...kada zavrsi plovidbu, svakog dana Re se mora boriti sa zmijom Apep iz praiskonske vode Nun ciji je cilj da proguta Sunce i obavije svet u vecnu tamu....svaki novi izlazak Sunca simbolizuje jos jednu pobedu Rea protiv Apep...to je ukratko
preporucujem knjigu
"the cult of Ra" od S. Quirka (http://www.ucl.ac.uk/archaeology/staff/profiles/quirke.htm)
nije enciklopedija vec naucna knjiga

E sada Horus i Set

To je mit iz poznijeg doba, srednjeg carstva ali se mit zapravo odnosi na neke dogadjaje i ranodinastickog perioda.
Horus i Set se zaista bore medjutim, ovde je Horus vodjen osvetom jer mu je Set ubio oca...koji nije Re vec Oziris u ovom slucaju
 
Ево што нађох из прве руке у википедији

Sve je to tacno sto si napisao, to mozes potvditi i u mojoj poslednjom poruci. Ali u zeitgeistu se zapravo govori o borbi izmedju 2 bozanstva oko izlaska Sunca...u toj prici su glavni protagonisti Re i Apep(Apepi) a u onoj drugoj borbi su Horus i Set ali razlozi za borbu su posve drugi.

Set je bio patron nome Nubt
Horus patron Hierakonpolisa
Oziris patron Abadije(Tiniskog kraljevstva)

Izvesno je da su u jednom trenutku ove tri najmocnije gornjeegipatske nome povele rat oko moci...Nubt je sravnjen sa zemljom sto se jasno vidi u arh. slojevima dok Abadija i Hierakonpolis(Nekhen) nastavljaju da cvetaju ...to je ono : "У прединастичко доба постаје заштитник Горњег Египта, па се борба између Хоруса и Сета узима као опис сукоба за уједињење и доминацију над читавом долином."
 
ovo je iz filma :

Horus bi svakoga jutra dobijao bitku protiv Seta
dok bi uveče Set pobeđivao Horusa i slao ga u podzemni svet.



zamenite Horus sa Re
i Apep sa Set
i dobijate istinu

oni su zamenili protagoniste kako bi slozili pricicu

Samo, Set nije pobedjivao Horusa vec je smena dana i noci objasnjena na posve drugi nacin.
apep2.jpg


Evo ga....Re u obliku divlje macke(takozvana "macka Heliopolisa"-grada Sunca) ubija Apepa
 
Što se tiče vere ovaj film pokazuje koliko su ljudi na zapadu totalno otupli u moralu...
Mogu da pričaju šta hoće ali ako odbace Boga i prihvate gluposti iz ovog filma ljudski život će se svesti na put između dve bolnice, u jednoj se rađaš, a u drugoj umireš...
znači život je u stvari smrt po njima i smrt vlada nad životom i ti MORAŠ da umreš...

Treba da je sramota Svakog Srbina koji je odbacio Boga svoga Isusa Hrista, i prihvatio zapadnjačke trule materijalističke ideje i idole...Sličnosti koje postoje u paganskim kulturama nisu ništa drugo, nego jedan i bedan pokušaj da se kopira Bog, a onaj ko poznaje Sveto Pismo , zna da postoji neko ko želi biti iznad Boga od kako postoji svet, znaće na koga se odnosi SVA paganska božanstva.

IMA LI KOD VAS LJUDI ONIH KOJI MISLE DA JE ISTOČNJAČKI SPIRITUIZAM NEŠTO ŠTO JE IZNAD HRISTA ILI IMA IKAKVE VEZE?
neka pogleda ovaj film, pa neka sudi, imate razum ljudi,
https://video.google.com/videoplay?docid=4423999519435158580

Što se tiče Novog Svetskog Poretka....to su u pravu...ali ovaj svet će da pukne...ali neće biti revolucija kao u Zeitgaistu već će se ovaj svet završiti Otkrivanjem pravog Boga i konačnim sudom. kao što u Svetom Pismu govore Prorok Danilo i Prorok Jovan.

Nekome je ovo smešno, neka se smeje...ja utičem na svoje bližnje a za svet baš ne mogu da vodim brigu, jer ima ko će o tome da brine...
Ajd' uzdravlje....
 
