Bor. sportovi VS Bor. veštine

return_of_rasta

Zainteresovan član
Poruka
193
Ko je veštiji i sposobniji?

Ko je spremniji?

Ko ima raznovrsniju tehniku?

Ko je agresivniji?


Šta bi bilo kad bi se ova dva borca nasla u ringu, a sta kad bi se nasla na ulici?

Ocekujem PREDATORE i ALIENSE sa jedne i druge planete da iznesu svoje vidjenje i iskustva.
 
Moze da bude interesantna tema jer ce diskusiju verovatno voditi iskusniji vezbaci: 15+
Mislim na godine vezbanja jer je to neki minimum za akumuliranje potrebnog znanja,
kao i detaljnog poznavanja osnovnih elemenata vestine...
Aaaaa moze da bude i zezancija opet neka...
 
zanimljiva tema,mada mislim da vec svi ovde znaju da je malo glupo porediti borilacke vestine i borilacke sportove,bez uvrede...
return of rasta i ti verovatno nesto treniras,i sam znas da u borilackim sportovima postoje pravila koja se moraju postovati....sa druge strane u vestinama nema pravila...ali opet je pitanje koje se vestine porede,posto ako stavis kik boks i aikido u ring,moje misljenje je da ce ga bokser razneti,ali treba imati u vidu da onaj koji trenira vestinu bilo koju,da ce moci da je koristi i u poznim godinama,sto se za Taekwondo ,kik boks ne moze tvrditi....To su dobri borilacki sportovi dok si mlad pun snage,ali kada se ostari,izgubi kondicija sta onda...Mislim,treba gledati sve elemente....Doduse ja sam za ono da nema bolje vestine ili sporta vec samo boljih i losijih vezbaca...I ne iskljucujem mogucnost da ce neki Ninjutsu borac ili praktikant Ruskog sistema razbiti i na ulici i u ringu Taekwondistu,kik boksera,dzudo vezbaca.....Jednostavno,poenta je u tome da su ljudi koji treniraju borilacke sportove navikli na pravila i kada se zateknu u situaciji gde nema pravila ne reaguju kako su navikli...
Naravno opet se ogradjujem ima izuzetaka.....ali to su cinjenice...
Nadam se da se niko nece osetiti prozvanim,jer nisam imao nameru nikoga da omalovazavam i uvredim....
pozdrav svima....
pohvale za temu....
 
imam i ja nesto da izjavim za dnevnik :) po meni su brorilacke vjestine izgubile puno postepeno prelazeci u sportove. judo ili njegov mladji brat bjj ali najvise njihov hibrid submission wrestling kakv je danas ( nema potrebe da mi neko sad prosipa istoriju o borenjima svufdje u svijetu, pankraciji, indiji itd) su dokazano najefikasnije grapplerske borilacke vjestine. udaracke definitivno slicna hronologija boks, mladji kik bork i konacno tajlandski boks. jedno bez drugog u kombinaciji prilicno vas ogranicavaju. po meni borilackim sportom moze da se bavi i da ga radi svako ali samo rijetki i pravi dodju do vjestine u tome i razumiju ga i ako bi to trebalo da je prvo.
 
dokazano je da crno na bijelo, u vecini slucajeva mma i free fightova pobjedjuje onaj ko poznaje bacanja i parter, jer borba vrlo brzo dodje na zemlju gdje najbolji bokser ili karateka ili ko god iz udarackih vjestina ko nije imao obuku u parteru nema apsolutno sto da trazi. ali ok cijenim razlicito misljenje
 
zanimljiva tema,mada mislim da vec svi ovde znaju da je malo glupo porediti borilacke vestine i borilacke sportove,bez uvrede...

return of rasta i ti verovatno nesto treniras,i sam znas da u borilackim sportovima postoje pravila koja se moraju postovati....sa druge strane u vestinama nema pravila...ali opet je pitanje koje se vestine porede,posto ako stavis kik boks i aikido u ring,moje misljenje je da ce ga bokser razneti,

ali treba imati u vidu da onaj koji trenira vestinu bilo koju,da ce moci da je koristi i u poznim godinama,sto se za Taekwondo ,kik boks ne moze tvrditi....
pozdrav svima....
pohvale za temu....


