Opera - nestajanje bookmarka

aristofan

Početnik
Poruka
25
Pozdrav svima uz molbu za pomoć :???:
Koristim operu godinama i sada mi se javlja problem da je bookmarks prazan prilikom startovanja racunara. Pretpostavljam da je razlog sto sam pokusao da se malo igram i zamenim XP izgled u Vistu. vista ruho je odlicno funkcioniisalo ali sam je obrisao cim sam primetio da mi se svaki put bookmars obrise. Zatim sam instalirao CrystalXP i sve odlicno funkcionise, ali... bookmarks se i dalje nicim izazvan SAMOOBRISE!
Inace, sto se tice cuvanja ( ili se kaze sacuvavanja?!) bookmarksa, exportujem ga pa importujem... Ali to smaraaaa...Ima li neko iskustva kako daresim problem SAMONESTAJANJA bookmarksa?
u napred hvala!
pozzz
 
Pozdrav svima uz molbu za pomoć :???:
Koristim operu godinama i sada mi se javlja problem da je bookmarks prazan prilikom startovanja racunara. Pretpostavljam da je razlog sto sam pokusao da se malo igram i zamenim XP izgled u Vistu. vista ruho je odlicno funkcioniisalo ali sam je obrisao cim sam primetio da mi se svaki put bookmars obrise. Zatim sam instalirao CrystalXP i sve odlicno funkcionise, ali... bookmarks se i dalje nicim izazvan SAMOOBRISE!
Inace, sto se tice cuvanja ( ili se kaze sacuvavanja?!) bookmarksa, exportujem ga pa importujem... Ali to smaraaaa...Ima li neko iskustva kako daresim problem SAMONESTAJANJA bookmarksa?
u napred hvala!
pozzz

Posto vidim da niko nije zainteresovan da odgovori i pomogne mi ( uclanio sam se na ovaj forum zbog velikog broja "strucnjaka" ) moracu savet da potrazim na nekom drugom mestu! Naravno odavde se odjavljujem zauvek! A, vi, nadobudni i samozadovoljni, kakvi i jeste ( a to se da zakljuciti citanjem postova) ostanite i uzivajte u svojim kruzocima! :klap:S bogom ostajte! A, ja odoh na neki ozbiljniji forum!:bye:
 
Errrrr....sta reci sem...ono...kao prvo...ako se igras sa necim onda malo proguglaj pa vidi kako je sta radi i dal pravi probleme, kao drugo da se nisi mozda setio da reinstaliras operu, kao trece da se nisi mozda setio da mozda skeniras komp sa nekim antivirusom ?? A ako to ne pomogne onda *** znaci da si sjeba win u fullu...reinstal win sa ili bez formatom ti je onda jedino resenje (bolje je sa formatiranjem tj sigurnije je :P). I btw ako ides srecno ti bilo i ubuduce malo vise razmisljaj svojom glavom ;)
 
Errrrr....sta reci sem...ono...kao prvo...ako se igras sa necim onda malo proguglaj pa vidi kako je sta radi i dal pravi probleme, kao drugo da se nisi mozda setio da reinstaliras operu, kao trece da se nisi mozda setio da mozda skeniras komp sa nekim antivirusom ?? A ako to ne pomogne onda *** znaci da si sjeba win u fullu...reinstal win sa ili bez formatom ti je onda jedino resenje (bolje je sa formatiranjem tj sigurnije je :P). I btw ako ides srecno ti bilo i ubuduce malo vise razmisljaj svojom glavom ;)