Što se tiče vere ovaj film pokazuje koliko su ljudi na zapadu totalno otupli u moralu...
Mogu da pričaju šta hoće ali ako odbace Boga i prihvate gluposti iz ovog filma ljudski život će se svesti na put između dve bolnice, u jednoj se rađaš, a u drugoj umireš...
znači život je u stvari smrt po njima i smrt vlada nad životom i ti MORAŠ da umreš...

Treba da je sramota Svakog Srbina koji je odbacio Boga svoga Isusa Hrista, i prihvatio zapadnjačke trule materijalističke ideje i idole...Sličnosti koje postoje u paganskim kulturama nisu ništa drugo, nego jedan i bedan pokušaj da se kopira Bog, a onaj ko poznaje Sveto Pismo , zna da postoji neko ko želi biti iznad Boga od kako postoji svet, znaće na koga se odnosi SVA paganska božanstva.

IMA LI KOD VAS LJUDI ONIH KOJI MISLE DA JE ISTOČNJAČKI SPIRITUIZAM NEŠTO ŠTO JE IZNAD HRISTA ILI IMA IKAKVE VEZE?
neka pogleda ovaj film, pa neka sudi, imate razum ljudi,
https://video.google.com/videoplay?docid=4423999519435158580

Što se tiče Novog Svetskog Poretka....to su u pravu...ali ovaj svet će da pukne...ali neće biti revolucija kao u Zeitgaistu već će se ovaj svet završiti Otkrivanjem pravog Boga i konačnim sudom. kao što u Svetom Pismu govore Prorok Danilo i Prorok Jovan.

Nekome je ovo smešno, neka se smeje...ja utičem na svoje bližnje a za svet baš ne mogu da vodim brigu, jer ima ko će o tome da brine...
Ajd' uzdravlje....

bem ti mudžahedine..
 
to je ta "new age" religija...tzv teosofija....gde ce se tvrditi da Bog ljudima nije ni potreban i gde ce covek verovati da sve moze sam...zapravo,dopustice se "postojanje" Boga ali ne i njegova nuznost zato sto ce covek.je li,biti sam sebi dovoljan...to jest napretkom nauke i tehnologije smatrace sebe za Boga...procitaj knjigu "Cuvajte se da vas ko ne prevari(Pravoslavlje na medji milenijuma)" pa ce ti mozda neke stvari biti jasnije...


Znači, Ajnštajn je bio new age zanesenjak :lol:

Hvala za preporuku knjige, no ja knjige danas slabije čitam. Proučio sam "MNOGO" knjiga o spiritualnosti i filosofiji, što pravoslavnih, što istočnih i mnogih drugih, zato se i osećam "pozvan" da napišem ponešto na ovu temu.

Po mom mišljenju, ovaj film je film o DUHU.

A mislim da je to o čemu ti pišeš - LIČNI BOG.

Jedno je OBJEKTIVNO, drugo je SUBJEKTIVNO.

Otvorio sam čitavu temu o tome (OBJEKTIVNO, SUBJEKTIVNO) ovde, na krsti, potraži, ako hoćeš.

Evo i pesmica za tebe, ako razumeš engleski:

The Genius Of The Crowd by Charles Bukowski

there is enough treachery, hatred violence absurdity in the average
human being to supply any given army on any given day

and the best at murder are those who preach against it
and the best at hate are those who preach love
and the best at war finally are those who preach peace


those who preach god, need god
those who preach peace do not have peace
those who preach peace do not have love

beware the preachers
beware the knowers
beware those who are always reading books
beware those who either detest poverty
or are proud of it
beware those quick to praise
for they need praise in return
beware those who are quick to censor
they are afraid of what they do not know
beware those who seek constant crowds for
they are nothing alone
beware the average man the average woman
beware their love, their love is average
seeks average

but there is genius in their hatred
there is enough genius in their hatred to kill you
to kill anybody
not wanting solitude
not understanding solitude
they will attempt to destroy anything
that differs from their own
not being able to create art
they will not understand art
they will consider their failure as creators
only as a failure of the world
not being able to love fully
they will believe your love incomplete
and then they will hate you
and their hatred will be perfect

like a shining diamond
like a knife
like a mountain
like a tiger
like hemlock

their finest art
 
Što se tiče vere ovaj film pokazuje koliko su ljudi na zapadu totalno otupli u moralu...
Mogu da pričaju šta hoće ali ako odbace Boga i prihvate gluposti iz ovog filma ljudski život će se svesti na put između dve bolnice, u jednoj se rađaš, a u drugoj umireš...
znači život je u stvari smrt po njima i smrt vlada nad životom i ti MORAŠ da umreš...

