PREVARA RADIJA STIL (BIVŠI RADIO CENTAR FM) !!!

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Čujem danas radio i to neki radio Stil i ima nagradna igra, pitanje je veoma prosto "Kako se zove dečak u seriji Srećni ljudi" a nagrada je Nokia N95. Zove se broj 0900 75 75 75. I sad ja znam da su takvi brojevi dosta skupi, da deru na njima ali računam lako pitanje, dobra nagrada i "upecam se". A pazite taj broj može da se zove samo sa MTS mobilne mreže i sa fiksnog.

A pre mene su se javljali ljudi i daju sve neka pogrešna imena čiji ću spisak da vam dostavim u citatu a pitanje je toliko prosto i lako da odgovor na njega znaju čak i majmuni u Zoološkom vrtu u Jagodini. I pozovem ja (ispadnem budala naravno) i kažu cena poziva 30 dinara + 40 din/min + PDV. Znači deru pa razbijaju. A i onaj automat im mnogo laže, kaže: Sačekajte još malo....Ušli ste u najuži izbor, bla, bla. I ja čekam, čekam i čekao sam nekih 10-ak minuta i izbacili me. Dakle, nisu me uopšte uključili, a za to vreme čekanja se nije ni voditeljka uključivala u program samo su pustali neku muziku u pozadini i posle toga je prošlo još nekoliko minuta dok nisu uključili sledećeg slušaoca kojije naravno dao pogrešan odgovor. Ja sam ovu emisiji slušao nekih sat vremena a ko zna koliko je trajala pre toga. I posle, ko zna koliko vremena je nagradu "osvojila" neka Julijana a tačan odgovor je bio, naravno Nebojša-Neca. I tako su me oladili za oko 600 dinara sigurno, mamu im je*em lopovsku ! :otkacio:

I posle toga prozujim po netu i imam šta da vidim. To je neki fantomski lopovski radio koji se ranije zvao radio Centar FM, pa Hit radio, pa ko zna koliko imena i frekvencija je promenio a sada se zove radio STIL a vlasnik mu je neki Dobrivoje. U mom kraju se hvata na frekvenciji izmedju 94 i 95 MHz, ne znam tačno a frekvencija mu zavisi od dela Srbije u kome se emituje. Taj radio radi na crno, dakle bez ikakvih dozvola i radio Centar FM je zvanično ugašen od strane RATEL-a ali se sad povampirio i reinkarnirao u obliku radija STIL. Čitam po forumima da je on i ranije imao takve kvizove sa prostim pitanjima iz serija koje su svi živi gledali i gledaju kao što su Srećni ljudi, Bolji život i Porodično blago a nagrada je primamljiva-Nokia N95. I sad ja kad sam slušao ovu emisiju koju sam inače čuo prvi put u životu prosto sam se čudio i pitao da li je moguće da je ovaj narod tolko glup i neobavešten da ne znaju kako se zove Neca iz serije Srećni ljudi pa lupaju neka druga imena a posebno imajući u vidu da je ta serija bila veoma popularna i gledana svojevremeno a evo i danas se reprizira na TV-u.

Ali o čemu se radi ? Ovaj nagradni kviz na radiju STIL je klasična prevara i nameštaljka. Oni tu emisiju snimaju i montiraju ranije a emituju je kasnije. I sad kad se sluša prodje po 10-15 minuta dok ne "uključe" nekog pa taj neko naravno pogreši pa posle opet prodje 15 minuta i tako u krug a za sve to vreme ljudi zovu, javljaju se i čekaju po 10-ak i više minuta a onda ih automat izbaci. I ko zna koliko ljudi su oni tako prevarili i bukvalno im oteli pare.

Tako da znate da je radio STIL jedan obačan SECIKESA i prevarantski radio i da ga zaobilazite u širokom krugu. Ako sam se ja "upecao" ne morate i vi. A da ja nisam jedini prevareni slušalac ovog radija govore i sledeći linkovi. Prvo ću kopirati 1 tekst sa Kablovskog foruma koji se tiče konkretno današnje emisuje na ovom LOPOVSKOM radiju STIL a posle ću vam kopirati linkove sa foruma na kojima su i drugi prevareni i namagarčeni slušaoci ovog divljeg radija prepričavali svoje nevolje sa ovim lopužama.


Idemo ljudi, jos malo do mobilnog, samo treba okrenuti onaj broj i odgovoriti kako se zove decak iz serije Srecni ljudi, moze i njegov nadimak. Odgovor je Nebojsa Neca Golubovic, ali niko ziv u ovoj zemlji ga ne zna. Za manje od dva sata ovog kvazi-kviza u programu ovog lopovskog radija culi su se tacno ovim redosledom sledeci odgovori: Nikola, Dejan, Zeljko, Dragan, Bojan, Igor, Branko, Misa, Stevan, Aca, Vuk, Dusan, Mihajlo, Djordje, Luka, Nemanja, Boban, Milan, Ivan, Dalibor, Petar, Goran, Igor (ponovo), Marko, Aleksa, Jovan, Miroslav, Nikola (ponovo), Moma, Milos ... a kviz traje i dalje (glasovi koji se ukljucuju su vec poceli da se ponavljaju)

mislim da je ovo vec previse. mesecima su najavljivali ciscenje etra, a mesec ipo dana je proslo od krajnjeg roka za gasenje. za to vreme Ratel i RRA nisu preduzeli nijedan neadministrativni korak da se ovaj lopovluk u srpskom etru spreci. samim tim postaju saucesnici u krivicnom delu protivpravnog sticanja materijalne dobiti Hit Telekoma i ortaka.

btw. navodni sponzor i 'organizator' kviza je fantomska firma Extra Tim iz Beograda (bez adrese i brojeva telefona) i verovatno kao takva ne postoji i puka je fikcija Dobrivoja i ekipe. jedina firma pod tim imenom registrovana u Beogradu se bavi distribucijom i prodajom auto-delova.

http://kablovskiforum.7.forumer.com/viewtopic.php?t=1518&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://www.elitesecurity.org/t340118-0#2076155
 
ne mogu da verujem da si zvao. To je opste poznato da je to lopovluk, bio Stil radio ili bilo koja emisija koja ima 0900 kao "pozivni".

