Koju Linux distribuciju koristite?

Kad smo vec u diskusiji, imam par pitanja, posto si moderator foruma:
1.)Zašto se ne otvori podforum o Linuxu?
2.) Kad god minimizujem neku aplikaciju u Linuxu (Ubuntu 8.04), nestane ista. Zelim da mi, prilikom minimizovanja program bude u baru dole (mislim na bar gde je datum, programi, precice, sistem).
Takodje, ne znam gde se menja language kojim cu pisati (trenutno mi je serbian latin). Gledao sam u Jezicka podrska, ali nisam pronasao tu opciju.

Pozdrav
 
Kad smo vec u diskusiji, imam par pitanja, posto si moderator foruma:
1.)Zašto se ne otvori podforum o Linuxu?
2.) Kad god minimizujem neku aplikaciju u Linuxu (Ubuntu 8.04), nestane ista. Zelim da mi, prilikom minimizovanja program bude u baru dole (mislim na bar gde je datum, programi, precice, sistem).
Takodje, ne znam gde se menja language kojim cu pisati (trenutno mi je serbian latin). Gledao sam u Jezicka podrska, ali nisam pronasao tu opciju.

Pozdrav

Hm, prvo pitanje morash postaviti moderatoru ovog pdf-a.
Što se drugog i trećeg pitanja tiče... ovako, za jezik ti neću pomoći... ne zato što ne znam već zato što neću, suvishe je jednostavno... pomuči se malo! Dalje, što se drugog pitanja tiče... hm, u baru dole? Ti mene zezash? ''Bar dole'' sadrži to shto si nabrojao... ali u windowsu ili unix-linux sa kde oruženjem a to ubuntu svakako nije... Dakle, ''dole'' se nalaze - trash, workspace, window list i show desktop na svakoj ubuntu distribuciji...
Dalje, pošto si početnik postoji mogućnost da si se malo zayebao... mada, najverovatnije i nemash instaliran linux već si ga probao preko live cd-a...
Nema veze, kako god... uradi sledeće... desni klik na donji panel... padajući meni +add to panel... levi klik na window list... pa add... i to je to...
 
Uspesno sam resio ovo za jezik. Samo sam trebao da udjem u sistem>postavke>tastatura.

Nismo se razumeli za ovo trece...Znas i sam da kada minimizujes neku aplikaciju, ona se ''smesti'' pored startbara. Na ovoj slici, minimizovana aplikacija je Image viewer i Windows media player.
EnergyBlue.jpg


Zanima me zbog cega kada minimizujem Firefox na primer, jednostavno nestane, pa moram opet da ga pokrenem...?
 
Hm, ovo shto mi pokazujesh je xp media center edition a ne ubuntu linux!
Dalje, razumeo sam ja tebe... no ti mene nisi... uradi shto sam ti rekao...
Problem je nastao u sledećem... verovatno si nešto ''uspeshno'' čačkao oko panela i obrisao sa istog window list... dodash novi i problem reshen!
 
Do sada sam probao Ubuntu,Kubuntu,OpenSuse i Fedoru i za sada koristim Fedoru,ako mi kojim slucajem ne padne na pamet da isprobam neku drugu distribuciju.Veliki plus ubuntu-a je taj sto dolazi na 1CD-u a Suse i Fedora na DVD-u,i takodje se moze zatraziti besplatan primerak ubuntu-a i kubuntu-a da se isporuci na kucnu adresu (ja zatrazio i dobio:D).
 

Back
Top