Treba da je sramota Svakog Srbina koji je odbacio Boga svoga Isusa Hrista, i prihvatio zapadnjačke trule materijalističke ideje i idole...Sličnosti koje postoje u paganskim kulturama nisu ništa drugo, nego jedan i bedan pokušaj da se kopira Bog, a onaj ko poznaje Sveto Pismo , zna da postoji neko ko želi biti iznad Boga od kako postoji svet, znaće na koga se odnosi SVA paganska božanstva.

IMA LI KOD VAS LJUDI ONIH KOJI MISLE DA JE ISTOČNJAČKI SPIRITUIZAM NEŠTO ŠTO JE IZNAD HRISTA ILI IMA IKAKVE VEZE?
neka pogleda ovaj film, pa neka sudi, imate razum ljudi,
https://video.google.com/videoplay?docid=4423999519435158580

Što se tiče Novog Svetskog Poretka....to su u pravu...ali ovaj svet će da pukne...ali neće biti revolucija kao u Zeitgaistu već će se ovaj svet završiti Otkrivanjem pravog Boga i konačnim sudom. kao što u Svetom Pismu govore Prorok Danilo i Prorok Jovan.

Nekome je ovo smešno, neka se smeje...ja utičem na svoje bližnje a za svet baš ne mogu da vodim brigu, jer ima ko će o tome da brine...
Ajd' uzdravlje....

Vidi, ja se ne smejem tom što pišeš, ali koliko sam shvatio, taj tvoj LIČNI BOG je neki Bog Srbin Pravoslavac, koji, koliko ja shvatam, u svoje kraljevstvo ne prima one koji nisu pravoslavci i sl.

Nešto slično mislim da tvrde i radikalni Islamisti za svog Boga, ili bilo koji drugi verski fanatici.

Primećuješ li SUBJEKTIVNOST u tome?

DUH, SVETI DUH, za razliku od tih LIČNIH BOGOVA je UNIVERZALAN.

Zeitgeist, Duh vremena...

I da, ja takođe verujem da će se HRIST pojaviti među ljudima.

Za mene, HRIST je Kosmički princip, PROBUĐENJE.
 
Poslednja izmena:
pa zna se da ce pre"kraj vremena" Hriscanska Crkva biti napadana ,osporavana i na kraju nadvladana....a da nije ovo mozda nagovestaj toga?

Mislim da jeste.

Dosta su pili krv!

''Не верујте мојим речима само зато што их је Буда изговорио, већ их добро преиспитајте. Будите сами себи светло''



A sada i:

CRKVENE ZAPOVESTI

1.Moliti se Bogu i slušati službu Božju svake nedelje i praznika.
2.Držati post pred Rođenje i Vaskrsenje Hristovo, pred praznik Sv, ap. Petra i Pavla, pred Uspenje Bogorodice, i svake srede i petka.
3. Sveštena lica treba poštovati.
4.Ispovedati grehe svoje i pričešćivati se u spomenute velike postove.
5.Moliti se Bogu za one koji su na vlasti.
6.Držati postove i molitve koje zapovedi episkop u vreme kakve nevolje.
7.Crkvene stvari ne upotrebljavati.
8.Svadbe ne činiti u vreme posta.
9.Jeretičke knjige ne čitati.



Primećuje neko razliku? ;)

p.s.

(Mnogo su mi "slatke" zapovesti br. 5 i 9)
 
Прилично ме је изнервирала она утопија на крају која може да постоји само у теорији.

Mislim da su ljudi danas toliko SYEBANI, da im je zbog toga jako teško objasniti da im na svetu MOŽE BITI BOLJE, da im na svetu MOŽE BITI KAKO GOD ODLUČE.

"Kriza, je kriza u svesti."
 
Poslednja izmena:
Mislim da si 100% u pravu BOG je jedan i univerzalan,nije ni pravoslavni ni katolicki ni islamski ni jevrejski,budisticki ili bilo koji drugi vec JEDAN I JEDINI,a to je upravno i bila poruka u filmu Zeitgeist Addendum,a ne nista protiv religije.....

Sam termin RE LIGIARE znači PONOVNA SVEZA.

