Mozdani udar

Radiestezisti su banda koja lakovernima uzima pare ni za šta.
Oni NE MOGU da nađu nikakvu vodu. Nemci, kakvi su već pedantni, sproveli su istraživanje 1995-te godine, od 500 prijavljenih radiestezista izabrali 50 najboljih, i uradili čitavu bateriju testova, koja je nedvosmisleno potvrdila da su svi do jednog prevaranti. Zaključak studije bio je sledeći:

(These) . . . experiments are not only the most extensive and careful scientific study of the dowsing problem ever attempted, but — if reason prevails — they probably also represent the last major study of this sort that will ever be undertaken. (Enright 1995, 369).

Više detalja o ovoj studiji imaš na http://www.csicop.org/si/show/testing_dowsing_the_failure_of_the_munich_experiments/

pa proceni i sama... :)

Opet lupaš budalaštine po forumu...naravno da mogu da pronađu vodu.
Lično probao i uvjerio se,bez ikakvih aparata,samo uz pomoć šipke u obliku slova "L"....imam visok nivo bioenergije...:aha:
 
Što bre nisam mogao da se rodim bez moralnog kompasa, pa da kazem sebi lepo "ovce su za šišanje" i da lepo zaradjujem varajući naivan narod. Imao bih mušterija, ne bih mogao da postignem.
 
Peđa, ja mislim da ovo naše forumašenje nikako ne može promeniti stanje u bolnicama. Za to je potrebna široka akcija uz pomoć države i ministarstva zdravlja a ne vidim nikakve naznake da će se to uskoro desiti.
Ali do tada, ljudi kojima je potrebno lečenje dobiće ovde informacije o tome šta ih čeka pa bar mogu adekvatno da se pripreme.
 
Što bre nisam mogao da se rodim bez moralnog kompasa, pa da kazem sebi lepo "ovce su za šišanje" i da lepo zaradjujem varajući naivan narod. Imao bih mušterija, ne bih mogao da postignem.

Alo druže mogu da otkrivam tu jebenu vodu,ne bavim se tim,ne živim od toga,nemam razloga da lažem....koji vam je penis kao da tvrdim nešto nevjerovatno tipa da mogu da letim na mars itd...
 
Opet lupaš budalaštine po forumu...naravno da mogu da pronađu vodu.
Lično probao i uvjerio se,bez ikakvih aparata,samo uz pomoć šipke u obliku slova "L"....imam visok nivo bioenergije...:aha:
Problem sa "radiestezistima" je upravo taj, da oni uglavnom ne varaju svesno, već su i sami ubeđeni da njihova magija radi. Psihologija to objašnjava, a znam jer sam i ja nekad mislio da mogu. Naravno, kada se "radiestezisti" podvrgnu testu, ispostavi se da ne mogu ništa od toga što misle da mogu. To je potrdila i ova nemačka studija koju sam naveo, a i mnoge druge. To bi bilo jako dobro kad bi moglo, ali ne može, i lako se dokazuje da ne može.
Meni prevare tog tipa ne smetaju preterano kad "mađioničari" uzimaju od onog ko je besan i ko ima i želi da da pare za glupost (tzv. šišanje ovaca), ali mi smetaju kad uzimaju bolesnim ljudima za lažna izlečenja, takve bih slao na robiju.
 
Problem sa "radiestezistima" je upravo taj, da oni uglavnom ne varaju svesno, već su i sami ubeđeni da njihova magija radi. Psihologija to objašnjava, a znam jer sam i ja nekad mislio da mogu. Naravno, kada se "radiestezisti" podvrgnu testu, ispostavi se da ne mogu ništa od toga što misle da mogu. To je potrdila i ova nemačka studija koju sam naveo, a i mnoge druge. To bi bilo jako dobro kad bi moglo, ali ne može, i lako se dokazuje da ne može.
Meni prevare tog tipa ne smetaju preterano kad "mađioničari" uzimaju od onog ko je besan i ko ima i želi da da pare za glupost (tzv. šišanje ovaca), ali mi smetaju kad uzimaju bolesnim ljudima za lažna izlečenja, takve bih slao na robiju.

Aha sad si promjenio ploču,znači sad više haluciniraju i lažu sami sebe nego što varaju....ccc
Ja ti pričam iz iskustva da je moguće,nisma mentalno bolestan pa da umišljam,gledali su i ljudi oko mene šta mi se dešava sa tim šipkama u rukama,a i sam sam svojim očima vidio...ne radi se tu o nikakvoj magiji,to mogu ljudi sa visokim nivoom bioenergije....
Bio i lično kod jednog od najpoznatijih bioenergetičara Zdenka Domančića,znam dobro šta sam osjetio kad mi je mlatarao rukama oko mene,i ja i stotine drugih...jel mi svi haluciniramo?Tog Domančića su i naučnici ispitivali tako da...
Ajde čovječe urazumi se,to postoji od davnina ,to je opšte poznata stvar...ako ti nemaš taj dar ne znači da ne postoji...
 
