Slike

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.707
Treba mi neki ekstra dobar program da resizujem slike, naime kada ih resizujem sa programom koji imam gube na ostrini, to jest kvalitetu, imate li sta da preporucite a da je dobro ???
 
@sasa6

Nisi rekao koji resize hoćeš da uradiš? Ako misliš da sliku manje rezolucije resize-uješ u sliku veće rezolucije, onda ćeš sigurno izgubiti na kvalitetu, jer ne može nešto što je slabijeg kvaliteta da se pretvori u nešto boljeg kvaliteta. Dok obratno, sliku veće rezolucije možeš ladno da smanjiš na sliku manje rezolucije, a da ne izgubiš na kvalitetu.

Pusti one američke filmove i serije tipa X-Files, C.S.I. itd. (koje su uzgred budi rečeno fenomenalno urađene), u kojima glavni likovi mogu malte-ne pomoću samo njima dostupnih programa, da i u oku žrtve vide jasan lik ubice! ;)
 
Ovo sto si naveo u postu znam, ali evo postavicu sliku pa da vidimo moze li se sta napraviti.

Naime odrzava se neko takmicenje u Uzicu i ja treba da napravim skicu kako doci do tog mesta, dolaze ljudi iz cele Srbije a to se odrzava prvi put na tom mestu i niko nije nikad bio tu a mesto je zabaceno, negde na samom kraju grada. E sada ja treba da od ulaska u Uzice do tog mesta predstavim na slici kako da se dodje do njega. Mapu sam nasao, to jest uzeo sam je iz programa koju je napravilo DDOR Osiguranje (program se zove DDORMap). I izgleda ovako.



E meni treba da se malo uveca, priblizi, ili da se malo izostri da se vide imena ulica, ali najbolje bi bilo ako moze da se UVECA, razumes me, jeli to izvodljivo ?
 
Ovo sto si naveo u postu znam...
Kažeš da znaš, a onda me pitaš...
E meni treba da se malo uveca, priblizi, ili da se malo izostri da se vide imena ulica, ali najbolje bi bilo ako moze da se UVECA, razumes me, jeli to izvodljivo ?
A ja sam ti odgovorio na to pitanje u prvom pasusu mog posta (ajde još jednom lepo pročitaj ;))...
Nisi rekao koji resize hoćeš da uradiš? Ako misliš da sliku manje rezolucije resize-uješ u sliku veće rezolucije, onda ćeš sigurno izgubiti na kvalitetu, jer ne može nešto što je slabijeg kvaliteta da se pretvori u nešto boljeg kvaliteta. Dok obratno, sliku veće rezolucije možeš ladno da smanjiš na sliku manje rezolucije, a da ne izgubiš na kvalitetu.
Vidi ovu mapu Užica, pa kaži da li se jasnije vidi? Meni se čini da jeste.

Inače skinuto sa PlanPlus-a.
...
I još nešto... zamolio bih i tebe a i ostale, da velike slike postavljate u MAX rezoluciji 640x480 ili kao thumbnail-ove! Ovo ponavljam već ko zna koji put!
 
Ja sam mislio da se uveca ili malo izostri, sto bi dovelo do ne velikog gubitka.... Nebitno....
Nego slika koju si postavio je extra samo fali jedna kljucna stvar jos malo levo ,,fali'', jer se tu odrzava to, rekao sam da je u zabiti u odnosu na centar grada, znaci ovako je super sve nista da se nemenja samo da se vidi jos malo levo. Nebih te mucio, isao sam na sajt www.palnplus.co.yu, ali nemogu da se snadjem. Kako si skinuo ovo sliku ? Ja nemogu da skinem sta mi treba ima onde navigator da ti zumiras sta i kako ti treba ali je u malom polju, moze li da se gleda preko cele strane ili kao vec pa da slikam sta mi treba ??? Hvala.
 
Slika nije skinuta sa sajta, već iz istoimenog programa koji imam instaliran na kompu.
Evo slike pomerene malo ulevo, kako si rekao...



Ako treba još neku da ubacim samo kaži. ;)
 
A sada mi je jasno, znaci ti imas program, ja se nezalim na ovaj sto vec imam i mogu reci da je dosta detaljniji ali bolje se vidi slika na ovom. Samo da te pitam kako si dosao do njega ako nije tajna, ako jeste odgovori na pp. Vidim da je program u prodaji pa me interesuje jesi li kupio ili je nesto drugo u pitanju ?
 
Kupio sam program, još pre par godina, na jednom kiosku ver.2003.
Inače DDORMap ili MagicMap...su ok mape, ali mislim da je PlanPlus ipak bolji, bar je to moje mišljenje.
 

Back
Top