Nekoliko pluseva za tvoj post na ovu temu. A i sveza si krv na forumu!!! Mi smo postali malo anemični!:mrgreen:

Mnogo si istina rekao gore, a fali još dvaesetak faktora koji utiču na final score.

Elem, da sam, evo naprimer, Я taj aikidoka u ringu sa kikbokserom, poneo bih sa sobom 35 kg trinitrotoulol-glicerina* i digao celu sportsku halu u vazduh sas sve publikom!

* (tesko mi je nabaviti C2, C3, C4 pet i sest koji je daleko vece razorne moci,a mnogo manje zapremine i tezine)
 
Nekoliko pluseva za tvoj post na ovu temu. A i sveza si krv na forumu!!! Mi smo postali malo anemični!:mrgreen:

Mnogo si istina rekao gore, a fali još dvaesetak faktora koji utiču na final score.

Elem, da sam, evo naprimer, Я taj aikidoka u ringu sa kikbokserom, poneo bih sa sobom 35 kg trinitrotoulol-glicerina* i digao celu sportsku halu u vazduh sas sve publikom!

* (tesko mi je nabaviti C2, C3, C4 pet i sest koji je daleko vece razorne moci,a mnogo manje zapremine i tezine)


Lood oo mozak...:p
 
Ovo je idealan primer koji objasnjava sustinsku razliku imadju borilacke vestine i sporta...
U sportskoj borbi poen dobija macevalac..., u borbi na zivot i smrt, kendoka mozda prezivi ali macevalac ostaje bez pola glave...

Pa i kendo je sport... u borbi dvojice kendoka ne prezivljava nijedan, ako bi je radili macevima i bez oklopa, kao stoje rade sinaijem i sa oklopom.
sto se tice ishoda navedene hipoteticke borbe, to zavisi koliko je koji od dvojice protvinika pametan/glup/inventivan/ogranicen. Ako macevalac pokusa da parira kendo napad kao sto bi radio sa floretom ili macem - poginuce.
Ali ako bi koristio neko od nelinearnih kretanja ili promena nivo, tipa in quartata, passata soto i sl - kendoka gine.
Sve to pod uslovom da i jedan i rdugi pogode tamo gde i nameravaju pri tome.
 
@hetman
poenta je u problemu sto je borac u bijelim hlacama dobio poen, ali je izgubio glavu..., so, borac u crnim hlacama je u biti pobjednik....
primjer je kako je netko dobio mec i mozda postao poznati, priznati i cijenjeni sportista a u biti je razdijeljene lubanje...lobotomisan...
ako li se jos umisli... rijetko se moze doznati da isprijed osobnog imena ima prefiks F sa dvocifrjenom brojkom...
 
Cijijenjeni kolega Docent Return..., molim vas pogledajte u reghistru pa podsjetite na sindrom teshkog prihvatanja istine, okrijetanje glave od stvarnog zivota, podsjetite i na iluziju, kao i na osobno percepciranje realnosti konzumacijom mushrooma, meskalina i ostalih halucinogena...
Svratite na caj, studenticu...
 
Cijijenjeni kolega Docent Return..., molim vas pogledajte ...
Svratite na caj, studenticu...

Poštivani Gospon Primarijus, u biti sam se prepio ćaja, i užjasno se osjećam...
i stolica mi je nekako zjelenkasta... tipkam ove rijeći, a sve mi trjeperka prijed oćima...

Strašim se za budućnost ovih mladih generacija koji nas kanit naslijediti, mora ih netko vodit kroz ovaj mraćni svijet....
 

Back
Top