Mislim da je cilj ovog filma upravo to – ponovna sveza ljudi sa DUHOM.

Mislim da je cilj ovog filma istinsko PRODUHOVLJENJE ČOVEKA.
 
Neko je u ranijim postovima napisao kako je Venus Projecat iz filma cista utopija.Utopija,da ali mozda samo sa ove vremenske distance,a za jedno 50-tak godina ce verovatno postati realnost,ako se pre toga svi medjusobno ne unistimo,jer kroz ljudsku istoriju sve tehnoloske stvari su za nekoga bile utopija,samo zavisi iz kod vremena se posmatra.Zar mislite da za nekoga od pre 100 godina,ako se o tome diskutovalo 3G mobilni telefon nije bila utopija (verovatno je neko rekao "Ma ajde ne *****j" kakav mobilni telefon),a evo danas je to vise neko realnost.....SVE JE MOGUCE,SAMO ZAVISI ODAKLE SE POSMATRA!!!!
 
Utopija,da ali mozda samo sa ove vremenske distance,a za jedno 50-tak godina ce verovatno postati realnost,ako se pre toga svi medjusobno ne unistimo,jer kroz ljudsku istoriju sve tehnoloske stvari su za nekoga bile utopija,samo zavisi iz kod vremena se posmatra.

Za 50, 500 ili 5000 godina - NIJE BITNO!

"Mi, vazduhoplovci duha. - Sve te hrabre ptice koje lete daleko, vrlo daleko - naravno! negde one neće moći dalje, pa će se spustiti na neki stub ili na golu stenu - i još će biti zahvalne za taj bedni smeštaj! Ali ko bi se usudio da iz toga zaključi kako pred njima više nije bilo ogromnog otvorenog prostora, kako su one letele dokle se može leteti! Svi naši veliki učitelji i prethodnici najzad su se zaustavili, i nije to najplemenitiji i najljupkiji gest kojim umor zastaje: isti će se takođe desiti meni i tebi! Ali, šta se to tiče mene i tebe! Druge ptice leteće dalje! Taj naš uvid i ta naša vera dižu se pravo uvis iznad naše glave i iznad nemoći naše glave i odatle gledaju u daljinu, vide napred jata ptica mnogo moćnijih od nas, ptica koje još streme tamo kuda smo mi stremili i gde je sve još more, more, more! - I kuda mi hoćemo? Hoćemo li preko mora? Kuda nas vuče ta moćna žudnja, ta žudnja do koje nam je više stalo nego do bilo kojeg zadovoljstva? Zašto baš u tom pravcu, zašto baš tamo gde su dosad zalazila sva sunca čovečanstva? Da li će se jednom o nama pričati da smo se i mi, ploveći na zapad, nadali da ćemo stići u Indiju ali nam je sudbina bila da se nasučemo na beskonačnost? Ili, braćo moja? Ili?"

Fridrih Niče
 
Atheist Rap - Palija

Hej! da li si svestan s.ranja koje nas obuzima?
Hej! da li želiš da se pomiriš?
Hej! da li si svestan s.ranja koje nas okupira?
Hej! ili želiš da razmisliš?

Demokratija ha ha ha smejem se ja
Pa toga zaista nigde nema
Celom planetom upravlja palica totalitarnog sistema
Zavadi pa vladaj je osnovno načelo
Predrasude, podele po pripadnosti veri, partiji i naciji
Boji kože i seksualnoj orijentaciji
Rat je mir, ratom se kupuje mir u kući
I prodaju jeftine karte do neba
Jedni biju, drugi su srećni dok mažu
G.ovna na koricu crnoga 'leba
Neznanje je moć ako se novac ne troši
Na nauku već naoružanje
Mnogo je korisnije održati permanentno
Predratno ratno posleratno stanje

Živimo u policijskoj državi
Živimo u policijskom svetu
Sistem je svuda isti
Samo pendrek ima drugu etiketu

Politika je veliki privatni biznis
A ne zaštita interesa nacije
A političari lažljive pijavice
Mutirane kroz generacije
I zato ne veruj u njihove laži sa ekrana
Uključi mozak da ti sutra ne bi stao
Svi su ljudi isti od krvi i mesa
I isti nam je izvor živote dao

Njihova moć počiva na manipulaciji i laži
S.ranje je s.ranje i teško da će biti bolje
Bogati se bogate, siromašni umiru
Svaka država na svetu ima svoje kosovo polje

A kada naučiš da gledaš kroz njihove laži
Spoznaćeš najskriveniju istinu na svetu:
Bolje je voditi jedan rat protiv njih
Nego hiljadu ratova na svoju štetu, hej!

