IZVINI......

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Ideja i konstantna rasprava o nekim izvinjenjima , ili , kvazi - izvinjenjima, koja ce , navodno , kao rukom skloniti traume devedesetih kada su se balkanska plemena tako zdusno , i sa toliko entuzijazma pohvatala za gushe, je toliko isprana, profanisana i zloupotrebljavana, da je postala otuzna , a onima cinicnima i smesna.

Truchanja i trabunjanja o tome , da li je Tadic trebao da se izvini hrvatima, ili su hrvati trebali da se izvine srbima, a muslimani i jednima i drugima, dok su makedonci, eto, imali srece , da ne moraju da se izvinjavaju nikome, a crnogorci bi mogli bas da se malo izvine srbima, kao sto su se izvinili hrvatima, jer se slovenci izvinjavaju , mnogo se izvinjavaju austijancima........u , bre, zapetaljah se u silinim izvinjenjima .........elem, ta truchanja i trabunjanja niti mogu niti ce ista izmeniti u glavama onih , na svim stranama, koji bi zaista trebali da se nekome konkretno izvine , za neko zlo ili pakost koje su upravo oni, licno nekome ucinili.......ali, avaj.njima ne pada na pamet da se izvine bilo kome.....naprotiv, mnogi od njih zale samo za tim sto nisu jos neki skalp skinuli, jos neki televizor ili frizider utovarili u gepek, ili jos neko zlo , zasecereno glazurom "patriotizma" ucinili..........

Sav apsurd "izvinjenja" moze svako od vas da istestira u masti , tako sto ce da zamisli kako je , ne daj boze, izgubio sve sto je imao u ludilu nacionalistickih orgija , a sada bi trebalo da ga necije "izvinjenje" , dovede u stanje blazenog osecanja ljubavi i oprosta za sve ludake i budale , koji su mu unistili zivot , secanja, proslost i buducnost......zbog cega???.......zbog velike hrvatske , malo vece bosne ,ili najvece srbije???........ili prosto zbog toga sto je komsija iskoristio priliku da se dokopa njegove kuce i okucnice, kola i zene, koje je godinama tako ljubomorno merkao????

Da se razumemo......nisam protivnik izvinjenja , naprotiv.......ali, zasto bi se neki Boris ,ili Pera , ili Zika izvinjavao bilo kome u moje ime???........kome sam ja , nazao ucinio , na nekom ratistu ??......kome sam ja , ruznu rec rekao ili napakostio samo zato sto nije eto, imao srecu ( ili nesrecu , kako ko gleda ) da mu u krstenici pise "srbin"???

Da bi to medjunacionalno izvinjenje imalo neki smisao, trebalo bi da se odrzi na nekom velikom stadionu , gde bi stalo stotinak hiljada gresnih sa svih strana , i koji bi se, cista srca, iskreno i samopokajno ceo dan izvinjavali jedni drugima, grllili i ljubili , plakali i smejali se , srecni u pomirenju , a nesrecni po zlodelima koja su im zajednicka........E, koliko je neverovatno zamisliti one koji su do pre neku godinu klali i palili , u takvoj jednoj , felinijevskoj sceni , tako je i apsurdno i raspravljati o izvinjenjima koja jedni drugima dele ili ne dele politicari u ime celih naroda, ili nacija...........

Eto, uvek sam i bio skeptican prema tim ,istorijskim izvinjenjima, kao sto je ono , cuveno Vili Brandta, koji je klekao i izvinio se zrtvama nacizma.........Lepo je to , tada, u tim okolnostima delovalo, a i Vili je bio jedan prilicno vest politicar, i fotogenican lik ,tako da cuvena slika njegovog klecanja izgleda kao da je uradila najbolja marketing agencija a slikao licno Dejan Milicevic.......mag kicha i bljuzge........Posle mnogo prasine koja se digla tim povodom , i mnogo godina kasnije, jasno je, da je najvise od tog "izvinjenja " profitirao upravo Vili Brandt, i Nemacka.........koliko je iskreno bilo , procenite i sami........

Nisam nigde procitao podatak, clanak, pricu, ili crticu o tome kako je neki nacista , nakon rata posetio ausvic ili treblinku i klekao na sred stratista ,zaridao kao dete, onako iskreno, izvinjavajuci se i sebi i zrtvama..........nisam procitao, a citao sam .......mnogo.............Jednostavno, zlotvori se ne izvinjavanju, zato i jesu zlotvori........a u ime dobrih ljudi , u losim godinama , nema razloga niko da se izvinjava........sem oni sami od sebe da traze oprost sto su dozvolili da ludilo prevlada, da se zlo nakoti, da ih nadvlada i savlada.......e, to je izvinjenje koje smo duzni svako sebi , u samoci, sami sa svojom savescu, vratimo se petnaest godina unazad , zamolimo sami svoje strahove, sumnje, ravnodusnosti, da se nikada vise ne vrate, a svoju savest da nam oprosti..........!!!!!!!!.......bog je bog , i on ce oprostiti.......da li cemo , ikada , moci sami sebi??
 
Ау, сунце ти калајисано... овај атеиста постаде и ПРОПОВЕДНИК......ахахаха..........
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top