programiranje EXCEL programiranje

benitez

Primećen član
Poruka
556
kao pocetnik trazim pomos iskusnih vukova:
treba mi tri stvari :

AKO JE E5 > OD (E6+1,5) NEKA SE U POLJU C1 PRIKAZE 1 U SUPROTNOM NEKA BUDE 0

POTREBNO MI JE DA: AKO JE E5-E2 >=1
DA REZULTAT U POLJU BUDE 1 U SUPROTNOM DA BUDE 0
PROBAO SAM OVAKO ALINESTO NE STIMA
=COUNTIF((E5-E2);">=1")

AKO JE E5>=1 i E6>=1 I AKO JE NJIHOV ZBIR E5+E6>=3
DA U POLJU BUDE 1 A AKO JE ILI E5 ILI E6 =0 DA U POLJU PISE 0

da li ovo mogu da resim formulom u odredjenom polju ili se mora odraditi programiranje
:worth:
 
molim da me neko uputi kako da matricu (12 kolonax30 redova) prebacim u 1 niz (1 kolonu). unapred hvala -teta zmaj

Napravi mi to u Excelu kako bi trebalo da ti izgleda.Ne kontam bas najbolje sta se treba da uradi.Ti to odradi u Excelu i opisi sta,kako treba da se uradi i bice ti gotovo.

poslaji to na E-mail : unisoft@verat.net i kada to resim saljem ti na tvoj E-mail.
 
ej.. jel mi mozes dati msn pa da ti fino sve objasnim ??? bez zezancije

Prvo ova tema je pogresna,Programiranje u Excelu ne znaci koristiti FORMULE vec programirati u VB-a.

Resenje tvoga problema:
ti imas upisanu matricu na nekom od radnih listova sa 12redova i 30 kolona.

a da zaboravih da te pitam jel hoces da prvo ispise niz sa 1 red pa 2 red , ili da ide 1 kolona pa 2 kolona .Te rezultate treba da ispisuje u celije.

12*30= 360

Posto EXCEL-ov list ima 65536 redova i 256 kolona ti jedino ove rezultate mozes prikazati u jednom nizu VERTIKALNO, na primer: od celije A1 pa do celije A360.

VB-code za tvoj problem. ( tvoja matrica je upisana u celije od A1:AD12 )

'
'**********************************************************************************************************************
Dim i as integer
Dim j as integer
DIm brojac as integer
'
For i=1 to 12
For j=1 to 30
brojac=brojac+1
'
ThisWorkbook.Worksheet(1).Cells(13 + brojac, 1).value=ThisWorkbook.Worksheet(1).Cells(i,j).value
'
Next
Next
'
'**********************************************************************************************************************

U KODU ISPOD SU DODATE DVE PETLJE KOJE NAM GENERISU RADNOM BOJEVE-SLUCAJNE BROJEVE IZMEDJU 1i256 I TE VREDNOSTI UPISUJU U CELIJE A POSTO ISPISE MATRICU 12x30 ONDA CE POMOCU DRUGE DVE PETLJE CITAJU VREDNOSTI U UPISANIM CELIJAMA I ISPISUJU KAO NIZ VERTIKALNO POCEV OD CELIJE A14 pa nadole

PUN VB CODE

Option Explicit

Sub MATRICA12x30()
'************************************************************************************************************************
' Uradio: Ivan Stojic
' e-mail: unisoft@verat.net
'************************************************************************************************************************
Dim i As Integer
Dim j As Integer
Dim brojac As Integer
'
For i = 1 To 12
For j = 1 To 30
'
ThisWorkbook.Worksheets(1).Cells(i, j).Value = Int((256 * Rnd))
'
Next
Next
'
For i = 1 To 12
For j = 1 To 30
brojac = brojac + 1
'
ThisWorkbook.Worksheets(1).Cells(13 + brojac, 1).Value = ThisWorkbook.Worksheets(1).Cells(i, j).Value
'
Next
Next
'
End Sub
'

postavio sam ti attach uz ovu poruku.Samo ekstenziju .txt promeni u .xls.Posto KRSTARICA dozvoljaca samo postavljanje fajlova sa ekstenzijama .txt,.jpg,.bmp ...
morao sa da promenim ekstenziju Excel-ovog fajla u txt,
 

Prilozi

  • Book1.txt
    45 KB · Pregleda: 78
Poslednja izmena:
Unisoft, kada se klikne na ono dugme, da bi uslo u vb, ono trazi password.