Samo pendrek
Samo pendrek
Samo pendrek bajo


...

Rat svesti, naravno...
 
Poslednja izmena:
Vidi, ja se ne smejem tom što pišeš, ali koliko sam shvatio, taj tvoj LIČNI BOG je neki Bog Srbin Pravoslavac, koji, koliko ja shvatam, u svoje kraljevstvo ne prima one koji nisu pravoslavci i sl.

Nešto slično mislim da tvrde i radikalni Islamisti za svog Boga, ili bilo koji drugi verski fanatici.

Primećuješ li SUBJEKTIVNOST u tome?

DUH, SVETI DUH, za razliku od tih LIČNIH BOGOVA je UNIVERZALAN.

Zeitgeist, Duh vremena...

I da, ja takođe verujem da će se HRIST pojaviti među ljudima.

Za mene, HRIST je Kosmički princip, PROBUĐENJE.



Vidi, postoji samo Jedan Bog, on je Bog celom svetu i pravoslavnom i nepravoslavnom...
To nije moj lični bog, ljudi koji sebi naprave lične bogove su idolopoklonici, i obožavaju uglavnom sami sebe.
Ja ne verujem Bog spasava samo pravoslavce, Bog se ljudima javio i prikazao i napravio sa njima savez za večnost, bio je uvek sa onima koji su čuvali njegove zapovesti, od prvih ljudi pa do dana danas, ne postoji nikakav Kosmički Hrist ili Univerzalni, svako ko ima mozak ukapiraće koja je priča istinita, ukapiraće da ne postoji knjiga Svetija od Svetog Pisma, jer ona je Apsolutna Istina, i svaka reč u njoj je rač samoga Boga...Svi ostali bogovi i vere po celom svetu mogu samo da sanjaju nekom izjednačavanju...
Pod Broj 1. Isus je Bog živih, ostali bogovi su bogovi smrti, jer tamo čoveka i vode
2. Ti imaš moral u Pismu koji ti govori šta je dobro a šta loše, piše ti lepo šta se dešavalo onim ljudima koji su mislili da mogu bez Boga činiti bilo šta u svome životu...
Sve ostale priče su samo tu da te odvuku od istine, a ti ako još imaš duha, zapitaj se kako ga čuvaš i kome Bogu se klanjaš, jer samo jednom Bogu možeš služiti.
Sa ovoga sveta nosiš samo svoj karakter, ako ga ne izgradiš po ugledu na Isusa, i ako ne težiš tome, pridružićeš se onima koji su opsednuti ovozemaljskim brigama i onima čiji život ide u večnu smrt...
Ne zaboravi da će se prvo ljudima prikazati neko ko je suprotnost Isusu tj. ko izigrava Hrista, a tek onda će se pravi Isus pojaviti, on ti neće promaći, opisano ti je lepo kakav će biti drugi Hristov dolazak, neće ni jednom uhu ni jednom oku promaći...
Ovih malih "bogova"(čitaj demona) ima puno i nikad ih nije bilo više....i mnogi će pojuriti za njima...i prevariće mnoge...ali ako si ti duhom jak, znaćeš da oceniš šta je pravo a šta ne...
 
Mislim da jeste.

Dosta su pili krv!


5.Moliti se Bogu za one koji su na vlasti.

9.Jeretičke knjige ne čitati.



Primećuje neko razliku? ;)

p.s.

(Mnogo su mi "slatke" zapovesti br. 5 i 9)


5.Pravi Hrišćanin se moli i za vernike i za nevernike. To što je vlast bezbožnička ne znači da ne može postati pobožna...svako ima priliku da promeni svoj karakter. pa i političari...Mi se molimo Bogu da ih urazumi i izvede na pravi put...
Ljudi biraju zlo, pa zli ljudi vladaju zemljom.


9. Jeretička knjiga je svaka ona koja piše suprotno od Svetog Pisma. A Sveto Pismo ti je oslonac da rastumačiš dobro od lošeg. Ako nemaš nešto što posmatraš kao apsolutnu istinu, onda si slep i onda pojam morala definiše nešto u tebi što je varljivo a to su ljudska osećanja i instikti...

