Filozofija=ljubav prema mudrosti

Hektor:
arttim:
Mudrost je u tacnoj primeni spoznanja

Mudri kralj Solomon je rekao:

“ Ne odgovaraj bezumniku po bezumlju njegovom, da ne budes i ti kao on .”
“ Odgovori bezumniku prema bezumlju njegovom, da ne misli da je mudar ”.



Tanja 8)
Prvo,citiras bibliju sto je zabranjeno,ali to ne radis direktno pa prolazi.Drugo,da li si mislila na nekog konkretnog kada si ovo pisala?

Ne, nisam mislila na nikoga konkretno kada sam ovo pisala, a mudrost je uvek primenljiva ......

P.S. inace citirala sam Solomona kao sto i pise..
 
Ma ajde... onda smo i mnogo drugih Grcki hreci poprimili od Nemaca, i "pogresno" ih transkriptovali... kao na primer:

muzika, parazit, hromozom, izotop, plazma, katarza.. itd..

A pravi oblici sa slovom S se retko pojavljuju i to vise pod uticajem Ruskog jezika koji ih je pravilno usvojio. A onda se "pod uticajem Nemacke" pravopis iz 1960. opredeljuje za varijantu Z, sto i novi pravopis samo potvrdjuje. A taj novi pravopis su sastavljali najnepismeniji ljudi koje su mogli da pronadju, i pored toga i ateisti. Pa se po novom pravopisu rec Bog, pise malim slovom, sto nikada i niko i nigde nije tako stavio. Tom "pravopisu" je bolji naziv - krivopis. :roll:
 
Ne mogu da tvrdim za reci koje si naveo ali za rec filozofija mogu... da, mi smo je preuzeli iz nemackog jezika...
Sto se tice najnovijeg pravopisa, slozicu se sa tobom da su neka "novouvedena" pravila kriminalna... Shvatam ja da je evolucija jezika normalna stvar ali nije normalno da nesto sto se odomacilo u govoru, apsolutno nepismenih ljudi treba sada da "prihvatimo" kao ispravno.
Sto se tice imenice Bog, koliko ja znam velikim slovom su je uvek pisali ljudi koji veruju u istog, ili ga bar postuju a malim ateisti...
Pozz
 
MaranAta:
Ma ajde... onda smo i mnogo drugih Grcki hreci poprimili od Nemaca, i "pogresno" ih transkriptovali... kao na primer:

muzika, parazit, hromozom, izotop, plazma, katarza.. itd..

A pravi oblici sa slovom S se retko pojavljuju i to vise pod uticajem Ruskog jezika koji ih je pravilno usvojio. A onda se "pod uticajem Nemacke" pravopis iz 1960. opredeljuje za varijantu Z, sto i novi pravopis samo potvrdjuje. A taj novi pravopis su sastavljali najnepismeniji ljudi koje su mogli da pronadju, i pored toga i ateisti. Pa se po novom pravopisu rec Bog, pise malim slovom, sto nikada i niko i nigde nije tako stavio. Tom "pravopisu" je bolji naziv - krivopis. :roll:

Draga moja, i slova poput k, j...
Da li se kaze Ciceron ili Kikeron?
Prema klasicnom latinskom se kaze Kikeron...
Ali, zasto onda "intelektualci" za biografiju kazu Kirikulum vite, pa te jos i ispravljaju, a ne Cirkulum vite!?
Ako su Heleni, a ne Jelini, onda je Jelena ustvari Helena!
:wink:
 
pusac:
MaranAta:
Ma ajde... onda smo i mnogo drugih Grcki hreci poprimili od Nemaca, i "pogresno" ih transkriptovali... kao na primer:

muzika, parazit, hromozom, izotop, plazma, katarza.. itd..

A pravi oblici sa slovom S se retko pojavljuju i to vise pod uticajem Ruskog jezika koji ih je pravilno usvojio. A onda se "pod uticajem Nemacke" pravopis iz 1960. opredeljuje za varijantu Z, sto i novi pravopis samo potvrdjuje. A taj novi pravopis su sastavljali najnepismeniji ljudi koje su mogli da pronadju, i pored toga i ateisti. Pa se po novom pravopisu rec Bog, pise malim slovom, sto nikada i niko i nigde nije tako stavio. Tom "pravopisu" je bolji naziv - krivopis. :roll:

Draga moja, i slova poput k, j...
Da li se kaze Ciceron ili Kikeron?
Prema klasicnom latinskom se kaze Kikeron...
Ali, zasto onda "intelektualci" za biografiju kazu Kirikulum vite, pa te jos i ispravljaju, a ne Cirkulum vite!?
Ako su Heleni, a ne Jelini, onda je Jelena ustvari Helena!
:wink:

U Pravoslavnoj literaturi uvek pise Jelini. :roll:
 

Back
Top