Trcanje u mestu, trcanje... ne u mestu

FSKPZNS

Početnik
Poruka
21
Pozdrav drugari.

Evo skoro trecu nedelju (ne svaki dan) trcim ali u mestu (ne cini li vam se da svi to pomalo radimo u ovoj drzavi :-) ) i moje iskustvo je ultra positive.

Cilj mi je da skinem salce koje sam nakupio druzeci se sa racunarom na poslu i donoseci posao kuci. Visok sam 181cm a trenutna tezine ja 84 kg. Za te 2 i po tj. skoro tri nedelje sam skinu nepunih 4 kile. Da li je malo, iskreno ni neinteresuje me jer cilj ovog posta nije pitanje vec cisto da prenesem svoje iskustvo. Povremeno idem na trcanje na teren kraj sajmista (novosadjanima dobro poznato mesto) a sad planiram da polako povecam trcanje a smanjim trcanje u mestu. Trcim po pet krugova pa krug setnje pa opet sve ponovo. Prosle godine sam zavrsio sa 15 krugova trcanja i 3 setnje bez vecih problema (doduse i sa skoro 9 kile manje nego sto sada imam :-) ). Naravno tempo je lagan stim sto peti krug ubrzam (ja sam vise za duze pruge :-) ) Sto se tice trcanja u mestu ono traje od pola sata do 45 minuta (sasvim dovoljno da izgledam ko da sam iz vode izronio). Vezbe radim one najosnovnije cisto za zagrevanje i lagano istezanje.

Ne verujem da cu ovog leto dostici 15 jer sam dosta kasno krenuo sa rekreacijoma i naravno da je greska sto samo leti upraznjavam istu ali imam lepu i prostrani garazu tako da planiram da nastavim bar sa trcanjem u mestu ali i da ubacim konopac.

Napomena: Ne zelim posle da se bildujem i gradim misice jer ih vec imam u nekoj normalnoj meri samo ih je malo salce prekrilo.

Saveti su dobro dosli svakako a sve gore pomenuto je moje iskustvo koje moze a i ne mora i kod vas da radi.

Pozdrav od Vlade
 
CAOS!! Citala sam razne poruke na ovu temu i svi imaju neka svoja misljenja, a meni treba stvarno strucno misljenje: Da li je neophodno trcanje da bih zategla odredjene misice (guzove) ili postoje i kucne vezbe tipa cucnjevi (koje radim a jacaju mi butine) koje su isto efikasne koliko trcanje, plivanje...? Vozim cesto i rolere ali imam utisak da mi je celo opterecenje na butinama, tj. vise na butinama nego na guzi.
Hvala unapred na efikasnom savetu!! POZDRAV!!! :roll:
 
CAOS!! Citala sam razne poruke na ovu temu i svi imaju neka svoja misljenja, a meni treba stvarno strucno misljenje: Da li je neophodno trcanje da bih zategla odredjene misice (guzove) ili postoje i kucne vezbe tipa cucnjevi (koje radim a jacaju mi butine) koje su isto efikasne koliko trcanje, plivanje...? Vozim cesto i rolere ali imam utisak da mi je celo opterecenje na butinama, tj. vise na butinama nego na guzi.
Hvala unapred na efikasnom savetu!! POZDRAV!!! :roll:

Jake butine uslovljavaju i jake gluteuse ;) samo ti vezbaj...
 

Back
Top