Stigle nove Maticne ploce

Koji sadizam sa tim pločama.
Sve to će sačekati neka druga vremena na ovom podneblju , nabudžuju ih sve više , ali proći će malo poduže vremena dok sve to ne uđe u serijsku proizvodnju , a i obični ljudi to neće početi skoro da kupuju , možda za godinu dana i više . Praktično kada sve sagledate sa svih strana još ne postoji operativni sistem koji bi mogao sve to što ta ploča nudi iskoristiti , koliko znam dd3 memorija još uvek nije zvanično standard za kućne računare.
Ovo će kupovati zasada samo oni extremisti na računarima kojima je fix ideja da imaju sve br1 komponenete u kompjuteru i kojima nije problem novac , a još ni odgovarajući procesor ne postoji za te ploče.
A da i još nešto , ta ploča će sa svim ugrađenim komponentama trošiti zdravo mnogo struje umesto da troši kao računari prethodnih generacija , potrošnja struje leti u nebo sa njima pa će oni imati napajanja od 2000 wati (matična ploča sa tri ugrađene grafičke kartice je ogromni potrošač) umesto dosadašnjega standarda od 350 - 450 wati. Alooooooooo ko ringla na električnom šporetu od 2000 wati samo što će ovo raditi duže nego što ringla kuva , koliki će vam tada biti računi za struju da vidimo , pffff... u proseku 4 sata da vam radi računar (mada moj radi od jutra do sutra pa puta dva) znači ovako 4 x 2 = 8 , x 30= 240 wati mesečno , pa moj bojler ne potroši toliko! Bilo bi jako lepo kada bi malo ukočili sa tim!
 
potrošnja struje leti u nebo sa njima pa će oni imati napajanja od 2000 wati....
Potrošnja struje novih sistema manja je nego prethodne generacije, jer su se poboljšali sistemi za uštedu struje i prilagođavanje takta potrebama procesiranja. Primer, Q6600, koji može po potrebi da povuče i do 95W (bez OC-ja) u realnom radu u 95% vremena troši samo 8W, ukoliko je na odgovarajućoj ploči....

Inače, svi testovi pokazuju da ploče koje koštaju po 5 puta više od prosečnih, ne daju nikakvu značajnu prednost u brzini, jedina njihova prednost može biti neka dodatna funkcionalnost (recimo treba ti ploča koja podržava 16GB RAM-a i ima dva PCIe x16 koja mogu da rade simultano... e onda jedino ima smisla kupiti skuplje ploče)
 
Nisi obavezan na stavis 3 karte ako tvoja ploca to podrzava + 16gb ddr3 i nehalem sa 8 jezgra ..ovo je highend serija za klokere i one koji jure 3dmark score.Bice tu modela i sa jednim pci-e slotom i kostace oko 130eura + nehalem sa dva jezgra ,2gb ddr3 i puna kapa,brze,bolje i pristupacnije nego da kupis quad sa 4gb ddr2 ,proslo vreme
 
Nisi obavezan na stavis 3 karte ako tvoja ploca to podrzava + 16gb ddr3 i nehalem sa 8 jezgra ..ovo je highend serija za klokere i one koji jure 3dmark score.Bice tu modela i sa jednim pci-e slotom i kostace oko 130eura + nehalem sa dva jezgra ,2gb ddr3 i puna kapa,brze,bolje i pristupacnije nego da kupis quad sa 4gb ddr2 ,proslo vreme
naravno da nisi obavezan da staviš 3 karte ali za koji bi onda ku*** kupovao tu ploču , da gledam kako zvrlje slotovi prazni? A more kakvih breeeeeeeeee 2 GB ddr3 na tu ploču , pa ako ne popuniš slotove sve nisi ništa uradio a njih imaš 6!
 
pa sta pricas care,sta si napao maticne,kad to trosi grafika?
Kao prvo nemoj se praviti blesav!
Kao drugo ko kupi takvu matičnu za 500 i kusur evra , neće je kupiti da mu zvrlji prazna i neće je terati na kinesko napajanje , nego će isto uzeti sve prvoklasne tj vrhunske komponenete , neće cepidlačiti i popuniće je do kraja jer sve drugo za tu matično bi značilo bacanje para. A kada tu matičnu popuniš sa svime što ona može da nosi dolazi se do neverovatne potrošnje celoga sistema.
 
Kao prvo nemoj se praviti blesav!
Kao drugo ko kupi takvu matičnu za 500 i kusur evra , neće je kupiti da mu zvrlji prazna i neće je terati na kinesko napajanje , nego će isto uzeti sve prvoklasne tj vrhunske komponenete , neće cepidlačiti i popuniće je do kraja jer sve drugo za tu matično bi značilo bacanje para. A kada tu matičnu popuniš sa svime što ona može da nosi dolazi se do neverovatne potrošnje celoga sistema.
I ne kosta 500 i kusur nego 306 Evra...;)
 
cemu ovaj post ? :dash:
zna se na sta je covek mislio kad je rekao kineska napajanja..
Problem je mnogo dublji nego što misliš. Većina ljudi priča napamet kad govori o napajanjima. Ne znam jesu li gori oni koji kupe konfiguraciju za sve pare a napajanje od kusura ili oni drugi koji za konfiguraciju kojoj realno treba 170W kupuju napajanje od jednog kilovata.

Ali ovde se govori o matičnim pločama.
 
naravno da nisi obavezan da staviš 3 karte ali za koji bi onda ku*** kupovao tu ploču , da gledam kako zvrlje slotovi prazni? A more kakvih breeeeeeeeee 2 GB ddr3 na tu ploču , pa ako ne popuniš slotove sve nisi ništa uradio a njih imaš 6!

Ja sam pisao o pristupacnijim resenjima za prosecne krisnike ,ne o ovoj ploci ...

Ne znam koju plocu imas ali po tvome ispada da nista nisi uradio ako nisi stavio najjaci procesor,grafiku i max 8/16gb ddr2 koliko ona podrzava?
 
Ja sam pisao o pristupacnijim resenjima za prosecne krisnike ,ne o ovoj ploci ...

Ne znam koju plocu imas ali po tvome ispada da nista nisi uradio ako nisi stavio najjaci procesor,grafiku i max 8/16gb ddr2 koliko ona podrzava?

nemam ja nista ni za snejksa ni protiv vas, ali poenta snejkovog posta je da ako das toliko velike pare za takvu maticnu onda ces iskoristiti i njen potencijel..
barem je meni tako logicno..
 
Problem je mnogo dublji nego što misliš. Većina ljudi priča napamet kad govori o napajanjima. Ne znam jesu li gori oni koji kupe konfiguraciju za sve pare a napajanje od kusura ili oni drugi koji za konfiguraciju kojoj realno treba 170W kupuju napajanje od jednog kilovata.

Ali ovde se govori o matičnim pločama.

ovo "neće je kupiti da mu zvrlji prazna i neće je terati na kinesko napajanje " sto je snejks rekao, mislim da samo znaci da neces da na maticnu od 300 ili 500 e ( nebitno ) da stavis celerona ili tako neku krsh komponentu..nego ces da stavis vrhunske stvari..( krajnje logicno )
a ti odatle izvuce problem prejakih i preslabih napajanja ?
bespotrebno rasipanje znanja stvarno ;)
pozzZZz
 

Back
Top