Hvala na savetima,! Sto se tice razmisljanja "svojom glavom" trenutno spremam doktorat, pa se izvinjavam sto se nisam setio - zainteresovao za razna programiranja, reinstaliranja i ostala ...ranja! Elem, ako cu da googlam - cemu onda clanstvo u forum!? Hocu da pitam i dobijem odgovor od ljudi koji hoce da pomognu. Nije mi nikada padalo na pamet da nekom kazem prooguglaj malo! To je najveca glupost koja se moze procitati u postovima. Ako sam u prilici da pomognem - to i uradim. Ljudi nemaju bas vremena da pretrazuju, a i zasto bi - kad postoje ovakva mesta koja bi trebalo da sluze svojoj svrsi!? Osim ako im, mi smrtnici, sluzimo za nadogradnju svojih kompleksa. Izvinjavam se na malo ostrijim recima, ali to je moje vidjenje trenutnog stanja na forumu. Pozdrav i srecno:)
 
Errrrr....sta reci sem...ono...kao prvo...ako se igras sa necim onda malo proguglaj pa vidi kako je sta radi i dal pravi probleme, kao drugo da se nisi mozda setio da reinstaliras operu, kao trece da se nisi mozda setio da mozda skeniras komp sa nekim antivirusom ?? A ako to ne pomogne onda *** znaci da si sjeba win u fullu...reinstal win sa ili bez formatom ti je onda jedino resenje (bolje je sa formatiranjem tj sigurnije je :P). I btw ako ides srecno ti bilo i ubuduce malo vise razmisljaj svojom glavom ;)

Glupo,
jos gluplje ;)
 
Znam ja da ces ti ipak da "gvirnes" ovde opet, je*o doktorat ako nisi radoznao :)
Odes na lokaciju:
"C:\Documents and Settings\tvoje_ime\Application Data\Opera\Opera\profile\"

Otvoris u notepad fajl "opera6.ini" i vidis da li ti ovo pise u jednoj od prvih linija:
"Hot List File Ver2=C:\Documents and Settings\tvoje_ime\Application Data\Opera\Opera\profile\opera6.adr"

Ako pise, znaci da ti opera6.adr nije u tom folderu, onda exportuj bookmarks negde, pa fajl prebaci na doticnu lokaciju.
Ako ne pise, napisi ovako (copy-paste iz ovog posta, naravno "tvoje_ime" zamenis adekvatnim).
 
Znam ja da ces ti ipak da "gvirnes" ovde opet, je*o doktorat ako nisi radoznao :)
Odes na lokaciju:
"C:\Documents and Settings\tvoje_ime\Application Data\Opera\Opera\profile\"

Otvoris u notepad fajl "opera6.ini" i vidis da li ti ovo pise u jednoj od prvih linija:
"Hot List File Ver2=C:\Documents and Settings\tvoje_ime\Application Data\Opera\Opera\profile\opera6.adr"

Ako pise, znaci da ti opera6.adr nije u tom folderu, onda exportuj bookmarks negde, pa fajl prebaci na doticnu lokaciju.
Ako ne pise, napisi ovako (copy-paste iz ovog posta, naravno "tvoje_ime" zamenis adekvatnim).

:worth::worth::worth: Bravo! Tako se to radi! Ljudi daju odgovor bez filozofiranja tipa progooglaj, mucni malo glavom, itd. Inace, ne znam kako, sam uspeo da povratim bookmark! Imam jos jedno pitanje: Kako da proverim da li je sve dobro podeseno i obezbedim od moguceg ponovnog gubljenja istog?
Inace, Bobiska1, dobar si i psiholog :super:
Hvala na konkretnom odgovoru!
Pozzz
 
Imam jos jedno pitanje: Kako da proverim da li je sve dobro podeseno i obezbedim od moguceg ponovnog gubljenja istog?

Opet ovako, kako sam prvobitno napisao. Uslov je doduse da nemas vise verzija Opere instalirano, tj. vise "profile" foldera. U tom slucaju si :dash: Onda stvarno mora sve da deinstaliras pa ispocetka. Usput, ceo folder "profile" mozes negde da skembas za rezervu, tu su sva podesavanja i bitne stvari, kasnije posle reinstall-a samo overwrite doticnog i sve ti je kao ranije.
 
Poslednja izmena:

Back
Top