Biseri korisnika Krstarice

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Ovaka tema prosto place da bude otvorena :)
Dakle, objavljujte postove za koje mislite da su legendarni i biser postovi, ali iz citata iskljucite ime korisnika - iz obzira prema njima :)
Evo prvog

Gravitacija ne postoji.
Sunce u stvari odbija planete energijom koju odaje.
Planete drze na putanjama oko sebe svoje satelite elektromegnetnim poljem.
Zato "gravitaciju" Zemlje koja drzi na putanji Mesec, moze da savlada i malo dete.
A zato ga i Sunce ne preotima od Zemlje (iako bi trebalo da to ucini kada bi postojala njegova privlacna sila).
 
khm..

"znas, zubato je to dijete...jesu mlijecni zubici i pomalo kvarni, al jbga...trudi se"

...puca od logike...

vako nesto...:)

Babybottlecaries.jpg
 
Evo jednog bisera:
A kad smo kod kompjuterskih snova.....
jedno vreme dok sam igrao Sudden Strike po ceo dan (real time strategija) tripovao sam svasta....npr, vidim guzvu ljudi na autobuskoj stanici i sve se mislim da ih selektujem misem i posaljem negde drugde....i sta sad, jel to znaci da sam dobio kompleks Boga igrajuci tu igru ili nesto drugo?
 
A da ne bi bilo samo ismejavanja, evo jedne genijalne stvari (na racun bozijih upliva, sudbine i slicno)

Postavka:
Čovek od četrdesetak godina kojem ti ne bi mogao ništa da zameriš vozi obazrivo, podalje od sredine širokog druma. U susret mu dolazi truli zelenaš i trgovac drogama u olupini koja se godinama provlači na tehničkom pregledu zahvaljujući podmićivanju. Istrošena mašinerija u jednom trenutku zakaže i zelenaš skrene levo.

Naš čova pokuša da izbegne sudar, sjuri se sa druma i zakuca u podnožje reklame za Koka-Kolu, a zelenaš, nakon nekoliko stotina metara vrludanja uspe da ispravi putanju i odjuri ostavljajući dimnu zavesu.

Tada nailaziš ti i sećajući se priče o dobrom Samarićanu, obazrivo izvučeš onesvešćenu žrtvu iz automobila. Nažalost, kičma mu je bila povređena i ti ga ovom prilikom dokrajčiš pretvorivši ga u doživotnog paralitičara.

Resenje:
Inače, ispravan odgovor je sledeći: dve nedelje pre ovog događaja, naš čoek je slučajno primetio da njegova udata komšinica zapravo ima veoma seksi pozadinu. Za trenutak je zamislio khm...
Bog, da bi sprečio ovo bezakonje, rešio je da čoveka smesti u kolica i tako sačuva obraz komšinice. U ovu svrhu je iskoristio slobodnu volju grešnika koji je rešio da poseti staru tetku tog popodneva.
Da bi upravo podmićeni inspektor pregledao vozilo zelenaša, njegov kolega se razboleo od proliva tog jutra, tako što je, po svojoj slobodnoj volji, doručkovao salamu podrigušu u obližnjem restoranu.
Da bi imao šta da udari, Coca Cola company trebalo je da postavi svoju reklamu uz put na tačno utvrđenom mestu. Za boga, ovo je bila priča za koju je znao da će se desiti od početka vremena. Zato je 1921. poslao svetog duha u obliku goluba koji je upravi Coca Cole došapnuo čarobnu reč -Reklama. Ovo je omogućilo da kompanija preživi dovoljno dugo da postavi reklamu uz put.
 
e, ne znam za vas, al ja se odlicno zabavih:

"[*]Ma za Jugoslaviju, u kojoj je Azem Vlasi bio uzor časnog i poštenog omladinca;

PA KADA NIJE VALJAO VLASI, DOSLI TACHI I JASHARI.........
[*]Za Jugu, u kojoj su Martin Špegelj i Franjo Tuđman bili pouzdani generali;

DODUSE, TADA VEZANI NA LANCU.......