Mene je najvise, npr. zacudilo da je RTS u jutarnjem programu to postavio za gledaoce koji zele neki poklon. Pre je bio normalni broj 011, a sad ga preterase bas i zbog pretplate.
 
Pa pazi, u pravu si ti, znam ja da su 041, 042, 0780, 0900...lopovski brojevi i ja sam samo jednom ili 2put zvao one lopovske TV kvizove ali sam računao da su ovi na radiju pošteni lopovi. :mrgreen: I ovo mi je prvi put u životu da zovem neki radio kviz tipa 0900... ali ja rekoh prosto pitanje a vredna nagrada a niko da pogodi i j b g. Čovek se (m)uči dok je živ. :evil:
 
Да се разумемо, сваки радио који користи комерцијани(0900,0780...) број, дужан је да уз свако објављивање броја, наведе и цену позива. Према томе, закон је овде испоштован, и не видим повод да се називају лоповима: ко хоће зове, ко неће неће. Е сад, нажалост, у нашој земљи има пуно лаковерних људи, па мучени зато бесомучно врте телефоне, надајући се да ће добити телефон...без обзира на то колики ће тефеонски рачун платити, а колико мобилни телефон кошта на тржишту ... :neutral:

Да су пирати, пирати су и свака има част :mrgreen:
Само јадни народ... :(
 
A zasto voditelj prevarant? To je samo njegov posao, na koji je morao da pristane da ne bi dobio otkaz. Zasto se niko ne osvrne na organizatore kvizova, nego paljba po voditeljima... :roll:

Naravno da voditelj nije najviše kriv nego vlasnik radija koji je i organizovao taj lopovski kviz ali voditelj svakako snosi deo odgovornosti jer svesno učestvuje u lopovluku !

To bi isto bilo ko kad bi neki narkodiler rekao: Nisam ja kriv, ja samo raznosim drogu, krivi su organizatori šverca droge tj. narko-bosovi.

Ili plaćeni ubica da kaže: Nisam ja kriv, ja samo radim svoj posao da bi prehranio gladnu dečicu. Kriv je naručilac ubistva !
 
pa sad, KOLEGA IVANE, raditi na radiju ili televiziji nije protivzakonito, a rasturati drogu i nije da nije :) prema tome, nije bas realna uporedba...
Voditelj je tu samo na zadatku. Prljavo jeste, ali voditelj dobije tacne instrukcije, ode u studio i ne izlazi do kraja kviza. A ekipa samo vrti telefone, vara narod i zaradjuje novce...pitam se samo kako ministarstvo finansija ne reaguje...?! A i zasto bi...pa i Telekom bi bio na gubitku...
obrni okreni, doope ti pozadi...nego, savet moj je za sve da se manu okretanja svakog broja koji pocinje kodom 09!
 
pa sad, KOLEGA IVANE, raditi na radiju ili televiziji nije protivzakonito, a rasturati drogu i nije da nije :) prema tome, nije bas realna uporedba...
Voditelj je tu samo na zadatku. Prljavo jeste, ali voditelj dobije tacne instrukcije, ode u studio i ne izlazi do kraja kviza. A ekipa samo vrti telefone, vara narod i zaradjuje novce...pitam se samo kako ministarstvo finansija ne reaguje...?! A i zasto bi...pa i Telekom bi bio na gubitku...
obrni okreni, doope ti pozadi...nego, savet moj je za sve da se manu okretanja svakog broja koji pocinje kodom 09!

Ili 0780...
 
Takvih prevarantskih "kvizova" na prevarantskim radio stanicama je sve vise i vise.

I ja sam naivno naseo, cekao 10 minuta i otkacili me. Jedinio mi je opradanje sto sam bio sanjiv. Manjak u dzepu oko 600 dinara, ali mi je otada postao hobi da ih slusam... a pitanja su sve gluplja i gluplja: sta je kredenac, sta su djozluci, sta je ruksak...

U zadnje vreme su postali drsko glupi: uveli su fazon "3 zadnja poziva" pa kao gotov kviz, a tacan odgovor se UVEK desava na BAS zadnjem pozivu. To je vec uvreda zdravog razuma! Licno mislim da je njihova nada opstanka u tome sto malo ko reaguje na njihove "kvizove" kada skapira o cemu se radi - sa ili bez placanja ucesca preko tel. racuna.

Koliko ja prebiram po FM skali ima, ih bar na 3-4 mesta...

Mene najvise vredja ta ocigledna otvorena drskost u banalnoj prevari i nereagovanje RRA ... cemu RRA postoji ako ne da vija takve, da ih prijavljuje "oraganima gonjenja", da im se sudi za lopovluk... Poslao sam mejl RRA u vezi toga, ali naravno nista se ne desava... :(

I da: jednom sam cuo umesto slusaoca koji se kao javlja ono poznato "Birate nepostojeci broj" ;) Dakle oni sami biraju brojeve kada treba da dodele nagrade...
 
Poslednja izmena:

Back
Top