Ja sam namerno stavio pasword.Kako brate mislis nesto da naucis,zapamtis.Onaj gore kod ti je 100% ispravan kao sto se mozes uveriti da to radi post si skinu fajl i probao.

Na tebi ostaje samo ako zelis da naucis ovaj kod da ga sam prekucas.A to se radi,kada otvoris Excel i udjes u VB-a editor ides na karticu INSERT pa ti izabers NEW MODUL u u njemu samo iskopiras ovaj drugi kod.Kada ga otkucaj,ili prekopiras samo pritisni F5 ili klikni na mali zeleni trouglic u palei alatki i videces da ti radi kod.

ALI VERUJ MI NECE IMATI EFEKTA AKO BUDES KORISTIO METODU COPY-PASTE.Lepo uzmi i prekucaj ovaj kod,nece ti trebati vise od 10min.Pre godinu dana kada samo poceo uciti Excel i ja sam isto trazio pomoci po forumima i naravno DOBRI ljudi ne samo da su mi pomogli vec mi resili ceo problem do kraja - a to mi trebalo za skolu.Dok mi jednog dana nisu rekli isto ko ja tebi sada NISAM SEO DA UCIM.


Ako hoces da dobro znas Excel kupi literaturu za njega.Ima jedna mnogo dobra knjiga: Excel 2003 VBA PROGRAMIRANJE ( izdavac kompijuter biblioteka Cacak ).
 
Poslednja izmena:
Unisoft, kada se klikne na ono dugme, da bi uslo u vb, ono trazi password.

Posto kliknes na dugme on pokrece kod.Da bi video neki kod,moras da selektujes to dugme i sa DEVELOPER kartice u Excelu izaberes DESIGN MODE.Kada to uradis onda samo na neki objekat kliknes desnim klikom misa i izaberes VIEW CODE.

Zaboravih ovo da ti kazem.Posto nacrtas na nekom od radnih listova BUTTON onda kliknes desnim klikom misa na njega i izaberes VIEW CODE.Automatski ti se otvara VBA editor sa novim modulom ubacnim i ispisanim sa 2 reda koda.

Sub Button1_Click()

End Sub

e ti treba da izmedju ova dva reda koda napises onaj moj ili da radi metoda COPY-PASTE.

'***********************************************
'dosta od mene pomoci za ovaj problem
***********************************************
 
Poslednja izmena:
molim vas za pomoc...zadatak mi je da u excelu napisem kod koji ce da koristi njutnov interpolacioni polinom i lagranz...
znaci imam koordinatni sistem i morucnost da unesem 4 tacke...
kad kliknem na jedno dugme sa strane, program da krivu po lagranzu,
a drugo dugme daje krivu po njutnu...

ako iko moze da pomogne molim vas

unapred zahvalan
 
:ok:Kako da od niza brojeva od 1-10 od koga mi trebaju bilo koja dva broja----
zatim od niza od 11-29 od kojih mi treba bilo koja tri broja--
-i od niza brojeva od 30-39 treba bilo koja dva broja
napravim kolone koje će mi davati zbir svih 150 .
Znači svih 39 brojeva su u igri.
Hvala --------ako može-može!:dash:
 
Pozdrav svima,
Napravio sam u excelu na strani 2 program za magacin robe,a na strani 1 program fakture.
Potrebna mi je pomoc,ako je izvodljivo,oko skidanja stanja na strani 2. Tj. da li moze unosom odredjene kolicine na fakturi str1 da dodje do smanjenja kolicine u magacinu str2.
Pozdrav
 
Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc.
Imamo tabelu u excelu. U jednoj koloni su JMBG i oni se ponavljaju ( ne svi ali ponavljaju se) . Kojom formulom, odnosno na koji nacin mogu da u koloni pored stavim neku oznaku tipa A za jedan maticni pa B za drugi maticni pa opet A ako se ovaj prvi ponavlja pa onda C ako je opet novi pa D ako je novi pa B ako se pre toga pojavio ... i tako dalje da za svaki jedinstveni dodeli novu oznaku a za postojeci istu.

Hvala unapred.

Pozdrav,
 

Back
Top