[*]Za Jugoslaviju, u kojoj se za "Srpska se truba s Kosova čuje" išlo na višegodišnje ljetovanje na taj Goli Otok;

OVO SI MASNO SLAGAO..........ISLO SE SAMO AKO NISI IMAO SLUHA, STO JE OK
[*]Za Jugu, u kojoj su nas učili da su nam najpreči oni kraj nas koji su u dva rata bili protiv nas;

PA KOMSIJA TI JE UVEK NAJPRECI......TO JE STARA SRPSKA NARODNA...

[*]Za Jugu, u kojoj je jedino Srbija morala da istrpi dvije pokrajine u svom sastavu sa sveskupa paralelnom administracijom;

SADA TRPI SAMO JEDNU POKRAJINU.......DRUGA JE ZAPALILA.....NAPREDAK

[*]Za Jugoslaviju, u kojoj si morao da kupiš isključivo Iskrin telefon kao preduslov da ti omoguće uvođenje telefonskog broja u kuću;

OPET LAZES KO FOKA........

[*]Za Jugoslaviju, u kojoj su davao platu za organizaciju ZOI Sarajevo 84' i u kojoj je Grad Beograd za ispomoć tokom olimpijade poslao svojih 50 gradskih autobusa, a zauzvrat od Muya dobio 4 (slovima četiri) autobuske gume (istina, nove);

TI TADA NISI RADIO , A PITANJE JE DA LI SI SE I RODIO.....MENI NIKO NIJE OD PLATE UZEO ZA OLIMPIJADU.........NEGO.......CUJEM DA CE SRBIJA DOBITI JEDNU , ZA OKO HILJADU GODINA........

[*]Za Jugu, u kojoj se vazda trošilo više neg što smo imali;

TO JE ODUVEK DEO NARODNE TRADICIJE I OVDASNJEG FOLKLORA ......TOGA SE NE ODRICEMO NI DAN DANAS

[*]Za Jugu, u kojoj se Akademija nauka saginjala pred "vrhunskim intelektualnim autoritetima" obrazovanim u Kumrovcu;

OVAKVA AKADEMIJA NAUKA, TREBA DA SE SAGINJE I PRED GOSPODINOM ZIKOM OBRETKOVICEM.

[*]Za Jugoslaviju, u kojoj si mogao da odeš na odmor u Dalmaciju i tamo da te bez problema mobilišu u nekom kampu da skoro glavu izgubiš gaseći neki od tamošnjih požara;

YEBOTE, GDE SI TI TO LETOVAO??.............TEBE SU CALE I KEVA PRIJAVILI KAO VATROGASCA , SAMO DA BI BIO DZABE NA MORU PAR DANA

[*]Za Jugoslaviju u kojoj su ti naturali tezu da je šajkača isključivo dio četničke ikonografije;

SAMO TI FURAJ SAJKACU, I UZIVAJ........IDE NAROCITO UZ GUCCI MOKASINE

[*]Za Jugoslaviju u kojoj film Marš na Drinu nisi mogao da gledaš na nacionalnoj televiziji;

SVI SU GA GLEDALI NA NACIONALNOJ TELEVIZIJI......SEM TEBE.......


*]Za Jugoslaviju, u kojoj je najveći sezonski kulturni događaj bio slet na stadionu JNA kao finiš idiotske manifestacije nošenja "toljage sa rođendanskom porukom" doživotnom Predsjedniku kome ni dan danas, 28 godina nakon njegove smrti ne znamo ni pravi identitet, ni dal je rođen tamo gdje su nam u glavu tuvili, ni dal je bio ono za šta se predstavljao, pa čak ni dal je uopšte sahranjen tamo gdje su nam kao predočili;

PRETPOSTAVLJAM DA NISI POSECIVAO FEST, KONCERTE , BITEF , BELEF ......PA ZA TAKVE JESTE SLET BIO VRH KULTURNIH DOGADJAJA........