Zaboravljaš da je prva crkva Porodica, i da crkva sama po sebi predstavlja ljude objedninjene pred Bogom...kakvi su ljudi, takva ti je crkva..i crkva naša pravoslavna ćuti kad se mnoga zlodela dešavaju, ali to učenje koje ona pruža može čoveka vratiti na pravi put. Mi njima ne sudimo, sve ovo ti je opisano u Pismu, da će doći ovakva vremena...
 
Mislim da si 100% u pravu BOG je jedan i univerzalan,nije ni pravoslavni ni katolicki ni islamski ni jevrejski,budisticki ili bilo koji drugi vec JEDAN I JEDINI,a to je upravno i bila poruka u filmu Zeitgeist Addendum,a ne nista protiv religije.....

Bog je jedan i jedini Isus Hrist. I on nije univerzalni nego unikatni. To jeste Bog koga priznaju mesijanski jevreji, to jeste Bog koga slave pravoslavci, to jeste Bog koga slave pobožni katolici, to jeste i Alah, ali muslimani ne shvataju da je Isus Hrist isto Alah(u prevodu sa arapskog Alah znači Bog), To je Bog svih ljudi...


ali, ni Ra, ni Horus, ni Brama, ni Buda, Ni Šiva niti bilo koji drugi nisu taj Bog...već njegova suprotnost....
 
Poslednja izmena:
Sam termin RE LIGIARE znači PONOVNA SVEZA.

Mislim da je cilj ovog filma upravo to – ponovna sveza ljudi sa DUHOM.

Mislim da je cilj ovog filma istinsko PRODUHOVLJENJE ČOVEKA.

Ali oni ne priznaju Hrista za Boga i neće daleko dogurati...ne može čovek sebe posmatrati kao istinu...a ovi ljudi to upravo rade....njihova filozofija bi imala potencijala samo kad bi bili pobožni i držali se Svetog Pisma....
Taj svet koji ono zamišljaju možda i dođe u nekom obliku u budućnosti, ali, pre toga, ovaj svet u kome živimo mora da nestane...tako će i biti...
 
5.Pravi Hrišćanin se moli i za vernike i za nevernike. To što je vlast bezbožnička ne znači da ne može postati pobožna...svako ima priliku da promeni svoj karakter. pa i političari...Mi se molimo Bogu da ih urazumi i izvede na pravi put...
Ljudi biraju zlo, pa zli ljudi vladaju zemljom.


9. Jeretička knjiga je svaka ona koja piše suprotno od Svetog Pisma. A Sveto Pismo ti je oslonac da rastumačiš dobro od lošeg. Ako nemaš nešto što posmatraš kao apsolutnu istinu, onda si slep i onda pojam morala definiše nešto u tebi što je varljivo a to su ljudska osećanja i instikti...

Zaboravljaš da je prva crkva Porodica, i da crkva sama po sebi predstavlja ljude objedninjene pred Bogom...kakvi su ljudi, takva ti je crkva..i crkva naša pravoslavna ćuti kad se mnoga zlodela dešavaju, ali to učenje koje ona pruža može čoveka vratiti na pravi put. Mi njima ne sudimo, sve ovo ti je opisano u Pismu, da će doći ovakva vremena...

Ako nemash apsolutnu istinu, nisi dopustio sebi da prestanesh da se pitash. Pitanje: Zashto? i odgovor: Ne znam josh uvek., su ono shto nas tera da idemo dalje, upravo ono shto nas chini ljudima. Bash kao i nashi instinkti i osecanja. Svakoga mogu slagati, ali sebe ne mogu. :think:
 
Bog je jedan i jedini Isus Hrist. I on nije univerzalni nego unikatni. To jeste Bog koga priznaju mesijanski jevreji, to jeste Bog koga slave pravoslavci, to jeste Bog koga slave pobožni katolici, to jeste i Alah, ali muslimani ne shvataju da je Isus Hrist isto Alah(u prevodu sa arapskog Alah znači Bog), To je Bog svih ljudi...


ali, ni Ra, ni Horus, ni Brama, ni Buda, Ni Šiva niti bilo koji drugi nisu taj bog...već njegova suprotnost....

