.NET

Moze. To ti je glupost koja usporava program, ali ubrzava pisanje koda. Sluzi tome da bi ljudi koji to jos ne znaju (koliko je .NET spor) se navukli na programiranje preko njega (jer je lak), pa onda ucili again obican ondaj SDK. Tj. da bi se ljudi kojima sve ono u cpp izgleda komplikovano i nizovi i to navukli na programiranje kad vide glupi .NET koji izgleda kao urednije. __gc i __nogc ebes to fak. Net ti je glupost. U net odma nadjes kako da napravis sliku, aha System.Drawing.Bitmap, nadjes u MSDN aha to ti je znaci slika, os kupac, nema dok ne koristis obican onaj SDK a to dok svhatis sta pise treba bas da znas engleski i coravis za MSDNom 5 sati.
 
Poslednja izmena:
...
a to dok svhatis sta pise treba bas da znas engleski i coravis za MSDNom 5 sati.

Kazes da coravis nad MSDN-om koji je engleskom... ja zamalo pa ocoravih pokusavajuci da procitam sta hoces da kazes u svom postu (a mislim da je na srpskom)...

Mada, priznajem da je MSDN orijentisan englesko-govornom trzistu... mozes da ga prevedes na neke druge jezike (na vrhu stranice imas da menjas jezik), ali nema srpskog (za sada)... veruj mi, radimo na tome da se lokalizuje i na ostale jezike...
 
Pa zar se ne podrazumeva da neko ko hoce da programira treba da zna engleski? To je kao kada bi neko ko je slep hteo da uci da vozi bicikl.

Slazem se sa tobom sto se ovoga tice... uz programiranje sam ucila i engleski (ne mogu da se setim sta je prvo islo)... pomocu kompjutera naucih sta znaci: Load, Draw, Run...
Mada, ovo nije prvi put da vidim da neko hoce da programira a muci se sa engleskim... ne znam kako oni programiraju. Mozda prevode i/ili uce napamet kao:
for each = za svaki;
if ... then = ako ... onda;
...programirati ovako jeste moguce, ali je tesko naci literaturu... :think:
 
Nisam mislio da samu sintaksu koda, nego na upotrebu Interneta kao neiscrpnog resursa tudjih iskustava i znanja uopste.
Ja kada naidjem na neki konkretan problem, preko googla uvek nadjem da je neko negde nekad imao isti ili slican problem, i (uglavnom) lako nadjem resenje.
Kada bih se ogranicio samo na srpske sajtove, osecao bih se kao vezan.
 

Back
Top