[*]Za Jugoslaviju, u kojoj te je rodbina iz Švice znala da razveseli ko malo dijete sa paketom deterdženta i 5-6 kila kafe;

AU, BRATE........TI SI BAS BIO KLOSAR..........
[*]Za Jugoslaviju, u kojoj si bio faca ako na nogama nosiš Nike patike;

PA TO TI KAZEM........KLOSAR

[*]Za Jugu, u kojoj su spavao u kasarni dok ti stražu čuva neki Keljmendi;

SADA TI NE CUVA STRAZU KELJMENDI......CUVA JE U SVOJOJ DRZAVI KOSOVO
MOZES OPUSTENO DA SPAVAS........

[*]Za Jugu, u kojoj je ispisivanje mjenica bez pokrića bio važan "društveno politički zadatak po nalogu drugova iz CK";

??????????.............

[*]Za Jugu, u kojoj te kao domaćeg turistu na nekada "našem" moru gledaju ko' crnca iz Somalije;...

NA STA LI TI LICIS , BRATE, KADA IMAS TAKVA ISKUSTVA???

[*]Za Jugu, gdje je pismo koje preferiraš, dobar indikator tvoje političke obojenosti;

E?[*]Za Jugu, u kojoj je Partija u Školi, a vampiri su u crkvi;

LEPO STO PARTIJA PISES SA VELIKIM P.........VIDI SE DUZNO POSTOVANJE ZA ISTU
[*]Za Jugu, u kojoj je žešći jeres osjećanja prema Jozi zapostaviti u odnosu na osjećanja prema rođenim roditeljima;

ZATO TE NI MAMA NIJE VOLELA???........VISE SI VOLEO JOSKU OD NJE???

[*]Za Jugu koja je Hitlerovim najvjernijim saradnicima omogućila da se nađu na strani pobjednica u 2. sv. ratu;

TO NESTO NIJE BAS ISTORIJSKI TACNO.......ALI ZVUCI MOCNO KAO ARGUMENT

[*]Za Jugu, u kojoj se jedino broj Srbalja konstantno smanjivao tokom njenog postojanja;

OPET LAZES........SVI SU SE SMANJIVALI SEM SIPTARA........MISLIM.....BROJNO

[*]Za Jugu, u kojoj jedino Srbalji nisu svi mogli da se vrate na svja ognjišta nakon 2 sv. rata;

A NESTO NISU MNOGI NI IMALI VOLJU DA SE VRATE ODAKLE SU DOSLI........[*]Za Jugu, u kojoj su jedino Srbalji planski raseljavani nakon 2. sv. rata;

DA.......IZ KAMENJARA I HERCEGOVACKE VUKOYEBINE, GDE SU IMALI JEDNU KOZU NA CELO SELO.......U PREBOGATU VOJVODINU , I NEMACKE KUCE VECE OD CRKAVA TAMO ODAKLE SU DOSLI.......STRASNO
[*]Za Jugu, u kojoj je npr. višegodišnje fašističko divljanje nad kosovskim Srbaljima bilo maskirano ideološkom terminologijom tj. nazivano "Kontrarevolucijom", a svako javno pominjanje imena Miloša Obilića smatrano je potencijalnim nacionalističkim nastupom nagrađenim, naravno, opet ljetovanjem u kojekakvim kazneno popravnim "odmaralištima";...

NARAVNO, I ZA KRAJ ..........LAZES KO PASCE......"