XLVIII

"Svi proroci od postanka vapiju duši mojoj, da se stvori devojkom i spremi za prijem Sina Božanskog u prečistu utrobu svoju.

Da postane lestvica, niz koju će Bog sići u svet, i čovek uzići k Bogu.

Da isuši u sebi crveno more krvnih strasti, te da čovek - rob može preći u zemlju obećanu, zemlju slobode.

Kitajski mudrac opominje dušu moju, da bude mirna i nepokretna i da čeka, da Tao dejstvuje u njoj. Slava neka je Lao - Ceu, učitelju i proroku naroda svog!

Indijski mudrac uči dušu moju, da se ne plaši stradanja, no da se kroz teško i istrajno vežbanje, kroz čišćenje i molitvu, diže Višnjemu, koji će joj izići na susret i pokazati joj lice Svoje i silu Svoju. Slava neka je Krišni, učitelju i proroku naroda svog!

Carski sin Indije uči dušu moju, da se isprazni potpuno od svega semena i useva sveta, i otpadne od svih zmijskih prelesti nemoćne i senovite materije, pa da kao prazna, mirna, čista i blažena Nirvana čeka. Slava neka je Budi, carskom sinu i neumitnom učitelju naroda svog!

Gromoviti persijski mudrac govori duši mojoj, da u svima svetovima nema ništa osim svetlosti i tame, i da se duša mora ocepiti od tame kao dan od noći. Jer sinovi svetlosti začinju se od svetlosti, a sinovi tame začinju se od tame. Slava neka je Zoroastru, velikom proroku naroda svog!

Izrailjski prorok vapije duši mojoj: gle, devojka će začeti i roditi, sina, kome će ime biti - Bogočovek. Slava neka je Isaiji, vidovitom proroku duše moje!

Gospode nebesni, otvori sluh duši mojoj, da se ne ogluši o savete poslanika Tvojih.

Ne ubijaj proroke svoje, dušo moja, jer u grobovima njihovim ne leže oni no ubice njihove.

Umij se i operi se; osvetli se i u svetlosti obuci. Smiri se nasred ustalasanog mora svetskog, i čuvaj u sebi savete proroka svojih. Predaj sebe svu Višnjemu, i reci svetu: nemam ništa za tebe.

I najpravedniji od sinova ljudskih, vernika tvojih, samo su nemoćne senke, koje, kao pravedni Josif, u senci tvojoj hode. Jer smrtnost rađa smrtnost a ne život. Zaista ti kažem: varaju se muževi zemaljski kad govore da oni daju život. Oni ne daju no kvare; i survavaju i tope život u crveno more, i unapred ga uvijaju u tamu i čine obmanom đavolskom. Nema života, dušo, dok od Svetog Duha ne dođe. Niti ima stvarnosti u ovom svetu, dok s neba ne siđe.

Ne ubijaj proroke svoje, dušo moja, jer ubistvo je samoobmana senki. Ne ubijaj, jer nikoga ubiti ne možeš do sebe.

Budi devojka, dušo moja, jer devičanska duša je jedina polustvarnost u svetu senki. Polustvarnost - dok se Bog u njoj ne rodi. Tada duša postaje puna stvarnost.

Budi mudra, devojko moja, i srdačno primi dragocene darove mudraca sa Istoka, namenjene sinu tvome. Ne obziri se na Zapad, gde sunce zalazi i ne lakomi se na darove prizračne i lažne."

"Molitve na jezeru"

Vladika Nikolaj Velimirović
 
ovde neka pisanja me cine konfuznim,alles-gut ende gut? ne zanm dali ti stvarno imas to misljenje da je kao sto kazes Hriscanstvo je palo,kapitalizam je pao,komunizam je pao i eto zamislite ljudi u momentu nam se predstavlja ZEITGEIST koji ce da nam sve to objasni sto je palo i kako jer eto oni su to znali jos od ... svih vremena i kao solucija svim tim padovima nama se sad nudi jedna nova FILOZOFIJA ZIVOTA koja je zasnovana na ...."VENERA PROJEKTU" ha ha ha... pa ovo je smesnije nego ne znam sta samo reci mi nesto alles gut ende gut KO KONTROLIRA VENERA PROJEKT? Bog-Covek KO?
LJUDI ne zavaravajte se tamo nekim SNOVIMA o svemu sto je u kontrastu sa vremenom itd.
 

Back
Top