Ajde čovječe urazumi se,to postoji od davnina ,to je opšte poznata stvar...ako ti nemaš taj dar ne znači da ne postoji...
Pretpostavljam da znaš da Randi fondacija nudi milion dolara onome ko dokaže da to radi.... ako nisi gadljiv na pare, i ako si toliko siguran da radi, što ne pokušaš... pokušaj je besplatan.

P.S. ne mislim da je to što ti misliš da radiestezija radi nekakvo "mentalno oboljenje", kako kažeš... to je samo dokaz da si normalan čovek čiji mozak funkcioniše u skladu sa očekivanjima... a za sve iluzije tog tipa postoji objašnjenje... ukjučujući i pomeranje šipke... sad nemam vremena da kucam, ali o tome imaš pisanog materijala nadugačko i naširoko.
 
Sizife, milion puta si dokazao svoju skepticnost ne samo prema onostranim svetovima vec i prema stvarima za koje je dokazano da se desavaju i to vekovima unazad. Jedna od njih je da radiestezista ili ti rasljar moze pronaci vodu. Bila je emisija na RTS, ljudi su nakon pronalaska vode od strane rasljara kopali rupe i dolazili do vode. Covek za zivot zaradjuje tako godinama, a i ljudima je na korist jer prave bunare.
 
Pretpostavljam da znaš da Randi fondacija nudi milion dolara onome ko dokaže da to radi.... ako nisi gadljiv na pare, i ako si toliko siguran da radi, što ne pokušaš... pokušaj je besplatan.

P.S. ne mislim da je to što ti misliš da radiestezija radi nekakvo "mentalno oboljenje", kako kažeš... to je samo dokaz da si normalan čovek čiji mozak funkcioniše u skladu sa očekivanjima... a za sve iluzije tog tipa postoji objašnjenje... ukjučujući i pomeranje šipke... sad nemam vremena da kucam, ali o tome imaš pisanog materijala nadugačko i naširoko.

Kad bi im uzeo milion dolara poludio bi...tako da ne hvala...
auu čovječe težak si...kakve crne iluzije,nisam ja iluzionista Dejvid Koperfild...:sad2:
 
Sizife, milion puta si dokazao svoju skepticnost ne samo prema onostranim svetovima vec i prema stvarima za koje je dokazano da se desavaju i to vekovima unazad. Jedna od njih je da radiestezista ili ti rasljar moze pronaci vodu. Bila je emisija na RTS, ljudi su nakon pronalaska vode od strane rasljara kopali rupe i dolazili do vode. Covek za zivot zaradjuje tako godinama, a i ljudima je na korist jer prave bunare.
Jedan prijatelj mog dede je bio čovek koji je ceo život kopao bunare po valjevskom kraju, poznat po tome što je znao da nađe vodu gde drugi ne mogu. Naravno, nisu mu za to trebale rašlje... postoje indikatori kojima se oni koriste da nađu vodu - depresije u terenu, rastinje, konfiguracija okolnog zemljišta, i sl. uostalom, u našim krajevima gde god kreneš da kopaš, uglavnom ćeš doći do neke vode, samo je pitanje na kojoj dubini.

Test na kom su pali rašljari bio je zaniljiv... pustili su široku cev na 50cm ispod nivoa tla, i kroz nju su mogli da puste jak tok vode ili da ga isključe potpuno. Svi rašljari koji su učestvovali u experimentu su se složili da će lako detektovati toliku količinu vode na samo 50cm ispod nivoa tla... naravno, niko to nije mogao, procenat pogađanja je bio jednak slučajnom pogađanju. Inače, efekt na koji se rašljari prime je ona promena ugla rašlji, do koje dođe spontano, ili rotacija viska... a u pitanju je tzv. ideomotorni efekt, koji je objašnjen... ljudi zaista nesvesno pomeraju rašlje ili visak, i to kod njih stvori iluziju da je u pitanju neka neobjašnjiva sila.
 
...jedan prijatelj tvog dede.... i kako su zaebali rasljare cevima.....


Sizife, tvrdio si da rasljar ne moze pronaci vodu a on to moze i to svi znaju. Jasno je da se ne razumes u osnove energije i nisi prokljuvio zasto nisu nasli vodu u vestacko montiranim cevima.
 
Sizife, tvrdio si da rasljar ne moze pronaci vodu a on to moze....
Ne, tvrdio sam da je prijatelj moga dede bez rašlji pronalazio vodu, jer za to ne trebaju nikakve rašlje ni viskovi. Dovoljno je bilo iskustvo koje je dotični Čedomir definitivno imao.
A ti proveri pre sledećeg posta o egzotičnim energijama šta je ideomotorni efekt i kako funkcioniše.
 