:klap:

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=7632156&postcount=281
 
''Православну Цркву је основао сам Господ Исус Христос и она представља живи израз Његовог присуства у историји људског рода(. . .) '':cool:
 
"mene samo interesuje zasto gledate strane filmove????
koliko mi je poznato [a ne volim to da gledam] sami srbi su snimili puno filmova u kojima igraju glavnu ulogu. a verodostojnost je 100%, srbin [pripadnik JSO npr.] igra glavnu ulogu, kamerman je isto tako srbin, scenaria nema, ali improvizacija je tolko realna da mozete povracati pri gledanju tih filmova. jedino sam primetio da su sporedne uloge rezervisane za razlicite "manjine" cas su albanci, cas bosnjaci, cas.... "
 
Malo crnih bisera
Medjutim,ono se toliko mucilo, da je mene, i ostale ljude (premda sam ga vidjala ranije na ulici - umiljato, obicno kuce), gledalo zakrvavljenim ocima i htelo da nas ujede kad smo se priblizili. Ja sam shvatila da se mnogo muci ali nisam imala cime da ga ubijem. Ni poklopac nije pomogao, ono je bilo pretesko da bi moglo da se pomeri.
 
Ima i mnogo pravih,sjajnih bisera...jedan od mojih favorita...:)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"lewis caroll ... covek koji je bio danashnjim recnikom pedofil... covek koji je bio vanserijski talentovan za apstraktno razmisljanje sto je po meni nesto najuzvisenije.... ne bih se slozio da alisom manipulisu... jer ako je alisa odraz neispunjene lewisove infantilne seksualnosti onda alisa ima drugu ulogu a ne ulogu medija kakvog je vi predstavljate. alisa je znatizeljno dete koje voli da vidi sta ima iza druge strane ogledala... naivna i cedna istovremeno okrzena pohotom svih koji zele sto kazete da je zavedu a u stvari su svi zavedeni njenom nevinoscu.... dolazimo cak do vrha melodrame jer to je jedna melodrama sa okusom fantastike gde kraljica koja je ljubomorna na njenu mladost i nevinost mora da vara da bi pobedila... egzaltirana jurnjava tako mlade i neiskusne alise u potrazi, mozete misliti za virtelnim belim zecom sa leptir masnom koji ima jos i dzepni sat... mozemo naslutiti sta je lewis mislio pod pojmom belog zeca simbola cistote ali davanjem prekognicije odraslog muskraca koji voli brz sex....elem... pojavljivanje ludila zrelog muskraca za nedostiznim erosom kroz olicenje alisine cednosti je u u fantaziji ludog sesirdzije gde sesir simbolise falusoidnu svirepost koju bi joj on namenio a istovremeno je potiruci sa igrom macka cerekala koji svojim humorom daje atribut naivnosti i odbrambenog mehanizma autora tako da prosecan britanski citalac tog vremena ne bi naslutio duboki ponor njegove duse koja je zrela za tamnicu u tower-u.... virtuelna krepost tog dela je i u kritici monarhije i njene sklonosti ka svim porocima kao sto je prevashodno kocka koju osecamo u zadnjoj sceni kada naivnu mladu i neiskvarenu alisu u belim carapicama jure pohotne karte.... i ona naravno nalazi spas jedino u budjenju jer kuda bi drugo i mogla.... nesto kao sto je dosta kasnije radio david hamilton slikajuci devojcice u kojima se budi tek napupela seksualnost... mnogo prozaicnije i banalnije ali sa slicnom dozom ostrascenosti koju je lewis uspesno uvio u oblandu filozofije pod formom aprstraktne ekspresije.... ybg... sta sam teo da kazem nemam pojma. da... u toj formi moze svasta da prodje i dan danas... zato je lewis bio umetnik a ne bludnik i pre je mogao da prođe kao nastavnik katehizisa mozda rozenkrojcerovskog nacela nego neki pandan jack the ripperu tog vremena... virtuelni svet dozvoljava beg od svega i svachega.... najveci kompjuter je ljudski mozak i on dopusta rejmond kurcvelovske permutacije koje nijedan ibm ili hal savremenog sveta nikad nece biti u stanju da obradi tom brzinom kao sto je on u stanju da uradi ...

nadam se da sam bio jasan ako nisam...ybg.. odo po vino opet"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Back
Top