Jedan prijatelj mog dede je bio čovek koji je ceo život kopao bunare po valjevskom kraju, poznat po tome što je znao da nađe vodu gde drugi ne mogu. Naravno, nisu mu za to trebale rašlje... postoje indikatori kojima se oni koriste da nađu vodu - depresije u terenu, rastinje, konfiguracija okolnog zemljišta, i sl. uostalom, u našim krajevima gde god kreneš da kopaš, uglavnom ćeš doći do neke vode, samo je pitanje na kojoj dubini.

Test na kom su pali rašljari bio je zaniljiv... pustili su široku cev na 50cm ispod nivoa tla, i kroz nju su mogli da puste jak tok vode ili da ga isključe potpuno. Svi rašljari koji su učestvovali u experimentu su se složili da će lako detektovati toliku količinu vode na samo 50cm ispod nivoa tla... naravno, niko to nije mogao, procenat pogađanja je bio jednak slučajnom pogađanju. Inače, efekt na koji se rašljari prime je ona promena ugla rašlji, do koje dođe spontano, ili rotacija viska... a u pitanju je tzv. ideomotorni efekt, koji je objašnjen... ljudi zaista nesvesno pomeraju rašlje ili visak, i to kod njih stvori iluziju da je u pitanju neka neobjašnjiva sila.

E direktore sad si se već skroz pogubio,u ćorsokaku si...tek to posjedovanje "ideomotornog efekta" bi bilo neobjašnjivo,to ni Danko Bananko nije posjedovao pa ni supermen....onaj ko bi to mogao da izvede bi bio neuništiv,kamo sreće da to možemo hehe
Za razliku od bioenergije koja je lako objašnjiva,postoje i aparati pomoću kojih se ona mjeri....nema tu ništa mistično,neki ljudi imaju viši,a neki manji nivo...to su lako dokazive stvari...
E toliko od mene..
 
Evo,da se i ja priključim polemici o moždamom udaru. Moja majka je doživela moždani udar 16. 02. 2014. god. u privatnom Domu za stara lica. Prebačena je kolima hitne pomoći na kliniku Sveti Sava. Veoma brzo je urađen skener, an osnovu koga je utvrđen ishemijski udar u desnoj hemisferi mozga. Odmah je zadržana, uvedena je terapija obavljene su dodatne analize snimanje karotida. Danima je bila u stabilno lošem stanju, tako da je lekar koji je vodio očekivao da će ona umreti. Nervozno je odgovarao na moja pitanja I stalno pominjao spremanje papira za Banju. Moja majka inače ima 87. godina, nema pritisak (120/80), nema šećer, svi vitalni organi su u dobrom stanju. Posle 12. dana stabilno lošeg stanja prebačena je Rehabilitacioni centar Borivoje Gnjatić u starom Slankamenu. Primljena je u blok C3, koji po meni predstalja depadans za umiranje. U tom depadansu je provela 19. dana i umrla.Njeno stanje u tom bloku C3 se iz dana u dan pogoršavalo jer je oni nisu dovoljno ni hranili niti su joj davali dovoljno tečnosti. Obrazloženje doktorke koje je vodila je bilo da je pasivna i da ne sarađuje, a ima problem sa gutanjem. Ja kao njen sin tokm poseta sam pokušavao da joj dajem malo tečnosti, međutim bojao sam se da ću je udaviti, a pošto sam iz Beograda, zaposlen, to i ne bi mnogo pomoglo. Na kraju posle 19. dana dovedena do granica smrtne iscrpljenosti I dehidriranosti, preminula je. Sve ovo sam napisao ne zbog toga da unosi još jednu tužnu priču u vaš život, već da vas obavestim da ako ikako možete vaše najbliže (pogođene moždanim udarom) ne smeštate tamo, posebno ne u blok C3. Hvala na strpljenju!
Dal' je to ona banja sto na ulazu u nju postoji groblje , onda nije ni čudo.NIKAD prvi put roditelje ne saljite u socijalne banje , Tamo je nebriga i ako neko ne može da se brine o sebi to je samo pogorsanje stanja , i neko eventualno poboljsanje je samo uticaj provedenog vremena , sto se moze vise postici kuci uz privatnog fizioterapeuta. No vec kada mogu da se brinu o sebi , takva lecilista su preporucljiva .
 
E moj doktore,jedina bruka i sramota je što nisi čuo za biomagnetni skener i koje su njegove funkcije...ne piše se našem zdravstvu ništa dobro ako takvi kao ti dospiju na čelo...:sad2:

Hahaha :D
'Ajde, idi i srami se sto ne znas ni kako rendgen funkcionise. Kada bi znao, nikada ti ne bi palo na pamet da lupis tako epohalnu glupost kao sto je rtg merenje neke bioenergije.
 

Back
Top